- Відео та мультфільми для проведення Єдиного уроку безпеки школярів у мережі Інтернет
- Матеріали для проведення Єдиного уроку
Методичні рекомендації з основ інформаційної безпеки дітей, які перебувають в організаціях відпочинку дітей і їх оздоровлення
Методичні рекомендації щодо реалізації заходів, спрямованих на забезпечення безпеки дітей в мережі "Інтернет"
Цифрова карта безпеки школяра https://lesson.proektoria.online/cyber
Як можна частіше посміхайся,
І радість всім свою даруй.
З посмішкою легкої прокидайся,
Від щастя в хмарах парі.
Життя таке прекрасне, посміхайся.
І засміється світ з тобою
Як можна частіше посміхайся.
Зустрічай посмішкою день будь-хто.
Ці слова були епіграфом заходів, які проходили з 23 по 27 жовтня в школі. А пройшли в школі Єдині уроки безпеки в мережі інтернет для учнів 1-11 класів. В цьому році уроки пройшли вже в четвертий раз. Хлопці подивилися відео-урок по кібер безпеки, який провела помічник члена Ради Федерації Л.Н. Бокова.
А вчителі інформатики провели цікаві заходи щодо правил безпечної поведінки в мережі Інтернет. Хлопці відповідали на питання і виділили основні правила при роботі в мережі Інтернет. Також з хлопцями пройшла «Інтернет - вікторина» - Потрібних матеріалів немає - Загляньте в Інтернет.
Хлопці зробили висновок:
- При реєстрації на сайтах і в соціальних мережах намагатися вказувати мінімум особистої інформації.
- Намагатися не використовувати веб-камеру при розмові з незнайомими людьми.
- Добре встановлювати на комп'ютері антивірусну програму й спеціальне програмне забезпечення, яке буде блокувати поширення вірусів.
У молодших класах були представлені ресурси: комп'ютер, планшет, телефон і висвітлені такі теми: «віруси», «шахрайські листи», «крадіжка облікових записів», «sms-шахрайство», провели класну годину «Корисний і безпечний Інтернет».
Також в школі пройшов конкурс малюнків та плакатів на тему «Ми за безпечний Інтернет»
Методичні рекомендації для батьків щодо забезпечення контентної фільтрації домашнього Інтернету для учнів завантажити >>
Про захист дітей від інформації, що завдає шкоди їх здоров'ю та розвитку pdf [454 kB]
09/10/2017
У Російських школах проходить Єдиний урок з безпеки в Інтернет
Відповідно до рішень парламентських слухань на тему "Актуальні питання забезпечення інформаційної безпеки дітей при використанні ресурсів мережі Інтернет" 14 березня 2014 року в усіх школах Російської Федерації 30 жовтня 2017 буде проведено Єдиний урок з безпеки в мережі.
Ініціатором проведення Єдиного уроку виступила спікер Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації В. І. Матвієнко.
Єдиний урок проходить за активної підтримки Міністерства освіти та науки РФ, Мінкомзв'язку РФ, Інституту розвитку Інтернету, федеральних і регіональних органів влади, а також представників інтернет-галузі та громадських організацій.
Єдиний урок являє собою цикл заходів для школярів, спрямованих на підвищення рівня кібербезпеки і цифровий грамотності, а також на забезпечення уваги батьківської та педагогічної громадськості до проблеми забезпечення безпеки і розвитку дітей в інформаційному просторі.
У нашому закладі пройдуть тематичні уроки, батьківські збори та інші заходи.
Навчаються ми просимо реєстрацію на сайті квесту по цифровій грамотності «Сетевічок» www.Сетевічок.рф , А їх батьків (законних представників) пройти опитування на сайті www.Родітелі.сетевічок.рф.
Типові документи
лист Міністерства освіти і науки РФ від 2 червня 2017 р N ТС-134/08 "Про календар освітніх подій на 2017/18 навчальний рік". Так Міністерства освіти та науки Росії рекомендує загальноосвітнім організаціям провести Єдиний урок з безпеки в мережі "Інтернет" 30 жовтня (PDF, 500 КБ).
лист , Спрямоване Голові Тимчасової комісії з питань розвитку інформаційного суспільства Ради Федерації Бічний Людмилі Миколаївні, про проведення в 2017 році Єдиного уроку безпеки в мережі Інтернет за підписом Міністра освіти і науки Російської Федерації О.Ю. Васильєвої. Так міністр висловила підтримку даної ініціативи і готовність надати необхідне сприяння в проведенні Єдиного уроку в 2017 році (PDF, 200 КБ).
лист , Спрямоване Голові Тимчасової комісії з питань розвитку інформаційного суспільства Ради Федерації Бічний Людмилі Миколаївні, про підтримку проведення циклу заходів проекту "Сетевічок" за підписом Міністра освіти і науки Російської Федерації О.Ю. Васильєвої. Так міністр висловила підтримку даної ініціативи і готовність надати необхідне інформаційне сприяння в проведенні циклу освітніх заходів проекту (JPG, 200 КБ).
рекомендації парламентських слухань "Актуальні питання забезпечення безпеки і розвитку дітей в інформаційному просторі", що пройшли в Раді Федерації 17 квітня 2017 роки (PDF, 400 КБ).
Так органам державної влади суб'єктів Російської Федерації рекомендується забезпечити щорічне проведення наступних міжнародних щорічних заходів: квест для дітей і підлітків по цифровій грамотності «Сетевічок»; премія за заслуги компаній і організацій в сфері інформаційного контенту для дітей, підлітків та молоді «Премія Сетевічок»; дистанційне дослідження «Образ життя підлітків в мережі»; дистанційна науково-практична конференція для педагогів та інших освітян організацій і органів влади з формування цифрового дитячого простору «Сетевічок».
Заходи для педагогічної аудиторії
На порталі www.едінийурок.рф пройде II Всеросійська конференція по формуванню цифрового дитячого простору «Сетевічок» для органів влади, муніципалітетів, освітніх установ і педагогів.
В ході конференції будуть висвітлені наступні теми:
- Формування інформаційної освітньої мережі та дитячого цифрового освіти;
- Інформатизація та мережева безпека ОУ;
- Законодавче простір цифрового дитинства;
- Мережева безпека домогосподарств і підвищення цифрової культури батьків;
- Позитивний контент;
- Єдиний урок безпеки в мережі «Інтернет» та інші заходи і програми, спрямовані на розвиток інформатизації суспільства і молоді.
До участі в якості доповідачів запрошені представники федеральних органів влади, російської IT-галузі і освітніх організацій. В рамках заходу пройдуть відео лекції і дистанційні презентації, конкурс методичних розробок, дослідження, інтерактивна виставка, мережеве навчання і тестування педагогів на знання основ інформаційної грамотності.
Крім цього, зацікавлені організації, органи влади суб'єктів, освітні організації і педагоги також зможуть поділитися своїм досвідом шляхом проведення вебінарів, публікацій текстових доповідей і додаванням своїх матеріалів в бібліотеку конференції.
Освітні заходи відбуватимуться у перебігу трьох місяців навчального року в дистанційному форматі, що надасть можливість всім зацікавленим особам пройти навчання у вільний час, а також на практиці використовувати набуті навички і знання. За підсумками Єдиного уроку педагогам і освітнім організаціям буде організована видача дипломів і сертифікатів в електронному вигляді.
Також педагогам рекомендується взяти участь в голосуванні Національної премії в області інформаційного простору дитинства "Премія Сетевічок" www.преміясетевічок.рф , В ході якої вибираються кращі мережеві ресурси, і в дослідженні педагогічної громадськості на сайті Експертної ради www.едінийурок.рф .
Заходи для батьківської аудиторії
Презентація для проведення батьківських зборів посилання (591 кб .ppt).
Інформація про методи батьківського контролю посилання .
В рамках Єдиного уроку проводиться опитування батьків. Просимо озвучити батькам прохання пройти опитування , Вклеїти в щоденники повідомлення посилання . Також ви можете встановити код опитування на сайті вашої установи, щоб спростити батькам проходження тесту. Скачайте інструкцію і код опитування і банерів скачати (docx) .
