Бізнесмена вбили, наслідок зупинили, а спадок стали ділити його колишні підлеглі

Замовне вбивство ніжневартовського підприємця Олександра Виноградова, вчинене ще влітку минулого року, судячи з усього, розслідується в «кращих» традиціях лихих 90-х. Вбивця досі не знайдений - справа, схоже, розраховують спустити на гальмах, а на родичів убитого, за їхніми словами, чинять тиск з метою «віджати» успішний бізнес сім'ї.

Власника солідних особняків в центрі Москви, іркутського Байкалкредобанка, десятка великих і середніх компаній в Сибіру, ​​Калузької області і Краснодарському краї розстріляли 31 липня 2011 року під час відпочинку в кубанському місті Усть-Лабинск. Тієї фатальної для нього ніч бізнесмен вийшов з дачного будиночка і тут же отримав від кілера три кулі з пістолета.

З огляду на розмах бізнесу жертви, головним мотивом злочину, що очевидно, стали «фінансові розбіжності з особами, що входять до його сферу бізнесу». За логікою, слідчі повинні були шукати замовника вбивства серед конкурентів і найближчого бізнес-оточення Виноградова, його партнерів, тобто тих, хто отримав від смерті бізнесмена найбільшу вигоду. Однак, судячи з усього, правоохоронні органи не тільки не можуть це зробити, але і всіляко гальмують розслідування цієї справи.

Свідки не зацікавили слідство

Відразу після трагедії всі члени сім'ї і близькі убитого підприємця вимагати їхнього допиту, в тому числі і головний фінансовий радник Виноградова Віталій Орєхов. Як каже Олександра Виноградова, дочка загиблого бізнесмена, під час допиту радник заявив, що «нічого не знає про справи шефа і був просто його водієм». Хоча цей «водій» на момент злочину був гендиректором двох московських компаній Виноградова, на балансі яких значилося кілька будівель в столиці, крім того, всі великі угоди відбувалися саме через пана Орєхова.

«Слідчий СУ СК по Краснодарському краю перевіряти ділової статус допитуваного не став, в кримінальній справі Орєхов проходить як« простий водій », нікого навіть не зацікавило справжній стан речей, і питань до нього більше не виникало. Більш того, слідчі кажуть, що у них немає підозрюваних і по справі їм нікого допитувати. Насправді слідчі багатьох не допитали », - каже Олександра Виноградова.

За її словами, як з'ясувалося в ході розслідування, в батька стріляли з близької відстані (метрів 15-20), через будинок. Згодом був виявлений і підкоп під парканом, і сліди того, як підгодовували собак. Слідчі спочатку припускали, що вбивці готувалися кілька днів і чекали слушного моменту, каже Олександра.

«Цікаво і те, що підкоп був зроблений з боку вулиці, навпроти теж стоять житлові будинки. Є свідки, які бачили машину і людей, які стріляли в батька. Але слідчих чомусь не зацікавили ні ці свідки, ні їхні свідчення. У справі про це навіть не згадується », - обурюється дочка.

Свідки стверджують, що бачили двох молодих людей спортивного тіло-складання, розповідає дочка вбитого. Приїхали вони на чорної і повністю тонированной BMW, причому номери на машині були зняті. За словами очевидців, зовні машина справляла враження, тому і звертала на себе увагу.

«Цікаво те, що за тиждень до вбивства BMW з таким же описом бачили в Москві, в Передєлкіно, біля будинку батька, - зазначає Олександра. - І тоді «крута тачка» звернула на себе увагу. Але, за припущенням, на пасажирському сидінні цього автомобіля в той момент бачили одного чоловіка, схожого на Володимира Бенедского - засновника «Нефтеспецстроя», однієї з сибірських компаній батька, якого Орєхов, крім того, завжди представляв «начальником служби безпеки». Цікаво те, що в цей час батько зустрічався з Горіховим, але не знав про те, що поруч знаходиться і Бенедскій. Ми припускаємо, що Бенедскій, можливо, показував батька вбивцям, як він виглядає ».

По темі

Замовне вбивство ніжневартовського підприємця Олександра Виноградова, вчинене ще влітку минулого року, судячи з усього, розслідується в «кращих» традиціях лихих 90-х

3035

Державне бюро розслідувань України порушило ще одну справу проти колишнього президента країни Петра Порошенка. Його підозрюють в захопленні влади.

