Борис Щербаков. Обговорення на LiveInternet

  1. Борис Щербаков: біографія
  2. театр
  3. Фільми
  4. Особисте життя

Борис Щербаков: біографія

Борис Щербаков - народний артист Росії, актор, у якого в арсеналі більше двохсот ролей, телеведучий.

Борис Щербаков - народний артист Росії, актор, у якого в арсеналі більше двохсот ролей, телеведучий

Борис Щербаков

Щербаков Борис Васильович народився в Ленінграді 11 грудня 1949 року. Його батьки познайомилися в роки війни в блокадному Ленінграді. Батько перевозив на своїй полуторці через Ладогу хліб. Мама була регулювальницею «дороги життя» через замерзле озеро.

Після війни в родині Щербакових один за одним з'явилося 5 дітей. Жили Щербакова, як і всі в той час, дуже скромно. Вони мешкали в маленькій комуналці, єдиним достоїнством якої були вікна, з яких видно Фінську затоку. Маленький Борис часто дивився на водну гладь і спостерігав за кораблями. Тож не дивно, що з юних років хлопчик мріяв вивчитися на капітана, щоб подорожувати на великих кораблях в далекі країни.

Тож не дивно, що з юних років хлопчик мріяв вивчитися на капітана, щоб подорожувати на великих кораблях в далекі країни

Юний Борис Щербаков у фільмі "Мандат"

Перехід від однієї мрії до другої трапився, коли йому виповнилося дванадцять років. Тоді Борис Щербаков випадково отримав маленьку роль в пригодницькій картині Лебедєва «Мандат». Працювати в світлі камер хлопчикові сподобалося. Ще більше інтересу до цієї роботи з'явилося, коли підліток подивився вийшов на екрани фільм зі своєю участю. За свою першу роботу хлопець отримав величезні на ті часи гроші - майже 500 рублів.

У 1967 році Борис Щербаков залишив шкільні стіни. Звичайно ж, він спробував стати студентом ЛГИТМИК, але в останньому екзаменаційному турі хлопця «відсіяли». Борис не опустив руки і зумів стати студентом іншого вузу - Ленінградського інституту культури, вибравши для себе режисерську спеціальність.

Борис не опустив руки і зумів стати студентом іншого вузу - Ленінградського інституту культури, вибравши для себе режисерську спеціальність

Борис Щербаков в молодості

Тоді в країні гриміла слава Народного артиста СРСР, лауреата Сталінської премії Павла Массальского. І раптом, на першому курсі вузу до Бориса Щербакова дійшли чутки, що Павло Володимирович набирає свій курс. Вчитися у самого Массальского - що могло бути почетней для юного студента, що мріє стати знаменитим артистом? І Борис вирішує їхати.

Коли Щербаков примчав до Москви, виявилося, що вже пізно: МХАТ разом з Массальський збирався на закордонні гастролі, тому іспити тут пересунули на більш ранній період. Щербаков встиг лише на останній іспит.

Щербаков встиг лише на останній іспит

Борис Щербаков на сцені театру

Як пізніше розповів Борис Васильович, це додало сміливості і нерозсудливості. Саме вони штовхнули майже зневіреного хлопця на крайні заходи: Борис увірвався в екзаменаційну аудиторію і закричав: «Пал Массалич! Я хочу у вас вчитися! ». Поява дивного студента, переплутав батькові та прізвище легендарного артиста, здивувало і потішило викладачів. Як виняток вони погодилися подивитися, що ще він може. Так Борис Щербаков виявився в Школі-студії МХАТ. Ці роки були дуже цікавими, хоча і непростими. Батьки не мали можливості підтримати сина грошима. Доводилося підробляти і мийником машин, і двірником.

театр

У 1972 році після закінчення театрального вузу Бориса взяли в трупу МХАТу. Там він служив до 2003 року. Дебютував Щербаков на мхатовской сцені у виставі «Сталевари». За майже 30 років роботи артист зіграв безліч найрізноманітніших ролей і перетворився в легенду театру. Найбільш талановитими вважаються роботи Бориса Щербакова в спектаклях «Вишневий сад» і «Чайка» за Чеховим, «Йдучи, озирнися», «Валентин і Валентина». Всіх робіт артиста не перелічити, адже на сцені МХАТ він брав участь в більш ніж 50-ти постановках.