Заходи для дітей і підлітків
Найбільше онлайн-захід - 4-й Міжнародний квест по цифровій грамотності "Сетевічок" ( презентація групи заходів "Сетевічок" )
Матеріали для проведення уроку з учнями
Онлайн-тест для проведення Єдиного уроку. Тест розрахований на проведення в рамках класної години або уроку. Після закінчення тестируемому видається сертифікат, що дозволяє оцінити знання і виставити оцінку. У тесті видача питань видається випадковим чином з басейну питань. Сайт супроводу ЄУ з безпеки в мережі ЕДІНИЙУРОК, ДІТИ
Курс для початкової, загальної і повної середньої освіти межпредметной області «Основи кібербезпеки»:
- Курс "Основи кібербезпеки"
- навчальні модулі
- Тематичне планування 2-4 клас (Окружающій_мір)
- Тематичне планування 5-10 клас (ОБЖ)
- Тематичне планування 7-11 клас (Інформатика)
Порталом "Сетевічок" спільно з НП "Ліга безпечного Інтернету" був підготовлений відео-урок. Ви можете запустити його як на сайті, так і завантажити. Завантажити файл (mp4, 800 МБ) . Дивитися онлайн.
Вклейки в щоденники учнів. Дані вкладки рекомендується роздрукувати і вклеїти в блок домашніх завдань на суботу в щоденники учнів.
Методичні матеріали підготовлені фахівцями ФГАОУ «Академія підвищення кваліфікації та професійної перепідготовки працівників освіти»:
- Методичні рекомендації щодо організації освітнього події "Всеросійський урок безпеки школярів в мережі Інтернет".
- Методичні рекомендації до Єдиного уроку безпеки в мережі Інтернет
- Методичні рекомендації щодо організації та проведення в загальноосвітніх організаціях Російської Федерації тематичного уроку, присвяченого Інтернет безпеки дітей
Навчальний посібник по медіа-інформаційної грамотності від Міністерства зв'язку і масових комунікацій Росії.
Матеріали до уроків безпечного інтернету також були підготовлені фахівцями НП "Ліга безпечного інтернету":
- Матеріали до уроку в старших класах. презентація
- Матеріали до уроку в середніх класах. презентація
- Матеріали до уроку в початкових класах. анімації презентація , приблизний конспект уроку.
- Матеріали до уроку в молодших класах. презентація
- Матеріали до уроку в середніх класах. Презентація в оновленому дизайні
- Методичні рекомендації щодо проведення уроків безпечного інтернету в школах
Матеріали до уроків від ИПИ Фіц ІУ РАН
НП «Ліга безпечного інтернету» був здійснений переклад на російську мову словенського мультсеріалу «SheepLive»:
Звіт по проведенню акції «Декада безпечного інтернету»
в МБОУ «Середня загальноосвітня школа №5»
2016-2017 навчальний рік
Забезпечення інформаційної безпеки і виховання інформаційної культури є одним з напрямків роботи МБОУ «Середня загальноосвітня школа №5».
З 10 березня по 20 березня 2017 року школі проходить акція «Декада безпечного інтернету». В рамках даної акції організовані наступні заходи:
- уроки безпеки школярів в мережі Інтернет,
- лекторії з батьками на тему «Діти в Інтернеті! Хто за них відповідає? »,
- виставка малюнків «Ми за безпечний Інтернет!»
- тематична виставка листівок «Безпечний Інтернет»
- радіопередачі по шкільному радіо серії «Безпечний Інтернет»
- лекторії для педагогічного колективу з профілактики суїцидів і впливу деструктивних культовна дітей і підлітків.
Заходи, присвячені безпеки школярів в мережі Інтернет пройшли для різного віку:
- Для учнів 1-4-х класів організований конкурс малюнків «Інтернешка», проведені інтерактивні зміни з розважальними елементами і казковим персонажем «Інтернешка»,
- Для учнів 5-11-х класів проведено уроки безпеки школярів у мережі Інтернет, виставка малюнків «Ми за безпечний Інтернет!». На заняттях вчитель з дітьми обговорили правила запобігання кіберзагроз, які зустрічаються при роботі в мережі Інтернет. На початку уроку учням показали відеоролик, що розповідає про небезпеки, які підстерігають в мережі. Потім дітям пояснили, як себе від цих небезпек убезпечити. У грудні 2016 року учні взяли участь у квесті «Сетевічок», що проводиться на сайті сетевічок.рф . Учні старших класів 28 жовтня пройшли III Міжнародний квести по цифровій, технічної, споживчої та інформаційної грамотності серед дітей і підлітків "Сетевічок 2016", а також взяли участь у Всеросійському онлайн-чемпіонаті «Вивчи Інтернет - Керуй Їм!» І в II Всеросійському флешмобі « йдемо в Вебландію! »
- В рамках тижня були проведені батьківські збори, на яких розглядалися питання безпеки як батьків, так і дітей в інформаційному світі, в мережі Інтернет. Тема батьківських лекторію «Діти в Інтернеті! Хто за них відповідає? ». В кінці бесіди батьки отримали пам'ятки, частина з яких виготовляли самі учні
- У класних куточках безпеки були оформлені сторінки, присвячені тематики тижні.
