Будинок на воді: мрія чи реальність

  1. Жити на воді - переваги і недоліки
  2. Які бувають види будинків на воді
  3. Особливості побудови будинку на воді
  4. Облаштування будинків на воді необхідними комунікаціями
  5. Життя на воді в російській дійсності

листопад 08/13

Всі ми пам'ятаємо відому рекламу від Теле2: «Земля тут дуже дорога! Зате вода - дешева! », Кажуть герої ролика, облаштовуючи шикарний ресторан на воді під час жвавого пляжі. І справді, думка будувати нерухомість, або все-таки «рухомість», на воді далеко не нова і захоплює увагу все більшої кількості людей.

Будинок на воді - цілком реальна перспектива звичайному житла, при цьому наповнена романтизмом, свободою і прекрасним видом з вікна. Але так чи все позитивно насправді? Якраз в цьому «Будинок Мрії» сьогодні і допоможе вам розібратися.

листопад 08/13   Всі ми пам'ятаємо відому рекламу від Теле2: «Земля тут дуже дорога

Будинок на воді фото

Жити на воді - переваги і недоліки

Ну хто не мріяв в дитинстві побудувати пліт і, як Том Сойєр з Геккельбері Фінном, спуститися по річці? А якщо це ще й супроводжується домашнім затишком і міськими комунікаціями - то такий плавзасіб стає дійсно будинком мрії. Крім цього, в нашій країні міста-мільйонники не радують жителів приємними цінами на земельні ділянки, швидше вже їх вартість знаходиться за межею добра і зла для пересічних співгромадян. А ось будинок на воді, якщо він оснащений двигунами, є за законами нашої країни всього лише плавзасобом. А водні ресурси - належать державі і при виконанні певних норм цілком можна користуватися цим безоплатно. І чому не вихід із ситуації, як зробити будинок на воді, помістивши його хоч в центрі міста, хоч на покинутому ставку? Вам не доведеться платити за оренду або купівлю землі, головне, щоб водний будинок мав судновий квиток, який підтверджує ваше право на власність.

Зворотний бік: нерухомість - це те, що стоїть на землі, тому реєстрація на ПМЖ неможлива. Але існують і інші труднощі. Перш за все, це ремонт і обслуговування таких будинків. Не менш важливі й комунікації - тут є варіанти від грубих і простих до цілком цивілізованих. Однак все питання можна вирішити, і якщо ви надихнулися відкрилися горизонтами, то варто детальніше розглянути, які будинки на воді існують.

Які бувають види будинків на воді

Якщо систематизувати всі ті конструкції, які потрапляють під визначення «будинку на воді», то вийде кілька типів плавзасобів, придатних для постійного проживання:

  • Будинок на понтонах. Це один з найбільш недорогих можливих варіантів. Понтони, об'єднані в єдину платформу, несуть на собі саму житлову споруду. Вони не схильні до корозії, добре тримаються на плаву. На такій підставі можлива споруда житла за індивідуальним проектом.

Будинок на понтоні

  • Баржі, переобладнані під житловий простір. Старі баржі цілком можна переобладнати під житловий простір, або навіть замовити для цієї мети новеньку баржу з заводу. Подібний тип житла вже добре зарекомендував себе і в старому і в новому світлі, але наші співвітчизники поки ще обережно ставляться до таких перспектив. Тому на наступному фото: будинок на баржі в Стокгольмі.

Розкішний будинок на баржі в Стокгольмі

Розкішний будинок на баржі в Стокгольмі

Будинок побудований на баржі фото

Будинок побудований на баржі фото

Будинок на воді на баржі, Стокгольм

  • Спеціалізовані будинки хаусботи. Ця назва компанії, основна спеціалізація якої - будівництво будинків на воді. Ці будинки - компроміс між приватною яхтою і заміським будинком, призначений для пересування в межах якогось внутрішнього водойми. Це цілих два поверхи, повністю готових до проживання та здатних пересуватися зі швидкістю близько 20 км / ч.

