- ТОП-10
- особливості навчання
- якість навчання
- Найпопулярніші спеціальності (бакалаврат)
- перспективи навчання
Щорічний прибуток будівельних організацій Росії перевищує чверть трильйона рублів - і тому будівельні і архітектурні спеціальності в нашій країні як і раніше популярні.
ТОП-10
Серед 276 вузів Росії будівельно-архітектурної спрямованості визначити десятку кращих досить просто - оскільки в рейтингах всіх престижних конкурсів і організацій в цьому питанні ( «Експерт РА», фонду Потаніна, Мінобразнаукі РФ, Інтернет-сайтів освіти і деяких інших) миготять «одні й ті ж особи ». Правда, розстановка конкретних місць в них може відрізнятися, і тому має сенс привести ТОП-10 таких ВНЗ без присвоювання номерів - просто кращих.
- МАРХИ (Московський архітектурний інститут - званий іноді і держакадемію). Лідер по випуску фахівців модних нині напрямків реставрації, реконструкції та архітектурного дизайну, акредитований в тому числі і не ким-небудь, а всесвітньо відомої RIBA (Королівським інститутом архітекторів Британії).
- МГСУ (Московський будівельний держуніверситет). Відомий випуском фахівців з 20 з гаком напрямками, включаючи будівництво унікальних споруд.
- СПбГАСУ (Архітектурно-будівельний Санкт-Петербурзький держуніверситет). Відомий як один з найстаріших будівельних вузів - рік заснування 1832 й - і що володіє найбільшою в Росії і СНД науково-технічною бібліотекою будівельно-архітектурної літератури на більш ніж 800 тисяч томів.
Мабуть, цю першу трійку все ж можна виділити особливо. Рештою лауреатів будуть:
- НГАСУ (Новосибірський Архітектурно-будівельний держуніверситет, відомий також як «Сібстрін»)
- СГАСУ (Самарський Архітектурно-будівельний держуніверситет).
- РГСУ (Ростовський будівельний держуніверситет), найбільший на півдні країни.
- КГАСУ (Казанський Архітектурно-будівельний держуніверситет).
- ВГАСУ (Воронезький Архітектурно-будівельний держуніверситет).
- ННГАСУ (Нижегородський Архітектурно-будівельний держуніверситет) - не плутати з «Сібстрін».
- ПГУАС (Пензенський державний університет архітектури та будівництва).
Також вибрати відповідне навчальний заклад можна в розділі будівельні університети Москви .
особливості навчання
Згідно з останніми ФГОС для ВПО, плани навчання за чотирма напрямами ( «містобудування», «будівництво», «архітектура» і «дизайн архітектурного середовища») включають в себе професійну підготовку майбутніх бакалаврів в галузі аналітичної, проектної, будівельної, інженерної, комунікативної, управлінської і історико-теоретичної діяльності.
В обов'язкову (базову) частину соціального, гуманітарного і економічного циклу включені такі дисципліни:
- іноземна мова;
- соціологія;
- право;
- економіка;
- філософія;
- історія.
Базова частина природничого циклу містить предмети:
- енергозабезпечення поселень і кліматологія;
- картографія та геодезія;
- будівельна (або містобудівна, архітектурна - в залежності від обраного напрямку) екологія;
- Економічна географія.
І, нарешті, базова частина професійного циклу повністю прив'язана до обраної майбутньої спеціальності - в зв'язку з чим, модулі її підготовки містять вузькопрофільні дисципліни, а також годинник по комп'ютерних засобах автоматизованого проектування, мультимедійним технологіям і територіальним інформаційним системам.
Вміст варіативних частин кожного із циклів визначаються ООП кожного конкретного вузу окремо.
якість навчання
Середня якість вищого будівельної освіти в вітчизняних будівельних вузах поступається провідним європейським - проте, в цілому воно знаходиться на досить високому рівні, а у названої вище топ-трійки і зовсім визнається загальносвітовим.
Найпопулярніші спеціальності (бакалаврат)
Найбільш популярними спеціальностями для майбутніх бакалаврів виступають в першу чергу все, пов'язані з ландшафтним дизайном і сучасними комп'ютерними технологіями в будівництві. Рейтинг інших знаходиться приблизно на одному рівні - з невеликою перевагою архітектурної спрямованості.
перспективи навчання
Незважаючи на деяке зниження будівельної активності ще з часів початку кризи 2008 року, всі найбільші дослідники трудової статистики на всіх континентах сходяться в тому, що будівельний бізнес в самий найближчий час чекає новий бум. У світлі таких прогнозів - можна з великою часткою впевненості припустити, що, крім фахівців в області архітектурного дизайну, реставрації та інших (нині вищих за рейтингом напрямків), значно зросте попит і на інші будівельні спеціальності. Особливо - на керівників будівельних робіт, виконробів, аналітиків будівельного ринку і, зрозуміло, професіоналів в області будівельних інформаційних систем і мультимедійних технологій.