Болгарські вузи не хочуть вчити українців безкоштовно, але готові робити нам великі знижки

Гранти від ЄС в Болгарії доступні і українцям

ПОЧАТОК: Особливості вступу до вузів Болгарії

продовження

ПОШУК ГРАНТІВ І ЗНИЖОК

На жаль, перелік грантів, які можуть отримати абітурієнти з України, які їдуть на навчання до Болгарії, невеликий. Він обмежений одним пунктом. Йдеться про стипендії для абітурієнтів Американського університету в Благоєвграді. Але якщо ви її отримаєте, зможете зовсім не платити за повний чотирирічний курс навчання (9500 євро х 4 = 38 000 євро). Втім, отримавши цю стипендію, простіше поїхати на навчання відразу в США, так як вона покриває витрати на навчання в американському вузі в будь-якій країні світу.

ЗНИЖКИ. Але навіть якщо ви приїдете до вузу без стипендії, у вас буде можливість заощадити на платі за навчання. Справа в тому, що деякі приватні болгарські вузи дають студентам знижки за гарні оцінки. І наші студенти цим досить часто користуються. Причому знижки можуть досягати 500-2000 євро в рік. А кращий студент вузу може отримати навіть 3000 євро в рік. Тому перш ніж подавати документи, уточніть в вузі цей важливий момент.

ГРАНТИ ВІД ЄС. Так як Україна не є членом Євросоюзу, наші студенти не можуть претендувати на гранти від його фондів. Але все змінюється, коли українець стає студентом вузу країни-члена ЄС. В цьому випадку фонди Євросоюзу готові розглянути його заявку на грант і виділити гроші. Суми можуть бути різними, але вони нерідко досягають декількох тисяч доларів на рік. Подаватися на такі гранти можна вже на 2-3-му курсі навчання.

ОБМІН. До того ж багато болгарських вузи беруть участь в програмах студентського обміну за програмою Erasmus Mundus. І українці нарівні з іншими студентами також можуть отримати стипендії в її рамках і повчитися півроку-рік у вузі Італії, Франції або будь-який іншій країні ЄС. Це очевидний плюс для нас, так як в Україні стипендію за програмою Erasmus Mundus отримати дуже складно.

"ДВА В ОДНОМУ". Одне з показових відмінностей болгарського освіти від українського стосується подвійний акредитації деяких програм. Завдяки партнерству з університетами інших країн (наприклад, Великобританії) випускник може отримати диплом британського вузу, при цьому заплативши за навчання раз в 10 менше. Але таких програм порівняно небагато.

6 ПРИВОДІВ, ЩОБ НЕ ЇХАТИ

1. Вища навчання в Болгарії платне навіть в державних вузах.

2. Українські школярі, які звикли списувати у сусіда по парті і завантажувати реферати з інтернету, будуть розчаровані тим, що в Болгарії за плагіат можуть навіть відрахувати з вузу. А якщо і не відрахують, то виконану роботу все одно не зарахують.

3. Тут строго стежать за успішністю і за нездачу двох предметів можуть навіть виключити з вишу.

4. У деяких вузах проживання в гуртожитку може виявитися дорогим. Але заощадити можна, орендувавши квартиру.

5. Лише деякі болгарські вузи є лідерами міжнародних рейтингів вузів.

6. Поки існує тільки одна грантова програма для українців, охочих навчатися у вищих закладах Болгарії.

6 ПРИВОДІВ, ЩОБ ЇХАТИ

1. Диплом акредитованого болгарського вузу визнається у всіх країнах світу і дозволяє продовжити навчання в будь-якій країні ЄС.

2. При вступі не потрібно складати іспити з профільних предметів. Також не потрібно проходити зовнішнє незалежне тестування в Україні. Досить здати тест на знання мови і пред'явити атестат про повну загальну середню
освіті.

3. Студенти деяких вузів можуть отримати 2 дипломи: болгарського вузу і університету-партнера. Наприклад, британського.

4. Іноземні студенти, зараховані до університету, отримують "вид на проживання", що істотно спрощує для них візовий режим і дозволяє подорожувати країнами ЄС.

5. У болгарських вузах практично немає корупції. Тому витрати на навчання будуть обмежуватися щорічної платою за навчання в касу.

6. Згідно із законом іноземні студенти мають право підробляти під час навчання, тому можуть самі заробити частину грошей на навчання.

Дякуємо за допомогу ректора International University College (м Добрич, Болгарія) Тодора Радєва, адвоката компанії "ЕвроДіплом" (м Бургас, Болгарія) Христину Коларову, директора Центру європейської освіти (м.Черкаси) Наталію Корнілову, директора освітнього агентства DEC education Наталю Тарченко і консультанта з питань освіти за кордоном агентства "Старт Плюс" Анну Уразовой.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram