Давненько ми не ділилися інсайдерською інформацією і ось, нарешті, попалася на вудку гідна уваги рибка. Цього літа серед чайних китайців бродять скріншоти з сайту чайної біржі, де всім відома і улюблена (можливо, занадто гаряче) марка Та І виставляє свої чаї на продаж. Влаштовано це наступним чином: виставляють чайну позицію в енному кількості і ціна на неї зростає або падає в залежності від того, як йдуть продажі. Доходить до декількох тисяч юанів за ящик пуеру. Наші китайські товариші цим сильно обурені - мовляв, звичайний досить чай з небувало завищеною ціною. Але знаходяться і свої гравці на цій біржі, азартні підприємці, які шукають гострих відчуттів в чаї і висока ціна - цілком собі сичуаньский перчик.
Група комерсантів біля входу у великий хол мендіншаньской чайної біржі.
Але давайте взагалі поговоримо про чайної біржі. Адже це окреме культурно-економічне явище, досить цікаве навіть. Базове визначення чайної біржі свідчить, що це підприємство допомагає здійснити операцію між виробником чаю і його продавцем, воно пропонує аналіз ринку, організацію торгів і включення в реєстр і багато іншого. Почнемо з того, що дане підприємство має кілька неочевидних на перший погляд функцій:
- - створення системи допомагає продавцю і покупцю зробити відкриту, справедливу та неупереджену угоду, забезпечуючи взаємний виграш обох сторін, це також допомагає уникнути проблем заборгованості, надзвичайно поширеною в країні
- - стандартизація складів і ліквідація фальшивих продуктів
- - сприяння в розвитку торгівлі на місцях
- - забезпечення складування і транспортування, косолідаціі товарів.
Ну і багато чого іншого - з розвитком інтернету і електронних систем можливості чайної біржі стали дуже широкими.
У Китаї існує кілька особливо великих чайних бірж, які маю базу в одному або декількох містах. Серед найбільш відомих це »Мендіншань Чацзяо ІСУО» - сичуанська біржа, в таблицях якої, природно переважають мендінскіе зелені і жовті чаї, емейшаньскій чай, кудін, але присутні і інші чаї, наприклад, Хуан Шань Мао Фен, Цзінь Цзюнь Мей, різні пуери , Ті Гуанінь і жасминовий чай. Чай зберігається на місцях - в Гуанчжоу, Ченду, Уїшань т.д. і вже звідти розсилається закупникам. У Китаї це відбувається дуже швидко - протягом тижня. Є й інші чайні біржі: пекінська, шанхайська, гонконгська і у кожної є свої сильні чайні позиції, на які, як видно, орієнтовані клієнти. Все це говорить про незбагненні масштабах чайного світу, в якому є місце всьому - бірж і аукціонів, ринків, музеям, будинкам, садам і плантаціях, школам, виставкам, підручниками і спокійним домашнім чаюванням, що дає можливість відпочити і подумати ні про що.
Ось такі новини, а нам залишається порадіти своїй чашці, наповненою саме тим чаєм, якого хочеться. Незалежно від стрибків цін. Мда.
Мендішаньская чайна біржа
Мендішаньская чайна біржа
Це аукціон тільки для своїх. Зверніть увагу, що більшість присутніх - жінки.
скріншот з екрану одного з клієнтів біржі.
зверху вниз позиції:
Аньхуа Хей Ча
Моли Хуа Ча
Цімень Хун Ча
Аньси Ті Гуанінь
Тайвань Гао Шань Ча
Котирування чаїв, чимало назв невідомих за межами Китаю.
джерело: https://vk.com/teatravel/