Найголовніше, що хлопці засвоїли, що Інтернет може бути другом, помічником, треба тільки навчитися ним правильно користуватися. А для того щоб убезпечити себе, свою сім'ю, своїх батьків від небезпек Інтернету і заподіяння можливої шкоди, треба знати, які вживати заходів обережності при роботі в Інтернеті.
При підготовці та проведенні заходів педагогами використовувалися Методичні рекомендації для організаторів Всеукраїнської акції, і Корисні посилання:
Уроки охопили школярів з 1 по 11 клас. Всього в заходах взяло участь понад 1000 учнів.
Матеріали до уроків безпечного інтернету
Пропонуємо Вашій увазі попередні матеріали для проведення уроків безпечного інтернету в школах. Матеріали підготовлені на основі досвіду реальних уроків і враховують рекомендації педагогів.
Пропозиції щодо вдосконалення та побажання приймаються по електронній пошті [email protected]
Матеріали до уроку в початкових класах. Анімації презентація. Додатково - приблизний конспект уроку.
Завантажити презентацію (.pptx 13,4 MB)
Завантажити конспект (.docx 100KB)
Матеріали до уроку в молодших класах. Презентація.
Завантажити презентацію (.pptx 1,4 MB)
Матеріали до уроку в середніх класах. Презентація.
Завантажити презентацію (.pptx 5,6 MB)
Матеріали до уроку в середніх класах. Презентація в оновленому дизайні.
Завантажити презентацію (.pptx 8,6 MB)
Матеріали до уроку в старших класах. Презентація.
Завантажити презентацію (.pptx 3,8 MB)
Методичні рекомендації щодо проведення уроків безпечного інтернету в школах.
Завантажити файл (.doc 0,6 MB)
Програма для тестування знань з інтернет-безпеки. Виконуваний файл в архіві. Не вимагає установки. Для використання потрібен комп'ютер під управлінням Windows з встановленим Microsoft Framework 4.0
Завантажити архів (.zip 11,5MB)
Малюнки на тему: "Безпечний Інтернет"
Відео та мультфільми для проведення Єдиного уроку безпеки школярів у мережі Інтернет
Порталом "Сетевічок" спільно з НП "Ліга безпечного Інтернету" був підготовлений відео-урок. Ви можете запустити його як на сайті, так і завантажити. Завантажити файл (mp4, 800 МБ) . Дивитися онлайн.
Також, некомерційним партнерством «Ліга безпечного інтернету» був здійснений переклад на російську мову словенського мультсеріалу «SheepLive»:
Матеріали для проведення Єдиного уроку
Методичні матеріали підготовлені фахівцями Федерального державного автономного освітнього закладу додаткової професійної освіти «Академія підвищення кваліфікації та професійної перепідготовки працівників освіти» (ФГАОУ ДПО АПК і ППРО):
- Методичні рекомендації для суб'єктів Російської Федерації з організації освітніх подій, присвячених пам'ятним датам російської історії, державним і національним святам Російської Федерації, включеним до Календаря освітніх подій на 2015/2016 навчальний рік, 2016/2017 навчальний рік: Тема: Всеросійський урок безпеки школярів в мережі Інтернет (жовтень).
- Методичні рекомендації до Єдиного уроку безпеки в мережі Інтернет
- Методичні рекомендації щодо організації та проведення в загальноосвітніх організаціях Російської Федерації тематичного уроку, присвяченого Інтернет безпеки дітей
Навчальний посібник по медіа-інформаційної грамотності від Міністерства зв'язку і масових комунікацій Росії.
Пам'ятка для поширення серед батьків від компанії "Яндекс.Деньги".
Матеріали до уроків безпечного інтернету також були підготовлені фахівцями НП "Ліга безпечного інтернету":
- Матеріали до уроку в старших класах. презентація
- Матеріали до уроку в середніх класах. презентація
- Матеріали до уроку в початкових класах. анімації презентація , приблизний конспект уроку.
- Матеріали до уроку в молодших класах. презентація
- Матеріали до уроку в середніх класах. Презентація в оновленому дизайні
- Методичні рекомендації щодо проведення уроків безпечного інтернету в школах
Інтернет. Зумій захистити себе і свою дитину!