Після вбивства почалася масова зміна власників

Примітно, що після вбивства Виноградова стали відбуватися дивні події: міцно стоять на ногах компанії, генеральним директором яких був Віталій Орєхов, перереєструвалися нема на законних спадкоємців (дружину і дітей Виноградова), а на невідомих осіб або друзів Орєхова, як він їх раніше представляв шефу .

Тут слід зазначити, що бізнесмен Виноградов був щасливий у справах. Однак відмінною рисою Олександра Виноградова була і надмірна обережність: пам'ятаючи про лихих 90-х і турбуючись про сім'ю, він намагався зайвий раз «не світитися» в статутних документах. Засновниками його компаній найчастіше ставали близькі йому люди - ті, кому він безмежно довіряв. Сам він вважав за краще залишатися в тіні, хоча фінансував розвиток проектів, модернізацію виробництв і брав все стратегічні рішення.

Одним з таких довірених людей і був уродженець Грозного Віталій Орєхов, який більше 10 років працював пліч-о-пліч з Виноградовим. Він допомагав контролювати фінансові потоки, виконував важливі доручення, підбирав і розставляв людей на ключових постах. Як стверджує дочка Виноградова, саме за порадою Орєхова «Нефтьстройінвест» і «Нефтеспецстрой» були оформлені відповідно на Михайла Вичугіна і ТОВ «Маргус» в особі Володимира Бенедского.

«Пан Орєхов, користуючись безмежною довірою нашої сім'ї, розставив на всі ключові пости в інших підприємствах батька своїх людей. Батько дуже довіряв людині, який з часом став його близьким другом. Саме завдяки моєму батькові Орєхов став дуже багатою людиною, батько нерідко оформляв на нього свою нерухомість », - розповідає Олександра. Саме тому сім'ю здивувала поведінка Орєхова після трагедії: «Орєхов дивно поводився: ні з ким з нас не спілкувався, навіть не вилетів після вбивства батька з Москви, пославшись на справи. А після похорону ми Орєхова взагалі не бачили, по телефону він попередив нас: «Забудьте про Москву, а то у вас будуть великі проблеми».

На її думку, саме через цих сибірських компаній і був убитий її батько. Відзначимо, спектр діяльності тільки «Нефтьстройінвеста» досить широкий - починаючи від земляних, проектних і електротехнічних робіт і закінчуючи автостоянками і транспортними послугами. В установчих документах товариства була навіть рядок про будівництво аеропортів. ЗАТ «Нефтьстройінвест» (єдине з будівельних компаній Нижньовартовська) входило до двадцятки найбільших будівельних компаній Уралу та Західного Сибіру.

За активи довелося битися з фіктивними керуючими

«Не дивлячись на те що власником цих підприємств завжди був батько, формально засновниками і гендиректорами були інші особи, - каже Олександра. - Вони заявили, що сім'я загиблого не має ніякого відношення до цих підприємств і що це все належить їм. До речі, директор «Нефтьстройінвеста» Торопов Сергій Валентинович, який дружив і працював із батьком 20 років, так само, як і багато інших, поводиться, наче батька і не існувало ». Як вважає дочка, єдине, що його цікавить, це засновники в документах.

У липні 2012 року помічники відкликали доручення, які були видані на управління цими компаніями дочки Виноградової. За її словами, спочатку Орєхов з товаришами робили вигляд, що вона їх начальник, по суті, сподіваючись, що Олександра буде формальним керівником, лише для видимості, мовляв, «спадкоємці зайняли законне місце».

«За дорученням я мала право управляти підприємством, здійснювати будь-які угоди від імені засновників - все, крім переписання часткою, - зазначає Олександра. - Ми скористалися однією з довіреностей і склали протоколи за зміну генерального директора на одному з підприємств. Протоколи були складені, але не зареєстровані. Тоді я прийшла до Орєхова і сказала йому, що керівництво підприємством я беру на себе. Він явно не очікував такого повороту подій, зрозумів, що я йому підкорятися не буду. Після цього вони відкликали доручення, а 2 липня прийшли на підприємства і оголосили, що господарі тут вони, а ніякої сім'ї Виноградових і в помині не було ».

По темі

По темі

1007

Хантер Байден, син колишнього віце-президента США Джо Байдена, фігурував у справі, яким займався звільнений генпрокурор України Віктор Шокін. Раніше стало відомо, що Шокін позбувся поста після дзвінка Байдена-старшого.

