Бізнес по організації концертів

  1. Як відкрити бізнес по реалізації квитків на культурно-видовищні заходи
  2. Перспективи відкриття кінотеатру як свого бізнесу
  3. Свій бізнес: як відкрити музей
  4. Своя справа: кінотеатр під відкритим небом
  5. Як відкрити репетиційну точку
  6. Як Відкрити театральне агентство
  7. Творчий бізнес: театр контркультури

* У розрахунках використовуються середні дані по Росії

Для багатьох людей організація концертів є досить легким заняттям - приїхали «зірки», відіграли, гроші отримали, частина отримав власник приміщення, частина - виконавець (-і), решта пішло організатору. Усе. Однак робота останнього пов'язана з вирішенням великої кількості задач, і це не тільки пошук майданчика, але і забезпечення концерту всім необхідним - від світлотехніки до готелю для музикантів. Організатор приймає на себе обов'язки по тому, що захід не просто станеться, але і буде правильно організовано і включати в себе все необхідне. За своєю суттю, організатор - та людина, яка не має нічого, крім того пропозиції своєї роботи. З огляду на, що займатися настільки глобальним питанням не хоче жоден учасник, послуги організаторів концертів є досить затребуваними. Причому на перших етапах займатися цим бізнесом можна мало не поодинці.

Дана ніша є відносно зайнятої, тому новачкові напевно буде складно зайняти своє місце. Головне обмеження - поп-культура, виконавці, які отримали популярність сьогодні курируються вже досить великими фірмами, і перетягнути на себе роботу в цьому випадку навряд чи вдасться. І тут навіть не допоможуть більш вигідні умови - ні музиканти, ні їхні продюсери не хочуть ризикувати, зв'язуючись з нікому невідомою фірмою. В цьому випадку починати краще з організації концертів поки ще нікому не відомих груп, які хочуть вийти на сцену, і тут відкривається безліч перспектив, якщо правильно підійти до своєї справи. Також все залежить від ступеня активності організатора, якщо він не чекає, поки до нього самі прийдуть за послугами, а шукає клієнтів самостійно, то він може розраховувати на успіх. Варто відзначити і те, що схема роботи в залежності від багатьох факторів може дещо відрізнятися.

Для того, щоб почати свою справу, варто зареєструватися як суб'єкт підприємницької діяльності. Форма підприємництва може бути будь-який, хоча клієнти з набагато більшою охотою будуть працювати з юридичною особою, більш довірливо до нього будуть ставитися і партнери, і орендодавці. Втім, згідно із законом можна залишитися фізичною особою, зареєструвавшись як індивідуальний підприємець. З юридичних осіб краща форма товариства з обмеженою відповідальністю - також, як і в випадку з ІП, в цьому доступна спрощена система оподаткування, що дозволяє відраховувати на користь держави 6% (від доходів) або 15% (від операційного прибутку).

Оформлення юридичної особи буде трохи більш тривалим, зажадає більш значних вкладень, і документообіг в цьому випадку більш серйозний. У загальному випадку, якщо об'єднується кілька людей для організації бізнесу, то їм потрібно оформити юридичну особу, інакше ж при бізнесі одну людину коштує розрахувати майбутній план, щоб визначити форму підприємництва. Також важливо правильно вказати коди КВЕД, і подібна діяльність підходить під кодування (ОКПД 2) 93.29 Послуги в області розваг і відпочинку інші.

Своє власне приміщення бажано мати, воно стане місцем, де працюють наймані співробітники і проводяться переговори з клієнтами. Втім, роботу можна налагодити і без власного офісу, який часто виступає просто як представництво. Але це підвищує престиж закладу в очах партнерів. Але в будь-якому випадку приміщення не обов'язково повинно бути великим, якщо тільки не планується зберігати у себе реквізит на концерти. Деякі компанії організовують і свою власну друкарню для роздруківки афіш та листівок, але це не завжди економічно доцільно.

