- Загальна характеристика породи
- Деякі зовнішні особливості
- Характер британських кішок
- Показники британського кошеня в 3 місяці
- Вага британця в цьому віці
- Правильне харчування британського кошеня
- Тип харчування і його особливості
- Сухий корм в 3 місяці
- Натуральний продукт
- Правила догляду за кошеням в 3 місяці
- Догляд за шерстю в 3 місяці
- Правильна гігієна кошеня
- Рання кастрація і стерилізація кошеня
- післяопераційний період
Любителям красивих представників сімейства котячих важливо знати про правила догляду за ними і особливостями їх розвитку. Дуже гострим це питання виявляється для тих, хто бажає стати власниками кошеня британської породи. Тому, дізнаємося, який саме британський кошеня в 3 місяці і які правила догляду за ним.
Загальна характеристика породи
Представники цієї породи мають ряд характерних особливостей. Однак, головне, що варто відзначити про них, це обов'язкову коротку шерсть. На даний момент селекціонери не вивели жодного кошеня з довгими шерстинками. За характером кішки дуже самостійні і незалежні, вони не будуть сильно нудьгувати під час відсутності власника. До того ж за деякими джерелами - британці є нащадками Чеширського кота.
Деякі зовнішні особливості
Для всіх представників породи, незалежно від їх забарвлення, місця проживання та особливостей догляду, притаманний ряд характеристик зовнішності. За ним і можна визначити приналежність кошеня до виду:
- Кругла голова, широкі вилиці і коротка шия;
- Короткий і прямий ніс, маленькі і низько посаджені округлені вуха;
- Великі очі;
- Приземлене масивне тіло;
- Короткі, але досить-таки товсті лапи;
- Товстий, середній за розміром хвіст;
- Коротка, але дуже густа шерсть.
3-місячні британці © shutterstock
Характер британських кішок
Британські кошенята з раннього віку стають практично незалежними від свого господаря. Вони можуть залишатися на самоті довгий час і не нудьгувати. Від тварин не треба очікувати надмірної ласки і ніжності, вони мають досить холодним темпераментом. Однак, як не дивно це не означає, що вони не люблять своїх власників і не прив'язані до них. Британці будуть завжди супроводжувати їх, оскільки прагнуть перебувати поруч.
Кішки не будуть вириватися з рук або чинити опір, а спокійно витримають все напади ніжності господарів.
Показники британського кошеня в 3 місяці
У віці трьох місяців досить важливе значення мають показники. Саме вони відображають правильний догляд за твариною , Відповідний раціон британського кошеня і стан здоров'я в 3 місяці. При цьому, має місце незначна похибка з урахуванням спадковості і місця проживання. Іноді представник породи може мати певне генетичне відхилення, тому при обчисленні норми розвитку, бажано враховувати розвиток обох батьків. Навколишнє ж середовище (екологічно забруднена) може притупити розвиток кошеня.
Вага британця в цьому віці
При обчисленні нормальної ваги кошеня в 3 місяці і співвідношенні її з середніми показниками, важливо враховувати і попередні показники. По-перше, це дасть більш широку картину відповідності росту тварини. По-друге, при наявності відхилення, це дасть можливість зрозуміти, коли саме став переломним і де шукати проблеми.
Британский котенок у віці 3 місяців © shutterstock
Наведемо приблизні числа того, скільки повинен важити кошеня по тижнях до тримісячного віку і відповідно вага британського кошеня в 3 місяці (в грамах):
- 8 тижнів (2 місяці): Кот - 1000-1700, кішка - 450-900;
- 9 тижнів: Кот - 1150-1900, кішка - 500-1050;
- 10 тижнів: Кот - 1250-2100, кішка - 550-1200;
- 11 тижнів: Кот - 1350-2300, кішка - 750-1350;
- 12 тижнів: (3 місяці): Кот - 1500-2500, кішка - 1000-1500.
Правильне харчування британського кошеня
В процесі розвитку тваринного важливе значення має харчування британського кошеня в три місяці, адже саме від цього залежить правильне формування організму і належне зростання і розвиток. На жаль, не всі власники британця знають, що раціон породистого представника сімейства котячих в 3 місяці повинен бути дуже збалансованим і містити всі необхідні корисні речовини і вітаміни.
Тип харчування і його особливості
Дуже важливим є питання чим годувати британського кошеня 3 місяці - готовим кормом або натуральною їжею. При виборі першого варіанту, потрібно знати, що один виробник повинен зберігатися протягом розвитку кошеня, оскільки в кожному кормі є свій певний набір поживних цінностей і інгредієнтів. При зміні такого набору, ще не сформований організм британця може відмовитися сприймати новий корм. Якщо вибирати натуральну їжу, то варто відзначити, що тут важливо знати нюанси того, що можна, а що не можна давати своєму улюбленцю.
Крім того, якщо був обраний варіант купити кошеня в розпліднику, то потрібно поцікавитися, який спосіб харчування був обраний там для вашої тварини.
Оскільки, сухий корм бажано продовжувати використовувати той же, а до використання натурального продукту могли вже скластися певні переваги.
