Безпілотний тероризм: як бойовики могли створити БПЛА і спробувати атакувати російські військові об'єкти в Сирії

Російським військовим в Сирії вдалося відбити напад бойовиків із застосуванням безпілотників. Терористи за допомогою 13 БПЛА намагалися зробити атаку на авіабазу Хмеймім і пункт забезпечення ВМФ в Тартусі. Про це повідомили в Міноборони РФ. Сім з них були збиті зенітними комплексами, інші взяті під контроль підрозділом радіоелектронної боротьби. Хто міг передати терористам технології зі створення безпілотних літальних апаратів - в матеріалі RT.

Російські військові в ніч на 6 січня зірвали спробу атаки терористів з використанням ударних безпілотників на авіабазу Хмеймім і пункт забезпечення ВМФ в Тартусі. Про це повідомили в Міноборони Росії.

Російські засоби протиповітряної оборони в Сирії виявили 13 невідомих малорозмірних повітряних цілей, що наближалися до російських військових об'єктах.

«Десять ударних безпілотних літальних апаратів (БПЛА) наближалися до російської авіабази Хмеймім, і ще три - до пункту МТО ВМФ Росії в місті Тартус», - йдеться в повідомленні.

За даними відомства, шість повітряних цілей російські підрозділи радіоелектронної боротьби взяли під свій контроль, перехопивши зовнішнє управління. З них три були посаджені на підконтрольну територію поза базою, ще три при посадці здетонували від зіткнення із землею.

«Сім БПЛА були знищені штатними зенітно-ракетними гарматними комплексами« Панцир-С »російських підрозділів ППО, несучих цілодобове бойове чергування», - повідомляє відомство.

Відзначається, що постраждалих або матеріальних збитків на російських військових об'єктах в Сирії немає. Авіабаза Хмеймім і пункт МТО ВМФ Росії в Тартусі продовжують функціонувати в плановому режимі.

Зараз російські фахівці проводять аналіз конструкції, технічної начинки і саморобних боєприпасів захоплених у бойовиків БПЛА. Їм вже вдалося визначити точне місце запуску дронів.

«Терористами вперше масовано використовувалися БПЛА літакового типу, запущені з дальності понад 50 кілометрів з використанням сучасних технологій наведення по супутниковим координатами GPS», - повідомили в Міноборони.

Крім того, технічна експертиза безпілотників показала, що терористи можуть здійснювати подібні атаки з відстані близько 100 кілометрів.

Також по темі

Російським військовим в Сирії вдалося відбити напад бойовиків із застосуванням безпілотників «Ці повідомлення - фейк»: Міноборони Росії спростувало дані про знищення семи літаків ВКС на базі Хмеймім

Терористи 31 грудня обстріляли авіабазу Хмеймім в Сирії, загинули два російських військових. Про це заявили в Міноборони РФ. Повідомлення ...

У міністерстві зазначають, що використані терористами інженерні рішення могли бути отримані тільки від країни, що володіє високими технологічними можливостями щодо забезпечення супутникової навігації і дистанційним керуванням скиданням професійно зібраних саморобних вибухових пристроїв (СВУ) в призначених координатах. Все БПЛА терористів оснащені Барометричні датчиками і сервоприводами управління кермом висоти. У саморобною вибухівкою, прикріплених до дронам, використовувалися детонатори іноземного виробництва.

Як підкреслили в Міноборони, застосування бойовиками ударних безпілотників також показує, що ці технології можуть бути використані терористами для здійснення атак в будь-якій країні.

Заступник голови оборонного комітету Ради Федерації Франц Клінцевич переконаний, що в спробі бойовиків атакувати за допомогою ударних дронів російські військові об'єкти в Сирії замішані США. За його словами, таку сплановану акцію неможливо було здійснити без спецслужб, оскільки для цього необхідно і фінансування, і комплектуючі, і вирішення технічних питань.

«У Сирії їх просто так дістати не можна. Це робота спецслужб, які координуються США », - сказав сенатор РІА Новини.

Директор Центру військово-політичних досліджень МДІМВ Олексій Подберезкин вважає, що безпілотники, за допомогою яких терористи здійснили атаку, поставлялися саме Сполученими Штатам.

«Ці дрони з'являються не в пустелі, не на скотарських фермах. Хтось це високотехнологічну зброю поставляє. Навіть якщо це прості, некеровані ракети, все одно вони повинні робитися на якихось базах і з використанням нескладних, але все-таки технологій. Це все говорить про те, що Сполучені Штати, на жаль, продовжують постачати ті антиурядові сили, які вони контролюють, зброєю, причому зброєю технологічним і досить небезпечним », - сказав він в бесіді з RT.

На думку експерта, якщо в Сирії будуть продовжувати використовувати БПЛА, оснащені ударними озброєннями, це призведе до ескалації конфлікту.

«І ці види озброєнь, судячи з усього, будуть поставлятися США саме антіасадовской коаліції, щоб дестабілізувати ситуацію в Сирії», - вважає Подберезкин.

Він також зазначив, що міжнародний тероризм в цілому виник не з гуртка обурених моджахедів, а був інспірований і підготовлений ззовні. «Исток треба шукати з-за кордону. Це гроші, це кадри, це техніка », - підкреслив політолог.

У той же час, зазначив він, ті системи ППО, якими зараз володіє Росія, особливо «Панцир» і великокаліберні кулемети, досить ефективні, однак не можуть запобігти запуск дронів або ракет.