Робота може вестися у двох напрямком: організація замовленого концерту і організація концерту із запрошенням на нього виконавців. У першому випадку це будуть власні концерти гуртів і музикантів, у другому - фестивалі та збірні концерти, на яких виступають команди східного жанру, тематики або взагалі просто орієнтовані на певну категорію слухачів. Який вибрати для себе, вирішує кожен підприємець сам, але ніхто не забороняє займатися обома напрямками одночасно. Тільки другий вид організації концертів на порядок складніше першого і вимагає значного досвіду в цій сфері та вміння залучати багатьох виконавців. Тому почати краще з організації концертів для конкретних груп, а вже після почати займатися і власними фестивалями. Вони можуть принести набагато більше прибутку, так як часом тривають кілька днів, а не пару годин, але і вимагають набагато більш серйозного підходу. Причому майже всі ризики лягають на самого організатора, тому що він виступає організатором заходу.

Отже, для своєї роботи відразу бажано знайти партнерів, які готові надавати свої майданчики під потреби концертів. Однак у великих містах домовитися про постійне надання сцени навряд чи вийде - є багато інших бажаючих скористатися здаються в оренду площами. Тому майданчик кожен раз, швидше за все, доведеться знаходити і домовлятися з власниками кожен раз, як вона буде потрібна. Але це не означає, що цим питанням не варто займатися до безпосередньо підготовки до очікуваного заходу, мати список можливих об'єктів необхідно, а також тримати інформацію про їх завантаженості. У цьому випадку хоча б неформальні хороші відносини з власником майданчика дуже бажано налагодити, це дозволить по першій же необхідності домовлятися про оренду.

Але потрібно відзначити, що вимоги до приміщення у всіх артистів різні, і тому потрібно мати кілька варіантів на прикметі - від відносно недорогих до елітних залів з великою кількістю вміщаються глядачів. Залежно від формату концерту підбираються і типи майданчиків: можна привести умовний приклад, що для симфонічної музики потрібен зал з сидячими місцями, а ось для рок-концерту вистачить і майданчики з простим танцполом. Тому останні часто організовують на спортивних аренах або в актових залах. Любителі музики рідко будуть відмовляти собі в задоволенні відвідати концерт улюбленої групи тільки тому, що він проходить в «незручному» на їхню думку закладі, але ось в іншому випадку споживач може зробити чимало висновків тільки по тому, де проходить подія.

Останнім часом великою популярністю стали користуватися заходи, що проводяться в клубах, причому цей варіант привабливий для слухачів, як правило, подобається самим музикантам, а організатору значно спрощує роботу, тому що в клубах, на відміну від тих же спортивних арен, вже є освітлювальне та звукове обладнання. І тому підвищена вартість оренди клубу на один вечір відшкодовується відсутністю необхідності орендувати частину обладнання. Причому багато концертів проводять в будні дні (коли клуб не працює або працює в трохи іншому форматі, бару, наприклад) і тому домовитися про знижку набагато простіше.

Вартість майданчиків сильно різниться і залежить від багатьох факторів. Найголовніший - місце розташування, потім йде розмір, формат, можливості додаткового обладнання, популярність місця. Все це повинен враховувати організатор, і це все цікаво продюсерам і музикантам. Концерт можуть відмовитися давати, якщо не буде гідної на думку артистів майданчики, і тут мова йде в першу чергу про прибуток, а не про її престижності. Та й сам організатор напевно зацікавлений в тому, щоб арена принесла якнайбільше грошей, чому багато відомих музикантів не приїжджають в більш дрібні міста: справа не тільки в тому, що населення не зможе купувати дорогі концерти, а іноді і навпаки, що бажаючих буде предостатньо, але їх майданчик не вмістить, і її можливості розміщення навряд чи покриють навіть власні витрати.

Далі слід пошук спонсорів свого заходу. На даному етапі існує безліч варіантів співпраці аж до того, що спонсори самостійно проводять рекламну кампанію (правда, в тільки доступних їм каналах) і постачають організатора необхідними потужностями: друкарнею, обладнанням, персоналом, поширенням квитків. В принципі, спонсором може виступити будь-який партнер, крім власне музикантів з їх продюсером або лейблом. Рідкісний спонсор дає безпосередньо гроші на організацію, зазвичай це бартер, коли за розміщення їх логотипу, повідомлення про спонсора на заході і проведення промо-акцій надається та чи інша допомога.