Сухий корм в 3 місяці
Такий спосіб зручний у тому, що власник може самостійно детально розрахувати кількість необхідного для вживання продукту. Крім того, його зручно використовувати в дорозі і він значно економить час. При цьому, важливо знати, що всі корми діляться на вологі і сухі. Саме перша категорія підходить в разі годування британських кошенят в 3 місяці, так як вони на 80% складаються з води, а тому краще засвоюються. Вони є більш безпечними і не травмують стравохід і шлунок британця.
© shutterstock
При зміні корму на аналог для тваринного віком 3 місяці, може виникнути алергічна реакція. Саме тому варто віддавати перевагу одному виробникові і просто варіюватися між смаками.
Натуральний продукт
Перевагою такого вибору є велика різноманітність продуктів, які підходять для кошеняти в 3 місяці. Але великим мінусом є те, що їм не можна давати ту їжу, яка була приготовлена для людей. Адже в ній містяться сіль і спеції, які сильно травмують організм британця. У раціоні тваринного кожен день повинні однозначно переважати риба і м'ясо, які іноді можна заміняти на морепродукти. Такі продукти будуть забезпечувати його білком.
Також незамінним для збалансованого зростання є кальцій, який містять молоко, сметана і сир.
Для більшої різноманітності можна використовувати каші і овочі. Але потрібно пам'ятати про заборону картоплі - крохмаль практично не засвоюється молодим організмом британського кошеня в 3 місяці.
Правила догляду за кошеням в 3 місяці
Кожному власнику британця потрібно знати і контролювати всі аспекти догляду за улюбленцем. До них слід віднести:
- Шерсть і підтримки її гарного вигляду;
- Гігієна кошеня в 3 місяці;
- Рання кастрація і стерилізація.
Догляд за шерстю в 3 місяці
Важливою складовою підтримки гарного зовнішнього вигляду британського кошеня в 3 місяці є відповідне звернення з його шерстю. При цьому, потрібно враховувати деякі усталені правила і адаптувати їх під свого улюбленця. Хоча представники такої породи відносяться до охайним і дуже акуратним тваринам, у міру забруднення або перед важливими виставками їх потрібно купати. При цьому варто віддати перевагу якісним, які на жаль, не дуже дешеві, котячим шампунів
© shutterstock
Зважайте на те, що догляд за трьох місячним британським кошеням більшою мірою проявляється по його зовнішньому вигляду, і саме шерсть є першим демонстратором.
А тому, крім своєчасного купання, для підтримки якісного виду вовни британця в 3 місяці йому потрібно давати спеціальні вітаміни. Такі таблетки або порошки можна знайти на полицях в звичайному зоомагазині, але перед тим, як їх купувати, бажано проконсультуватися з ветеринаром. Важливими також покупками стануть чесалка і шерстевиводящая паста, які стануть у нагоді під час линьки в майбутньому.
Правильна гігієна кошеня
Догляд за британцем в 3 місяці включає в себе ще й певні правила гігієни, дотримання який необхідно для кожного представника породи. По суті виконувати їх не так вже й важко, оскільки кошенята в 3 місяці дуже слухняні і спокійні. Уже в 3 місяці догляд за кошеням практично ідентичний догляду за дорослим котом і включає наступні особливості:
- чистота очей британського кошеня;
- своєчасне укорочення нігтів;
- відповідний догляд за вушками в 3 місяці.
Незначні виділення в куточках очей можна з легкістю видалити за допомогою ватної палички або вологої серветки. Крім цього, можна застосовувати спеціальні лосьйони, які можуть використовуватися регулярно або при значних виділеннях. З приводу їх використання варто порадитися з ветеринаром. Головним правилом тут є - чисті руки власника під час доглядом за британським кошеням в 3 місяці.
Фахівці також радять підстригати кігтики тварині кожні 2 тижні і купити спеціальну когтеточку для самостійного укорочення котом кігтів. Регулярне чищення потрібно і для вушок улюбленця в 3 місяці - приблизно раз на місяць. Для цього потрібно змоченим перекисом водню ватним диском обережно протирати вушні раковини.
Рання кастрація і стерилізація кошеня
Крім того, що потрібно для гарного вигляду на фото кошеня породи британець 3 місяці, важливими є і інші елементи формування здорового способу життя та розвитку тварини. Ще недавно робити стерилізацію кішок і кастрацію котів в 3 місяці ніхто не пробував. Однак зараз деякі фахівці вибирають такий інноваційний варіант. Багато ветеринари все ж висловлюють побоювання з цього приводу, а тому робити процедуру британському кошеняті в три місяці чи ні вибір індивідуальний.
© shutterstock
Однак, слід знати, що за 3 тижні до операції слід зробити всі щеплення і бажано не годувати тварину за дванадцять годин до її початку.
Стерилізація в основному відбувається під загальним наркозом і має кілька способів проведення. Кастрація зазвичай відбувається під місцевим наркозом і надійною фіксацією улюбленця.
післяопераційний період
Також є кілька тонкощів післяопераційного догляду. Наприклад, потрібно стежити, щоб кішка не намагалася зализувати рану і використовувати для швидкого загоєння спеціальні препарати, рекомендовані лікарем. Для котів після процедури можливе використання спеціальних кормів, які забезпечують профілактику МКБ і обмежити вживання рибних продуктів.