Чат-бот на базі технології штучного інтелекту, що розвивається компанією i-Free, вперше в світі пройшов тест Тьюринга

10 червня 2014 р Санкт-Петербург, РФ. - Чат-бот «Євген Густман», створений на основі технології штучного інтелекту, розробленої командою Володимира Веселова і розвивається компанією i-Free, вперше в світі успішно пройшов знаменитий тест Тьюринга: більше 30% суддів прийняли «Євгенія Густмана» за реальну людину.

Технології штучного інтелекту (AI) вже протягом ряду років входять в сферу компетенцій і професійних інтересів i-Free: компанія використовує AI-платформу в виробництві віртуальних асистентів для мобільних пристроїв, а також в системах «розумний будинок».

У 2011 році i-Free придбала платформу штучного інтелекту, створену командою російського розробника Володимира Веселова, і продовжила її розвиток у співпраці з В.Веселовим. У 2012 році платформа перемогла на конкурсі Turing-100, що проходив в Лондоні. А в 2013 році i-Free надала її для першого в світі бионического людини, створеного британською компанією Shadow Robot Co.

До теперішнього часу жодної системі штучного інтелекту не вдавалося ще пройти тест Тьюринга. Чат-бот «Євген Густман» зробив це з рекордним результатом, перевершивши рівень, встановлений самим Аланом Тьюрингом, на 10%.

Програма складається з бази знань, що має близько трьох тисяч шаблонів розпізнавання фраз, і в ній використовуються різні методи управління діалогом, що дозволяють успішно імітувати людини. «У Євгена є почуття гумору, і він часто намагається спрямовувати бесіду в потрібне йому русло - точно так само, як це зазвичай роблять люди. Тому йому вдається вести досить органічний діалог, і його відповіді виглядають цілком по-людськи, а не як фрази, озвучені пошуковою машиною », - каже розробник платформи Володимир Веселов.

Тест Тьюринга був організований в Лондоні командою вчених під керівництвом Кевіна Уорвіка - запрошений професор Університету Редінга (University of Reading) і доктора хуми Шах. Крім «Євгенія Густмана», в тесті брало участь ще чотири чат-бота англійською мовою.

Хума Шах, коментуючи результати тесту, сказала: «чатбот мають величезний потенціал, оскільки вони можуть зацікавити широке коло людей в інформатиці та робототехніки. Результати тестів допомагають нам оцінити інтелект машин. Але як судді ми повинні пам'ятати, що більшість людей все ж можливо обдурити - і справа тут не в інтелектуальному рівні, а в довірливості ».

Кирило Петров, керуючий директор i-Free Innovations, в свою чергу, зазначив: «Ми дуже раді, що платформа штучного інтелекту, розвиток якої ми всебічно підтримуємо, продемонструвала такий вражаючий результат. Сьогодні ми активно використовуємо її в наших мобільних додатках: завдяки цій платформі віртуальні помічники не тільки допомагають власникам смартфонів користуватися різними сервісами, а й можуть спілкуватися з ними зовсім «по-людськи», причому на самі різні теми. Інша актуальна сфера застосування платформи штучного інтелекту - це системи «розумний дім», які також є для нас одним із пріоритетних напрямків впровадження AI-технології ».

Більш детальну інформацію про проведений тесті Тьюринга можна знайти тут .

***

***

Професійна біографія Володимира Веселова

Володимир Веселов в 1991 році закінчив Військовий Інженерно-Космічний Інститут імені А Володимир Веселов в 1991 році закінчив Військовий Інженерно-Космічний Інститут імені А. Ф. Можайського (Санкт Петербург, Росія). У 1993 вступив в очну ад'юнктуру Військової Інженерно-Космічної Академії імені А. Ф. Можайського і в 1997 році захистив кандидатську дисертацію. Працював науковим співробітником і викладачем кафедри: в сферу його діяльності входили питання застосування методів і систем штучного інтелекту для систем управління космічних апаратів.

З 1999 року Володимир займався системами обробки природної мови в санкт-петербурзькому підрозділі компанії Artificial Life (Бостон, США). Переїхавши в США, Володимир спільно з партнерами в 2001 році створив компанію Princeton Artificial Intelligence, в якій розробляв власну AI-платформу. З 2002 року Володимир працює в корпорації Johnson and Johnson, де займається питаннями автоматизації аналітичної лабораторії і обробки лабораторних даних.

З листопада 2011 року, після придбання компанією i-Free у Princeton AI технології, розробленої під його керівництвом, Володимир у співпраці з i-Free продовжує розвиток створеної ним AI-платформи.

Володимир брав участь у багатьох конкурсах систем штучного інтелекту, де неодноразово займав призові місця. На даний момент Володимир працює в компанії Amazon Web Services

Контакти з В.Веселовим: http://www.linkedin.com/pub/vladimir-veselov/3/975/276 .

***

i-Free: довідку про компанію можна подивитися тут