Хаусботи будинок на воді

  • Дебаркадери - це будинки на бетонних майданчиках, які дозволяють втілити практично будь-які задуми архітектора. Це найдорожчий з перерахованих варіантів, дебаркадери працюють автономно з власними комунікаціями, але при необхідності їх можна підключати до міських комунікацій за спеціальними дозволами, як і роблять громадяни Франції.

Дебаркадери будинку на воді фото

  • Будинок на воді на палях. У деяких регіонах з затопленої і болотистим ґрунтом місцеве населення давно вирішило, як побудувати будинок на воді - використовувати для цього забиті в землю палі, на яких і знаходиться сама будівля.

Будинок на озері на палях

Особливості побудови будинку на воді

Будинки на воді - це не тільки романтика, але, на жаль, і маса складнощів з самими звичними речами. Будуються вони, як уже писалося, на залізобетонному або сталевому понтоні, і експлуатувати такі будови найкраще у внутрішніх водоймах , Де хвилі не піднімаються вище одного метра, і в стіни не б'ється ураган морського вітру.

В регіонах, де зима майже дев'ять місяців в році, більшу частину року доведеться провести, застрягши в льодах. Хоча якісно зроблені водяні будинку і не побоюються морозу і льоду, але все ж це далеко не тропіки.

Облаштування будинків на воді необхідними комунікаціями

Будинки на воді можуть бути обладнані автономними комунікаціями, такими як спеціальні резервуари для питної води, запаси палива, електрогенератор і сонячні батареї, так і мати можливість підключення до міських зручностей. Опалення плавучого житла можливо за допомогою теплих підлог , Конвекторів, чавунної або сталевої грубки-каміна. Не варто забувати про засоби пожежної безпеки - вони повинні бути в порядку.

Окреме слово про каналізацію. Ідеальним варіантом буде просунута і сучасна система очищення, при її використанні очищену воду можна зливати прямо у водойму.

Як зробити будинок на воді

Як зробити будинок на воді

Будинок-човен фото

Життя на воді в російській дійсності

Отже, ви - житель Росії і бажаєте жити в будинку на воді. Ну що ж - це дешевше за деякими параметрами і таке рішення має ряд переваг. Як уже писалося, з точки зору законодавства РФ, такий будинок - не більше ніж судно, несамоходное правда, але все ж судно. Але за умови, що воно не більше двадцяти метрів і не розраховане більше, ніж на дванадцять чоловік. Втім, навіщо вам більше, чи не так? І це «судно», яке все-таки будинок, потрібно зареєструвати в ГИМС і регулярно проходити технічний огляд, що в умовах нашої російської дійсності є давно налагодженим механізмом. При реєстрації вам необхідно пред'явити техпаспорт, договір купівлі-продажу, паспорт, ІПН і квиток про оплату держмита в розмірі, пропорційному розміру вашого плавзасоби, тобто вдома. Ну і потрібно платити транспортний податок, не без цього.

Теоретично, ви можете встати в будь-якому місці, якщо не заважаєте руху суден. Практично - будинок на воді швидко зацікавить правоохоронні органи і адміністрацію, і вам доведеться напам'ять вивчити основи річкового і морського права, пояснюючи з небажаними візитерами. Альтернатива - укладення договору на оренду водного простору на пару десятків років (ФЗ №74).

Виконавши все це, ви можете пірнати з порога вашого будинку, вудити з вікна рибку і нахабно не платити податку на нерухомість. А якщо вам просто хочеться відчути, як це, жити на воді, то сідайте в літак і летите на Бермуди або Мальдіви, в Таїланд ... Там давно вже практикують готельні будиночки, бунгало на воді, причому, з приголомшливими живописними пейзажами.

Там давно вже практикують готельні будиночки, бунгало на воді, причому, з приголомшливими живописними пейзажами

Бунгало на палях на воді

Бунгало на палях на воді

Хатинка на курячих ніжках

Хатинка на курячих ніжках

Бермуди - життя на воді

Успіхів на шляху до вашого Дому Мрії!


Але так чи все позитивно насправді?
І чому не вихід із ситуації, як зробити будинок на воді, помістивши його хоч в центрі міста, хоч на покинутому ставку?
Втім, навіщо вам більше, чи не так?