Іноді це навіть вигідніше для організатора, тому що спонсор своєму розпорядженні можливості, які дозволяють не звертатися до стороннім компаніям, і тоді витрати знижуються завдяки рекламі партнера. Логотипи спонсора зазвичай розміщуються на афішах і банерах - це майже завжди обов'язкова умова співпраці. При вдалому взаєморозрахунків спонсорська допомога може виявитися дуже хорошою економією або отриманням додаткових коштів. Правда, при організації концертів маловідомих груп або просто концерту, який не особливо популярний у населення, деякі хороші з точки зору спонсорської підтримки компанії можуть відмовитися співпрацювати або виставити дуже невигідні умови.

Спонсорам доведеться продавати майбутній захід, і головний їх критерій, як правило, для них - це кількість відвідувачів. На додаток серйозні вимоги пред'являються до самої рекламної кампанії; але вона повинна бути досить масштабною і для вигоди організатора. Найпоширеніший, хоч трохи застарілий, але все-таки ефективний спосіб реклами - розклеювання афіш на спеціально наданих для цього місцях і розміщення банерів по місту. Зазвичай цим займаються рекламні агентства, які володіють достатніми зв'язками і договорами співпраці, щоб забезпечити інформаційне розміщення про майбутню подію по всьому місту. Все-таки особиста розклеювання афіш - вже поступово витісняється більш досконалими і сучасними методами. Якщо є свій власний сайт, то, безумовно, на ньому стоїть розмістити інформацію, хоча сайт організатора - це зазвичай його візитна картка для партнерів, а не для відвідувачів концертів, для них все відомості про подію розміщуються на своєму порталі розповсюджувачем квитків.

Далі слід домовитися з компаніями, які готові здати в оренду і поставити освітлювальне та звукове обладнання. Як вже було зазначено, деякі майданчики і самі розташовують їм, в деяких (наприклад, в тематичних клубах) і зовсім все зазвичай готове до будь-якого концерту - приходь і грай. Але частіше доводиться знаходити здають обладнання в оренду компанії, домовлятися про постачання, встановлення і подальшому вивезенні. Саме обладнання оплачується або пакетами (тобто, до приклад, повний комплект для джазового концерту), або замовляється окремо, і оренда кожного пристрою оплачується окремо. Крім стандартного світла можна розжитися лазерним, вогненним або ще якимось ефектним шоу (і доведеться найняти відповідних працівників), а звукове підбирається в залежності від жанру і особливостей гри (і навіть самого концерту) музикантів. Так, симфонічний оркестр грає наживо, а ось рок-група зажадає наявності підсилювачів, складної електроніки, барабанної установки, привізши з собою тільки гітари (і то не завжди). Тому вже на даному етапі потрібно мати не тільки укладений договір з групою або їх продюсером, але і обговорити точну концепцію заходу.

Далі слід пошук розповсюджувача квитків. Деякі компанії взагалі поєднують цю діяльність - поширення квитків і організацію концертів, але строго кажучи це абсолютно різні компанії. Продати велику кількість квитків, не маючи всі можливості, практично неможливо, тому і полягає договір з фірмою, яка за комісію забезпечить продажу квитків на концерт. З цією конторою доведеться співпрацювати дуже тісно, ​​тому що вона частково візьме на себе обов'язки в проведенні реклами, саме вона буде приймати гроші за квитки, а значить, від неї потрібно вимагати особливо суворої звітності. Обійтися продажем квитків тільки в касі майданчики (якої може не виявитися) не вийде, потрібна налагоджена схема.

Переговори з самим музикантами проходять або особисто, або через їх продюсера - це завжди так, якщо він є. Розкручена група буде пред'являє величезна кількість вимог до свого відвідування того чи іншого міста, їм потрібен готель, харчування, а також розміщення реквізиту. Зазвичай він привозиться відразу на майданчик, де за кілька годин (рідше діб) проходять всі приготування. Таким чином, крім договорів з безліччю компаній, які забезпечують проведення заходу, доведеться домовитися і з організаціями, які нададуть послуги самим музикантам, і це обов'язкова умова артистів перед відвідуванням міста - щоб все було налагоджено самим організатором. Таким чином, в такій схемі зазвичай задіяно величезну кількість підприємств, між якими бігає організатор і намагається запустити цю досить громіздку схему.

Починати краще з маловідомих груп, виступаючи для них в якості заміни продюсеру, але в цьому випадку оптимально знаходити кілька молодих талановитих колективів і влаштовувати або збірний концерт (тобто включає в себе кілька команд, подібних за жанром), або місцевий фестиваль. Правда, в останньому випадку іноді ставка робиться не на продаж квитків (і вхід може бути навіть вільним), а на продаж додаткових послуг на фестивалі. Це зводиться до того, що організатор просто здає місця на фестивалі продавцям, які наживаються за рахунок великої кількості людей в одному місці. Багато починаючі команди часом готові виступати тільки за ідею, бажаючи заявити про себе світові, і не вимагають від організатора будь-якої частини виручки. Але тут і він сильно ризикує, організовуючи захід, на яке ніхто, можливо, не прийде (зазвичай, звичайно, приходять запрошені самими музикантами друзі і родичі, але ситуацію це не рятує). Починати варто з зовсім вже локальних заходів, коли не доводиться ризикувати великими коштами і є можливість, якщо не отримати прибуток, то хоча б отримати досвід.

Пройде немало часу, перш ніж вдасться працювати індивідуально під кожен колектив з його подачі; зазвичай імениті музиканти працюють тільки з великими гравцями, які можуть в найкоротші терміни організувати захід (а іноді і навіть весь гастрольний тур), зібрати багато грошей і почати продажі за кілька місяців до концерту. Новачків в цьому випадку в розрахунок не беруть. Фестивалі та зовсім, в звичному розумінні цього слова, можуть бути повноцінними, якщо розташовуються в зручному місці, оточені потрібної інфраструктурою, цікаві відвідувачам і на них виступає достатню кількість відомих команд. Розраховані на багато днів заходу починаючому гравцеві, як правило, не під силу; але придумати свій новий формат ніхто не забороняє.

Бізнес по організації концертів спочатку напевно буде дуже важким, і довгий час доведеться самому працювати за ідею, вкладаючи свої сили (а іноді і гроші), щоб просто заробити собі ім'я. Однак в даному випадку перспектив досить багато, тому що, зумівши налагодити організацію ідеально на всіх етапах, можна успішно конкурувати навіть з відомими компаніями, у яких, не виключено, є недоліки в тій чи іншій сфері.

Матіас лауданумом
(c) www.openbusiness.ru - портал бізнес-планів і посібників з відкриття малого бізнесу


06.01.2015

Як відкрити бізнес по реалізації квитків на культурно-видовищні заходи

Торгівля квитками вигідна тоді, коли є безліч партнерів, які проводять найрізноманітніші заходи - від дитячого лялькового театру до рок-концертів. Крім них, слід відразу намагатися вихо ...

Перспективи відкриття кінотеатру як свого бізнесу

Відкриття кінотеатру - дороге задоволення, до дуже вже дрібному бізнесу його віднести не можна. За розрахунками фахівців, відкриття одного сучасного кінозалу (під сучасністю розуміється Багатозальність) ...

Свій бізнес: як відкрити музей

Вартість відкриття музею може бути і дуже невеликий, так і дуже значною, середній простій музей можна відкрити (без урахування колекції, вартість якої, як було відмічено, взагалі не піддається оце ...

Своя справа: кінотеатр під відкритим небом

Організація свого автокінотеатру може обійтися і в суму трохи менше мільйона рублів (але це робота «бродячого» кінотеатру), а може зажадати і більше 20 мільйонів - все залежить від способів демон ...

Як відкрити репетиційну точку

275 тисяч рублів - це мінімальна сума, яка буде потрібно для відкриття своєї репетиційної точки. Рентабельність такого підприємництва має середній показник, а початкові витрати на пр ...

Як Відкрити театральне агентство

Для відкриття театрального агентства буде потрібно близько 150 тисяч рублів. Подібне починання може стати справою всього життя, особливо якщо попадеться унікальний талант, розвиток і просування якого забезпе ...

Творчий бізнес: театр контркультури

Як тільки виникла бізнес-ідея відкрити театр контркультури, стало зрозуміло, що потрібні гроші, багато грошей, які може дати тільки інвестор. Краще не згадувати, звідки він взявся, але він погодився в ...

Збережіть статтю, щоб уважно вивчити матеріал

Ви можете зберегти цю сторінку за допомогою: