Боровицкая вежа Московського Кремля. Фото, історія, опис Боровицької вежі Кремля

  1. Боровицкая вежа Московського Кремля Назва вежі нагадує, що колись тут, на Кремлівському пагорбі стояв...
  2. Похід по Криму - 22 маршрут
  3. Маршрути: гори - море

Боровицкая вежа Московського Кремля

Назва вежі нагадує, що колись тут, на Кремлівському пагорбі стояв дрімучий бор. Хоча ряд дослідників Кремля пов'язують назву башти з будівництвом часів Дмитра Донського: ця ділянка білокам'яної фортеці будували жителі Боровська. У 1658 році указом царя Олексій Михайловича Боровицкая вежа була перейменована в Предтеченскую, під назвою поруч стояла церкви Різдва Іоанна Предтечі під Бором. У XVII-XIX століттях вежа офіційно так і називалася. Однак назва все-таки не прижилося.

Від воріт Боровицької вежі йшов зручні сходи до річки Неглінній. Вежу використовували головним чином для повсякденних потреб Житнього і Конюшенного двору, що знаходилися поруч. Її проїзні ворота були як би господарськими воротами Кремля.

У 90-ті роки ХV століття роботи з будівництва Московського Кремля очолив П'єтро Антоніо Соларі. На місці найдавніших кремлівських воріт із західного боку їм була закладена в 1490 році нова проїзна башта. Тоді ж, в XV столітті, четверик вежі була покрита дерев'яним шатром. З протилежного берега річки Неглинной вежа з'єднувалася кам'яним арочним мостом.

У 1666-1680 роках, потужний основний обсяг вежі надбудували трьома зменшуються четирехграннікамі, що додало всієї будівлі пірамідальну форму. Верх вежі завершили відкритим восьмерика і високим кам'яним шатром. У ХVIII столітті в декор вежі ввели білокамінні псевдоготические деталі.

Одночасно з надбудовою цегельних верхів до башти збоку була прибудована відвідна Стрільниця, існуюча і понині.

У 1812 році під час вибуху французькими військами Водовзводной вежі пошкоджень і Боровицкая - звалився верх її намету. У 1816-1819 роках вежу відремонтували під керівництвом О. І. Бове. У 1821 році, коли річку Неглинну уклали в трубу і розбили Олександрівський сад, Боровицкий міст зламали. У 1848 році при будівництві Збройової палати Предтеченський храм розібрали, а престол перенесли в Боровицкую вежу. До жовтневого перевороту тут розміщувалася церква.

В ході реставраційних робіт у 1970-х рр. відновлені білокам'яні прикраси, у тому числі і щит з гербом Москви над воротами, а також підвальні палати.

Назад в розділ

Легендарна Тридцятка, маршрут

Через гори до моря з легким рюкзаком. Маршрут 30 проходить через знаменитий Фішт - це один з найграндіозніших і значущих пам'яток природи Росії, найближчі до Москви високі гори. Туристи нічого проходять всі ландшафтні та кліматичні зони країни від передгір'їв до субтропіків, ночівлі в притулках.

Похід по Криму - 22 маршрут

З Бахчисарая в Ялту - такої щільності туристичних об'єктів, як в Бахчисарайському районі, немає ніде в світі! Вас чекають гори і море, рідкісні ландшафти і печерні міста, озера і водоспади, таємниці природи і загадки історії, відкриття і дух пригод ... Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує.

Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує

Маршрути: гори - море

Адигеї, Крим. Вас чекають гори, водоспади, різнотрав'я альпійських лугів, цілюще гірське повітря, абсолютна тиша, снежники в середині літа, дзюрчання гірських струмків і річок, приголомшливі ландшафти, пісні біля вогнищ, дух романтики і пригод, вітер свободи! А в кінці маршруту ласкаві хвилі Чорного моря.