- З чого все починалося
- Інтернет-магазин - перші кроки до успішного бізнесу
- Навіщо мені знадобився бізнес-план
- Платити або завантажити безкоштовно?
- Дивіться відео Аналіз окупності інтернет магазину
- Трохи корисної інформації та коротка презентація бізнес-плану інтернет-магазину:
- витрати
- Витрати в оффлайн
- Щомісячні витрати
- окупність
- висновки
Розповідає підприємець з Ростова Ілля Лагутін, власник мережі інтернет-магазинів з продажу спортивного харчування. Починаючи свій бізнес з базовими знаннями в області ІП, Ілля створив успішно розвивається ритейл-маркет в інтернеті, усього за 1 рік. Зараз, у нього в підпорядкуванні 3 співробітників-консультантів і менеджер з продажу. У магазину стабільний дохід і Ілля замислюється про придбання власного спортбара.
З чого все починалося
Близько 5 років тому, я отримав травму хребта на заняттях зі спортивної гімнастики. Серія операцій не дала ніяких результатів, прогнози лікарів були невтішні - повне знерухомлення нижніх кінцівок.
Аби не допустити все життя сидіти склавши руки в інвалідному кріслі, я вирішив відкрити свій інтернет-магазин з продажу спортивного харчування.
Приводом саме для такого рішення, послужило відразу кілька фактів:
- можливість вести свій бізнес і заробляти гроші не виходячи (а в моєму випадку - не виїжджаючи) з квартири;
- значні пізнання в області спортивної медицини і фармакології;
- приблизні уявлення про роботу з прямими постачальниками;
- популярність спортивного харчування та вражаючий рейтинг продажів.
Інтернет-магазин - перші кроки до успішного бізнесу
На рахунку в банку, у мене була досить пристойна сума грошей, виплачена по страховці, яких мені мало б вистачити на первинний інвестиційний внесок, щоб покрити витрати по розкрутці сайту і оплату послуг найнятого мною співробітника.
Спочатку я офіційно зареєстрував свій бізнес у напрямку торгово-закупівельна діяльність і встав на облік в податкову як ІП, так як проблеми з законом, за отримання лівого доходу, мені були не потрібні.
Та й розумів я, що більшість пристойних постачальників, не захоче працювати з фірмою, яка формально не існує.
Далі я створив свій сайт, виклав на нього безліч копірайт-статей на тему спорту, замовив рекламу. Згодом, з'явилися компанії-виробники спортивного харчування, які хотіли-б зі мною працювати.
І тут, я зіткнувся з першими труднощами.
Навіщо мені знадобився бізнес-план
Для того щоб розвинути свій інтернет-магазин, необхідно було розібратися в безлічі найважливіших деталей:
- необхідну кількість співробітників для моєї організації;
- знання нормативних актів і законів;
- розрахунок вартості подальшого просування, так як в мінусах залишатися, мені зовсім не хотілося;
- яке обладнання буде потрібно для зберігання продуктів спортивного харчування;
- вимоги до складу, на якому воно буде зберігатися;
- дозвіл на реалізацію БАДів;
- заходи, які потрібно вжити, щоб підвищити продажі спортпітанія, в умовах жорстокої конкуренції ринку збуту.
Тобто, мені терміново був необхідний якісно складений бізнес-план, в якому містилися-б відповіді, на всі мої запитання і інші нюанси, про які я ще навіть не підозрював.
Крім того, я хотів взяти кредит на подальше просування магазину - базову закупівлю товару на склад, рекламні банери для розміщення в центрах спортивної підготовки і ще безліч витрат, в тому числі непередбачуваних.
Однак для схвалення позики, потрібно було надати кредитної організації, все той-же бізнес-план.
Платити або завантажити безкоштовно?
Насамперед, зрозуміло, звернувся в консалтингову фірму. Але їх розцінки мене категорично не влаштували. Якщо-б у мене були ці 50 000 рублів, я-б може ще і задумався про доцільність кредиту, та й взагалі, після таких витрат, напевно не скоро окупив-б вкладення.
Тоді я вирішив самостійно скласти економічну програму для свого магазину і як справжній цінитель халяви, скачав шаблон з інтернету безкоштовно.
У той час я не розумів недоцільність такого кроку. Зрозуміло, слід було подумати, що всі дані, нормативи, ціни і акти в ньому, природно застаріли, та й дивно було-б, якщо-б він працював, та ще за безкоштовно.
Був потрібен інший бізнес-план, який я придбав на одному сайті, рекомендованому мені другом бізнесменом, всього за 500 рублів. Звичайно-ж, ціни ростуть і закони змінюються мало не щодня, так що цей шаблон, теж потребував доопрацювання, але явно не в настільки кардинальної, як безкоштовний.
Доплативши ще 3000 рублів талановитому студенту аналітику, я вже на наступний день отримав повноцінну економічну програму, детально викладену і зрозумілу навіть недосвідченому підприємцю.
Сьогодні мій бізнес успішно розвивається. Я уклав контракт на поставки з відомим брендом спортивного харчування, у мене є постійні оптові покупці, стабільний дохід.
Планую відкрити невеликий спортбар і тепер-то я точно знаю, що робити і де взяти робочий бізнес-план, за мінімальну вартість.
Дивіться відео Аналіз окупності інтернет магазину
Трохи корисної інформації та коротка презентація бізнес-плану інтернет-магазину:
Відкриття свого інтернет-магазину є досить привабливою ідеєю. Яка потребує великих капіталовкладень, витрат на покупку приміщення і зарплату.
Можна відкрити свій бізнес, навіть не виходячи з дому. Або ж розглянути варіант оренди приміщення та найманого персоналу виходячи з набагато більших розмірів ведення бізнесу.
Покупці мають ряд переваг, здійснюючи покупки через інтернет-магазин. Продукція коштує набагато дешевше, ніж в реальному магазині, а так само доставка здійснюється прямо додому.
Схеми 1, 2. Середні ціни та середні суми покупок в інтернеті
витрати
Розглянемо приблизні витрати. Такі як - витрати в онлайн, щомісячні і витрати оффлайн. Наприклад, ви прийняли рішення створити інтернет-магазин з товарним асортиментом в розмірі 300 штук.
При таких обсягах продажів немає необхідності орендувати приміщення. У ваші онлайн витрати увійде - покупка хостингу і домену в розмірі 20 доларів, оренда сервера на рік - 100 доларів.
Так само необхідно створити спеціальний програмний комплекс, який буде керувати нашим магазином в інтернеті. Ціна його складе - до 5 тис.доларів.
До цієї вартість вже входить розробка продає інтернет сайту, програмного забезпечення, розміщення інформації про що продаються товари, розкрутка сайту в інтернеті.
Звичайно, якщо Ви самі досить непогано володієте програмуванням, можна заощадити і зробити все це самостійно.
Разом, витрати на витрати онлайн складуть трохи більше $ 5000.
Таблиця потенціалу споживачів послуг Інтернет-магазинів в Росії
Витрати в оффлайн
Такий вид витрат включає в себе реєстрацію інтернет-магазину - як ТОВ, заклад банківського рахунку, введення статутного капіталу, а так само організаційні витрати в розмірі - 700 доларів.
Купівля комп'ютерної техніки і оснащення робочих місць для співробітників - 2 тис. Доларів. Установка локальної мережі та обладнання - 200 дол., Програмного забезпечення - 100 дол.
Разом: в районі 3 тис. Дол.
Щомісячні витрати
- зарплата бухгалтера - 200 дол .;
- оренда - 300 дол .;
- послуги за користування телефоном, інтернетом і т.д. - 200 дол .;
- реклама - 400 дол .;
- просування сайту - 200 дол .;
- витрати в офісі - 200 дол.
Разом: 1500 дол. Щомісяця.
Підвівши загальний розрахунок отримаємо цифру в розмірі - 6-9 тис.доларів.
окупність
Важливим моментом стане швидка можливість окупити початкові витрати вкладені в бізнес. Не варто забувати про податки і непередбачені витрати, а так само треба отримати чистий прибуток, яка буде вище щомісячних витрат.
Висока відвідуваність продаваного сайту стане гарною запорукою непоганого прибутку. Від 100 до 200 відвідувачів куплять за день до 8 товарів. Висока окупність - це реальність.
висновки
Головне визначитися що саме Ви будете продавати, максимально знизити витрати і ризики. Хороша продає реклама і просування сайту в пошукових системах - це повна перемога над конкурентами.
Постійна щоденна робота над розвитком і ростом інтернет-магазину. На сьогоднішній день конкуренція в цій галузі ведення бізнесу невелика, проте вона зростає з кожним днем. Золоте правило - розшукати вільну затребувану продукцію, попит на яку значно вищий за пропозицію.
Завантажити безкоштовний і приблизний бізнес-план:
Платити або завантажити безкоштовно?