Все, що відбувається в Забайкаллі і місті Чита
Днями «Російська газета», проаналізувавши, очевидно, зміст різних учительських форумів, підняла спірну тему про скасування занять у учнів молодших класів за прописами. Так, в статті говорилося, що в 21 американському штаті вже скасували навчання злитому письму. Втім, в Росії питання - скасовувати чи ні прописи в школах - розколов суспільство на два табори.
Прогресивні вчителя вважають, що прописи віднімають багато часу у першокласників і в подальшій комп'ютеризованої життя навички краснопису не потрібні. Інші педагоги кажуть, що робота над почерком - один із способів формування особистості. Кореспонденти «Чіта.Ру» запитали чітінцев, чи варто скасовувати прописи в школах і як давно вони самі писали ручкою?
Декан філологічного факультету ЗабГГПУ Олена Тарасова:
- Вважаю, що скасовувати прописи можна. Вони багато дають для становлення молодшого школяра: дисциплінують, розвивають дрібну моторику, уяву, формують посидючість. Це все необхідно, щоб дитина далі був успішний в школі. Якщо йому з дитинства замість ручки і аркуша паперу підсунути клавіатуру, то він багато чого втратить в інтелектуальному і творчому розвитку. Буде механічний варіант натискання на кнопки, а користі від цього ніякої.
Я консервативна, мені звично писати ручкою. Клавіатура і монітор - варіант, коли потрібно терміново зробити об'ємну роботу. А ось так для душі мені потрібна ручка і папір. До речі, ручкою я користуюся щодня.
Головний лікар крайової клінічної лікарні Ігор Ліханов:
- Ні в якому разі скасовувати прописи можна. Це ж пізнання рідної мови, російської мови, в першу чергу - розвиток дитини. Це моя думка як людини, як батька і як діда. Я сам багато і з задоволенням пишу ручкою. Чесно. Як керівнику мені доводиться готувати проекти документів, наприклад, виступи свої. Можна, звичайно, все надрукувати на комп'ютері, але більше подобається писати рукою.
Директор школи №49 Руслан Ніконов:
- Звичайно, я вважаю, що потрібно обов'язково залишити прописи і підручники, незважаючи на те, що багато хто думає, ніби ноутбука на уроці цілком достатньо. Початкова школа закладає всі базові вміння та навички, які знадобляться дитині в майбутньому. Без вміння грамотно писати рукою, я впевнений, в старшій школі буде тільки складніше. Лист саме по собі розвиває дрібну моторику. А суперечки про скасування приписів, на мою думку, лише данина моді на технології, які, безумовно, важливі як помічники і, звичайно, приковують увагу молоді. Але не можна настільки фанатично ставитися до технологічного прогресу, як не можна в гонитві за модою ховати той досвід, що традиційна школа накопичувала роками. Я сам, зізнаюся, став писати менше. Для деяких наказів існує уніфікована форма, і було б дивно кожен раз від руки писати одне і те ж. Але є книги наказів, які я веду «вручну». Ручкою роблю позначки в планах, вношу корективи. А комп'ютер? Комп'ютер зручний для миттєвої відсилання листів і повідомлень.
Мама Олександра Садовникова:
- Моя дитина вчиться в третьому класі і за спиною щодня тягає важкий рюкзак. У ньому кілька підручників, зошити, пенал, а якщо урок з фізкультури, то ще й форма. В школу її підвозить батько, а от назад вона йде сама. Необхідно полегшити і без того нелегке життя сучасного російського школяра. Вважаю, що необхідно вводити електронні підручники. Чула, що в деяких містах вже почали таку практику і успішно. Ми живемо в сучасному світі інформаційних технологій. Потрібно йти в ногу з часом. Прописи - пережиток минулого. Згадую свої муки в школі, коли вимагали виводити всі ці палички, гачки, кружечки. Навіщо? Зараз я все роблю за допомогою комп'ютера, навіть листи батьків у село пишу в Worde, роздруковую і відправляю.
Програміст Анна Голятина:
- У 21 столітті доросла людина ручкою користується рідко. Ми звикли до стуку клавіш клавіатури, а не до скрипу пера по паперу. Ручка у мене в сумці лежить, а ось користуюся я їй вкрай рідко - хіба що роблю невеликі позначки по роботі в блокноті ... і все. Епістолярний жанр для мене - електронна пошта. Але я з великою любов'ю перечитую листи від мами, які вона мені писала, коли я була студенткою і жила в іншому місті. Листівки від коханого чоловіка перечитую постійно тому, що побажання написані власноручно, ручкою. Вважаю, що прибирати прописи з шкіл ні в якому разі не можна. По-перше, робота в них розвиває дрібну моторику рук, по-друге, виробляється посидючість, працьовитість, порядок, любов до краси і правильності. Прописи - не даремний закарлючки, це елемент виховання і дисциплінованості. Маленькій людині необхідно прищеплювати любов до листа, адже ніякої надрукований текст не передасть всіх емоцій і почуттів, який відчуває автор послання.
Лучник, бронзовий призер Олімпіади 2008 року Баїр Бадёнов:
- Прописи скасовувати не потрібно. Інакше як можна сформувати почерк - цілком природне характеристику людини. Тим більше, що манера письма - завжди в житті знадобиться. Хоча б написати заяву на відпустку. І не завжди адже комп'ютер виявиться під рукою. А сам я так, недавно багато писав ручкою. По роботі.
Начальник центру технічного забезпечення Палацу молоді «Мегаполіс» Роман Губін:
- Прописи скасовувати не можна. Все розучаться писати, а з грамотністю і так погано в наш час. Звичайно, Word поправляє за тебе помилки. Але часто якісь райдери приносять написані вручну, і це страшно. Нововведення технічні, безсумнівно, зручні. Замість важкої спеціалізованої літератури возиш з собою легку електронну книгу. Але скасовувати лист - нерозумно і несерйозно. Я кожен день пишу від руки, наприклад, технічні завдання групам. Деякі терміни неможливо набрати на клавіатурі, часто доводиться малювати схеми. Зізнаюся, що пишу кострубато, але намагаюся - грамотно.
Системний адміністратор Іван Лежнёв:
- Я за скасування прописів в школах. Тому що в сучасному суспільстві почерк все менше і менше актуальне. А ось час, який виділяється на освоєння прописів, краще витрачати на розвиток навички «сліпий друку» або вміння логічно викладати думки. Так чи інакше, з часом папір пропаде, залишившись важливою лише для деяких естетів. Першість захоплять електронні засоби введення, які зручніше, екологічніше і дозволяють фіксуватися нема на формі (почерк, поля, помарки, виправлення і т.д.), А на розумінні.
Ру» запитали чітінцев, чи варто скасовувати прописи в школах і як давно вони самі писали ручкою?А комп'ютер?
Навіщо?