(інформація для батьків)
Пам'ятка для батьків "Безпечний Інтернет" docx [17 kB]
Рекомендації експертів "Безпечний Інтернет" docx [39 kB]
"Безпечний Інтернет" (матеріали до уроку безпечного інтернету) pdf [6 MB]
Соціальний ролик "Безпечний Інтернет" mp4 [2 MB]
Тематична фільтрація доступу до мережі Інтернет
Наказ №180-о від 10.08.2015 «Щодо звіряння надходить літератури з Федеральним списком екстремістських матеріалів» pdf [274 kB]
Наказ №159-о від 01.08.2016 «Про затвердження плану-графіка організаційних заходів щодо реалізації контентної фільтрації доступу до мережі Інтернет на 2016-2017 навчальний рік» pdf [167 kB]
Наказ №160-о від 01.08.2016 «Про призначення відповідальної особи за забезпеченням контролю за контент-фільтрації на 2016-2017 навчальний рік» pdf [252 kB]
АКТ №3 від 22 вересня 2015 по підсумками оперативної перевірки pdf [634 kB]
Правила підключення загальноосвітніх установ до єдиної системи контент-фільтрації доступу до мережі Інтернет, реалізованої Міністерством освіти і науки Російської Федерації. << ЧИТАТИ >>
Наказ від 11.08.2014 №216 "Про введення в дію Правил підключення до єдиної системи контент-фільтрації доступу до мережі Інтернет" << ЧИТАТИ >>
Додаток №2 до Наказу від 11.08.14 №217 "План заходів медіабезопасності МБОУ" Середня загальноосвітня школа №5 "на 2014-2015 навчальний рік" << ЧИТАТИ >>
Звіт про реалізацію організаційних заходів контентної фільтрації доступу до мережі Інтернет МБОУ "СОШ№5" << ЧИТАТИ >>
Інформація про результати перевірочних заходів << ЧИТАТИ >>
Десять фактів, які потрібно повідомити дітям заради безпеки в Інтернеті
Інтернет може бути прекрасним місцем як для навчання, так і для відпочинку і спілкування з друзями. Але, як і весь реальний світ, Мережа теж може бути небезпечна. Перед тим як дозволити дітям виходити в інтернет самостійно, слід встановити ряд правил, c якими повинен погодитися і ваша дитина.
Якщо ви не впевнені, з чого почати, ось кілька рекомендацій, як зробити відвідування інтернету для дітей повністю безпечним:
1. Заохочуйте дітей ділитися з вами їх досвідом в інтернеті. Відвідуйте Мережа разом з дітьми.
2. Навчіть дітей довіряти інтуїції. Якщо їх в інтернеті що-небудь турбує, їм слід повідомити про це вам.
3. Якщо діти спілкуються в чатах, використовують програми миттєвого обміну повідомленнями, грають або займаються чимось іншим, що вимагає реєстраційного імені, допоможіть дитині його вибрати і переконайтеся, що воно не містить ніякої особистої інформації.
4. Наполягайте на тому, щоб діти ніколи не видавали своєї адреси, номера телефону або іншої особистої інформації; наприклад, місця навчання або улюбленого місця для прогулянки.
5. Поясніть дітям, що різниця між правильним і неправильним однакова: як в і інтернеті, так і в реальному житті.
6. Навчіть дітей поважати інших в інтернеті. Переконайтеся, що вони знають про те, що правила гарної поведінки діють скрізь - навіть у віртуальному світі.
7. Наполягайте, щоб діти поважали власність інших в інтернеті. Поясніть, що незаконне копіювання чужої роботи - музики, комп'ютерних ігор та інших програм - є крадіжкою.
8. Скажіть дітям, що їм ніколи не слід зустрічатися з друзями з інтернету. Поясніть, що ці люди можуть виявитися зовсім не тими, за кого себе видають.
9. Скажіть дітям, що не все, що вони читають або бачать в інтернеті, - правда. Привчіть їх запитувати вас, якщо вони не впевнені.
10. Контролюйте діяльність дітей в інтернеті за допомогою сучасних програм. Вони допоможуть відфільтрувати шкідливий вміст, з'ясувати, які сайти відвідує дитина і що він робить на них.
(Http://www.microsoft.com/rus)
Хто за них відповідає?Хто за них відповідає?