На відкриття виставки прийшли відомі персони і пересічні городяни, цінителі мистецтва.
Великоднє яйце Фаберже, димчастий кварц з кабінету Миколи II ... Ні, це не список ювелірних шедеврів в Ермітажі. Це лише мала частина виробів, які городяни зможуть побачити на новій виставці "Карл Фаберже і Олексій Денисов-Уральський" в Єкатеринбурзі. Відкриття ювелірної експозиції, присвяченої 25-річчю музею, відбулося 8 червня в Музеї історії каменерізного і ювелірного мистецтва на Дамбі.
- Гордість нової виставки - роботи легендарного ювеліра - Карла Фаберже і нашого земляка - Олексія Денисова-Уральського, - розповідає директор Музею Пахомова Надія. - Величезну роль при підготовці цього заходу зіграв Фонд Святої Катерини, який надав суттєву фінансову і організаційну підтримку. Можливо, без їх сприяння уральська публіка не побачила б настільки великих творів.
Відкривав захід тимчасово виконуючий обов'язки губернатора Свердловської області Євген Куйвашев. У вітальному слові він розповів про те, що прибуття в Єкатеринбург легендарних виробів дуже символічно:
- Уральська земля багата своїми корисними копалинами і дорогоцінним камінням, в природі уральців - приборкати стихію каменю і металу. В цьому є суть уральців, адже не дарма наш характер славиться своєю працьовитістю, завзятістю і терпінням.
Євген Куйвашев нагородив співробітників музею і висловив слова подяки директору музею Надії Пахомовой.
У Фонді Святої Катерини розповіли, чому вирішили посприяти у розвитку цього проекту.
- Фонд Святої Катерини створений напередодні 300-річчя Єкатеринбурга, один із пріоритетів нашої роботи - підтримка культурних проектів. Коли ми дізналися, що у Музею камнерезного мистецтва наближається ювілей, ми подумали, який би подарунок ми могли піднести нашому місту, і завдяки співпраці з Оленою Юріївною Гагаріної нам вдалося привезти цю виставку в Єкатеринбург, - розповів директор Фонду Святої Катерини Олександр Андрєєв.
За його словами, в найближчих планах Фонду - організація екскурсій до Музею для дітей з дитячих будинків та неблагополучних сімей. Також є план заходів, пов'язаний зі святкуванням Дня любові, сім'ї і вірності в Єкатеринбурзі.
Олександр Андрєєв, директор Фонду Святої Катерини. Олена Юріївна Гагаріна, старша дочка космонавта Юрія Гагаріна і генеральний директор Державного історико-культурного музею-заповідника "Московський Кремль". На відкритті виставки виступила Бабушкіна Олена Валентинівна, голова законодавчих зборів Свердловської області.
- Дуже радісно, що виставка буде працювати все літо, до 10 вересня, це означає, що у жителів Єкатеринбурга і Свердловської області є рідкісна можливість познайомитися з видатними творами мистецтва.
Директор музею провела екскурсію гостям і розповіла про найяскравіші експонати. За склом - пасхальне яйце Фаберже "Сузір'я цесаревича".
Серед гостей заходу були представники не тільки представники ділового співтовариства, а й талановиті майстри.
На відкриття виставки прийшов один з найстаріших художників-ювелірів на Уралі - Анатолій Панфілов. Ніж для паперу з платини, золота, срібла, сапфіра і перламутру, привезений із зібрання музеїв Московського Кремля. Серія з скульптур тварин - роботи уральського художника-ювеліра А.К. Денисова-Уральського. Чорнильниця з кришталю і срібла, автор вироби - фірма Фаберже. Фігури тварин зустрічаються і в колекції фірми Фаберже. Настільна друк Олександра II з золота, смарагду, рубіну, онікса і перлів із зібрання музеїв Московського Кремля. Димчастий кварц стояв в кабінеті Миколи II. За легендою, самородок був відполірований А. Денисовим-Уральським, уродженцем Єкатеринбурга.