Всіх робіт артиста не перелічити, адже на сцені МХАТ він брав участь в більш ніж 50-ти постановках

Борис Щербаков у виставі "Вільна пара"

На Малій сцені МХАТ вперше разом з батьком вийшов до глядачів син Бориса Щербакова Василь, що виріс за лаштунками цього театру. Це сталося в п'єсі, сценарій якої написали Щербаков і режисер Михайло Апарцев.

Борис Щербаков був одним з улюблених артистів художнього керівника МХАТу Олега Єфремова . Останній раз на цій сцені актор з'явився в останньому спектаклі Єфремова «Сірано де Бержерак». Після смерті Олега Миколайовича актор був змушений піти з театру, в якому пропрацював довгі роки. Прийшовши на зміну Єфремову Табаков не продовжив з артистом контракт.

Прийшовши на зміну Єфремову   Табаков   не продовжив з артистом контракт

Борис Щербаков у виставі "Все спочатку"

Після важкого відходу з рідного МХАТу Щербаков відправився в «вільне плавання». Він знімався в кіно і брав пропозиції від режисерів різних театрів. Так Борис Васильович зіграв в постановці Тетяни Догілєвою «Не відрікаються люблячи», в комедійному виставі «куплетисти» Ольги Анохін і багатьох інших.

Фільми

Кінематографічна біографія Бориса Щербакова не менше успішна, ніж театральна. Правда, найбільш помітні ролі актор почав грати в кінці 1970-их, початку 80-их років. Саме в цей період з'явилися картини «День весілля доведеться уточнити», «Слідство ведуть ЗнаТоКи», «З коханими не розлучайтеся». В останній стрічці Щербаков знявся разом з Олександром Абдуловим і Іриною Алфьорова . Але найбільш помітним став фільм «Берег». За роботу в цій стрічці Борис Васильович отримав Державну премію СРСР.

За роботу в цій стрічці Борис Васильович отримав Державну премію СРСР

Борис Щербаков у фільмі "День весілля доведеться уточнити"

90-ті роки, які багато артистів пережили насилу, скаржачись на відсутність ролей, Борис Щербаков пройшов без особливих труднощів. У 1994-му актор стає Народним артистом Росії. Через 4 роки в його колекції нагород з'являється Орден Дружби.

Актор органічно виглядає в різних жанрах - в детективах, мелодрамах і військових картинах. Але особливо полюбився глядачам мужній і благородний Щербаков у фільмах про війну. Після виходу вітчизняного бойовика «Випадок в квадраті 36-80», в якому розповідається про долю моряків, і стрічки «Слухати у відсіках», де артист зіграв командира підводного човна, Щербакова буквально накрило хвилею глядацької любові. Роль легендарного генерала Бородіна в супер-популярному серіалі «Солдати» та підполковника Колапушин в «сищиків» ще більше піднесли артиста на п'єдестал популярності.

Роль легендарного генерала Бородіна в супер-популярному серіалі «Солдати» та підполковника Колапушин в «сищиків» ще більше піднесли артиста на п'єдестал популярності

Борис Щербаков в серіалі "Солдати"

Не так давно Щербаков зіграв в ще одній популярній картині під назвою «Легенда номер 17».

Мужній і шляхетний образ Бориса Васильовича не раз був затребуваний як романтичного героя музичних кліпів. На цій посаді він з'явився в відео-кліпах Любові Успенської «Карусель» і «Пропадаю я».

З 2007-го по 2014-ий Щербаков - ведучий ранкової музичної передачі «Доброго ранку» на Першому каналі. Завдяки цій передачі, під яку прокидаються і снідають безліч російських сімей, масова аудиторія дізналася і полюбила актора, який до цього набагато частіше з'являвся на сцені, ніж на екрані. Ця робота стала другим диханням для вже немолодого актора, який повільно, але вірно починав страждати від сталості в своєму театральному творчості. Актор чесно пройшов кастинг в передачу: народний артист читав з листочка текст, дивлячись в камеру і професійно стримуючи сміх з приводу такого простого завдання.

Борис Щербаков в передачі "Доброго ранку"

Звільнення Щербакова розбурхало шанувальників. Рейтинг його передачі був стабільно високим. Спочатку акторові скасували кілька ефірів, а потім просто не продовжили контракт. Як порахували багато, причиною цього був вік Бориса Васильовича. Керівництво каналу хотіло дати дорогу молоді. Це обурило багатьох, по-перше, Щербаков подобався аудиторії передачі, а по-друге, такі звільнення через вік у всьому світі вважаються моветоном.

Але все прояснили подальші зміни ранкового шоу. Формат «Доброго ранку» став іншим. Ведучий більше не сидів у теплій студії, а брав інтерв'ю на безлюдних ранкових вулицях. Такі навантаження організм звільненого ведучого міг і не витримати.

Такі навантаження організм звільненого ведучого міг і не витримати

Борис Щербаков

Згодом Щербаков продовжив працювати в ролі телеведучого. На телеканалі «Зірка» він почав вести авторську передачу «Останній день» з Щербаковим. Передача має дуже спірну тематику. Шоу присвячено смерті знаменитостей, точніше їх останнім дням, останнім словами, заповітів і реакції родичів і друзів на цю трагічну подію. Програма відкриває особисті таємниці мертвих людей, і хоча багато хто з цікавістю сприйняли нову ідею, деяким вона здалася крамольною.

Особисте життя

Особисте життя Бориса Щербакова склалася давно. Більше сорока років артист одружений на Тетяні Бронзовою. Його дружина - не тільки актриса. Вона і письменник, і завідувачка трупою МХАТу 1991-2001 років. Пішла разом з чоловіком, коли Олег Табаков не продовжив з ним контракт.

Пішла разом з чоловіком, коли Олег Табаков не продовжив з ним контракт

Борис Щербаков та Тетяна Бронзовая

Студенти Щербаков і Бронзовая зустрілися і полюбили один одного в Школі-студії. Вони виховали свого єдиного сина Василя. Василь має дві вищі освіти: він юрист і режисер.

Дружина прощала Щербакову постійні зради. Про артиста і його жінках ходили цілі легенди, але Тетяна терпіла, зберігаючи сім'ю. Вона навіть відчуває деяку гордість від цього факту: Тетяна Щербакова стверджує, що просто не стала б жити з чоловіком, до якого навколишні жінки байдужі.

Вона навіть відчуває деяку гордість від цього факту: Тетяна Щербакова стверджує, що просто не стала б жити з чоловіком, до якого навколишні жінки байдужі

Борис Щербаков та Тетяна Бронзовая

У 1983-му році у актора був найгучніший службовий роман: з Людмилою Нільській на зйомках картини «Ніхто не замінить тебе ...». Людмила дуже переживала, що за нею доглядає одружений чоловік, але той робив це настільки галантно, що актриса не змогла встояти. Тетяна Щербакова зовсім по-іншому описує цей роман. З її точки зору, Людмила після перерви в творчості вирішила повернути собі популярність за допомогою скандалу.

Після зйомки спільних відеокліпів Борису Щербакову приписували і роман з Любов'ю Успенською, але ці чутки актор різко спростував.

фільмографія

  • тихі береги
  • Випадок в квадраті 36-80
  • Слухати у відсіках
  • сищики
  • солдати
  • розвідники
  • Катя
  • Дозвольте тебе поцілувати
  • вибір
  • кримінальний квартет
  • будинок побачень
  • Кодекс честі
  • Старий Новий рік
  • Валентин і Валентина
  • Ростов-тато
  • Вищий пілотаж

Вчитися у самого Массальского - що могло бути почетней для юного студента, що мріє стати знаменитим артистом?