Потім, кажуть родичі загиблого, і зовсім в реєстр «Нефтьстройінвеста» було внесено запис, згідно з якою Вичугін нібито продав 80% підприємства якомусь Борису Савінцову, колишньому міліціонеру Краснодарського краю, який нині очолює газету для співробітників МВС. Цікаво те, що Бенедскій (засновник «Нефтеспецстроя») теж колишній співробітник міліції.

Втім, і за інші активи вбитого бізнесмена його спадкоємцям довелося битися. Як каже Олександра Виноградова, «спочатку московська корпорація АВВ, де Орєхов гендиректором, була переоформлена на невідомого чоловіка, який є єдиним учасником товариства. Ніхто не може знайти цю людину. За такою ж схемою була переоформлена компанія «Візострой». Але тут йому не пощастило - ми знайшли номіналу, якого просто підкупили ».

Потім, за її словами, загарбники перекинулися на Калуське підприємство, що займається будівництвом доріг, яке на 100% належало батькові. «Коли директор підприємства зібрав всі документи для нотаріуса, щоб внести компанію в спадкову справу, нотаріус документи не прийняла, пояснивши, що за паперами компанія належить зовсім не Виноградову, - каже Олександра. - Тобто вони таким же шляхом переоформили документи на іншу людину. Ми знайшли його - це виявився зовсім стороння молода людина 23 років, який розповів, що за півтори тисячі рублів продав копію свого паспорта і сходив до нотаріуса. Ми пояснили йому ситуацію, і він від усього відмовився ».

По суті, стверджує дочка вбитого бізнесмена, на Віталія Орехова офіційно не було оформлено жодного бізнесу, але власниками компаній значилися його друзі і на ключових постах в усьому бізнесі батька також стояли його люди. І все ж, ніби щось передчуваючи, Олександр Виноградов підстрахувався: всі основні банківські операції його підприємств проходили через Іркутську Байкалкредобанка, який був фактично його приватним банком. Після вбивства бізнесмена його спадкоємцям вдалося своєчасно взяти контроль над фінансовою установою, і тільки завдяки цьому тим, хто зазіхає на сибірські активи підприємця, не вдалося вивести з них останні гроші.

«В останній момент ми наклали арешти на всі рахунки і на частки однієї компанії через арбітраж, - розповідає Олександра. - На «Нефтеспецстрое», наприклад, дуже велика заборгованість перед іноземними інвесторами. Цей борг компанія повинна була погасити влітку, але потім вбивають батька, і заборгованість ніхто не гасить. Вони (Орєхов і Ко) починають стверджувати, що підприємства належать їм і ніяких боргів немає. Зараз справа в суді. Причому якщо вони погасять борги, то компанія залишиться їм, якщо немає, то через суд відійде іноземним інвесторам. Але я готова віддати цю компанію іноземцям, тільки щоб вона не дісталася вбивцям батька ».

Як тільки справа потрапила до суду і відповідачі дізналися про позов, відразу ж з'явилася кримінальна справа, яка перебуває у провадженні старшого слідчого Лангепасскій міжрайонного відділу слідчого управління Слідчого комітету РФ по ХМАО-Югрі, яке було порушено на підставі заяви Бенедского. Також відразу була відправлена ​​група слідчих на чолі з начальником ОЕБіПК ОМВД Росії по місту Мегіон старшим лейтенантом поліції Гаріфулін А.М. в Москву до позивача, а саме до дочки Виноградова для обшуку. Для залякування вони взяли з собою підтримку - автобус ОМОНу, який, в свою чергу, оточив офіс в центрі Москви з автоматами, як ніби ловлять особливо небезпечних злочинців в особі 24-річної дівчинки. Формулювання слідчих про причини виробленої виїмки була абсурдна: нібито, за оперативною інформацією, в офісі у дочки загиблого, а вона зараз є позивачем, друкувалися якісь підроблені документи і вся документація з печатками компанії Бенедского, а також документи з його особистим підписом повинні бути вилучені. Припускаємо, що кримінальну справу № 201200018/49 від 18.07.2012 року порушено лише з метою отримання можливості в рамках цієї кримінальної справи здійснювати заходи кримінально-процесуального впливу, зокрема можливість проведення слідчих дій, спрямованих на перешкоджання розгляду справи про стягнення заборгованості Арбітражним судом міста Москви. Зокрема, оригінали договорів позики теж повинні були бути вилучені, так як на них є підпис Бенедского і друк його компанії, хоча це основний документ, який підтверджує цю заборгованість. Просто завдяки щасливому випадку слідчі не знайшли ці документи. Цікавий факт, але слідчі навіть не вилучили принтер, на якому нібито друкувалися якісь підроблені документи, - їх цікавила тільки документація. Одним словом, свавілля!

По темі

По темі

1222

Три людини були затримані в рамках проведення розслідування у справі про обвалення житлового будинку в Стамбулі. Повідомлялося, що будівля почала руйнуватися сама по собі.

Цікава історія виходить: у нас всюди фігурують або колишні співробітники поліції, або діючі. Крім цього не дає спокою начальник ОВД «Пресненський» Рузляєв Ю.М., колишній начальник УВС міста Нижньовартовська. Рузляєв постійно телефонує синові загиблого з пропозицією про зустріч з Горіховим і врегулювання конфлікту мирним і тихим шляхом. Примітний факт: Рузляєв, який отримав призначення в Москві, відразу отримує 3-кімнатну квартиру в новобудові в безстрокове користування. А за тиждень до першої припинення кримінальної справи по вбивству Виноградова О.В. дана квартира переходить Рузляева. При цьому її ринкова вартість приблизно 16-17 млн ​​рублів, а в договорі - 990 тис. Рублів. Цікавий збіг.

На жаль, слідчі досі не звернули уваги і на ці красномовні процеси, хоча саме вони могли б допомогти їм отримати відповідь на головне питання - хто отримав вигоду від замовного вбивства? Більш того, 31 грудня 2011 року справу було призупинено: нібито не знайшли підозрюваних у скоєнні вбивства бізнесмена. Тоді Олександра Виноградова, дочка бізнесмена, поскаржилася на бездіяльність в ході розслідування вбивства тодішнього президента РФ Дмитра Медведєва і повпред президента РФ в ПФО Володимира Устинова. І 17 квітня, через 4 місяці після призупинення, справу було поновлено. Але службового завзяття у слідчих СКП по Краснодарському краю вистачило рівно на місяць. 17 травня справу знову призупинили.

Як розповіла дочка загиблого підприємця, «Орєхов хвалився, що він на короткій нозі з в.о. керівника слідчого управління СК РФ по Краснодарському краю Віталієм Ткачовим, крайовим прокурором Леонідом Коржінек, який курує цю справу, а також з головою Краснодарського крайового суду Олександром Черновим ». Він, на думку дочки, допоміг брату Орєхова стати суддею в Центральному районному суді міста Сочі Краснодарського краю і в даний момент чекає підвищення. І, не дивлячись на такі зв'язки, особливої ​​допомоги з боку Орєхова, якого сім'я загиблого і сам Олександр Виноградов довгі роки вважали близьким другом, немає - розслідування як стояло на місці, так і стоїть. Так, може бути, він в цьому і зацікавлений? Тим більше що сам колишній радник спробував порушити проти дочки вбитого і її чоловіка кримінальну справу за статтею «шахрайство», звинувативши її в рейдерстві. Але, мабуть, навіть його зв'язки не допомогли висунути настільки абсурдні звинувачення щодо спадкоємців Виноградова - справа не була порушена.

«Можливо, має значення і те, що до зустрічі з батьком Орєхов працював у його конкурента в Нижньовартовську Дмитра Давидова (ТОВ« Ніжневартовскдорсервіс »). Горіхів боявся, що Давидов створить йому проблеми після відходу, з цієї причини батько і допоміг йому переїхати в Москву. Тому досить дивно спостерігати тепер їх теплі обійми, яким ми стали свідками при їх зустрічі в одному з московських кафе після смерті батька », - каже Олександра.

Відзначимо, раніше Олена Виноградова, дружина вбитого бізнесмена, яка вирішила поцікавитися ходом слідства, прибула в слідче управління по Краснодарському краю. Відвідувачку за вказівкою керівника слідчого управління Слідчого комітету РФ по Краснодарському краю Віталія Ткачова допитували шість годин. А перед розставанням слідчий недвозначно їй натякнув, що «не варто більше цікавитися ходом цього розслідування».

Але Олександра Виноградова здаватися не має наміру. Незважаючи ні на що, навіть на стеження, яка явно останнім часом ведеться за дівчиною.

Джерело інформації:

електронна газета «Століття»

На жаль, слідчі досі не звернули уваги і на ці красномовні процеси, хоча саме вони могли б допомогти їм отримати відповідь на головне питання - хто отримав вигоду від замовного вбивства?
Так, може бути, він в цьому і зацікавлений?