Чемодан мандрівника: портативна акустика

  1. Портативна бездротова акустика
  2. Стильна та універсальна бездротова колонка
  3. Практичне застосування

Ідея портативної акустики далеко не нова, ще наші батьки в квартирі і на дачі слухали компактні радіоприймачі

Ідея портативної акустики далеко не нова, ще наші батьки в квартирі і на дачі слухали компактні радіоприймачі. На рубежі 1960-х років такий прилад був бажаним подарунком для більшості радянських громадян, їм як прикрашали інтер'єр, так і використовували за прямим призначенням - слухали радіо. Природно, вибір музичних пристрастей був обмежений доступними радіостанціями, які більшою мірою нагадували сучасні подкасти - багато слів, мало музики. Незважаючи на такі обмеження, це була повноцінна портативна акустика, яку можна було взяти з собою куди завгодно і слухати настільки довго, наскільки вистачало вбудованої батарейки.

Через 60 років нам став доступний величезний вибір музичного та візуального контенту - музика, фільми, радіо, стрімінговие сервіси, подкасти та інші. Все це різноманіття можна слухати як вдома на стаціонарних аудіо пристроях, так і в подорожах за допомогою портативної бездротової акустики.

Портативна бездротова акустика

Перший патент на цифрову бездротову акустичну систему було подано ще 1994 році Ларрі Шотца, але активний розвиток такі пристрої отримали з появою технології Bluetooth, створеної компанією Ericsson, як бездротової альтернативи каналах передачі даних. Bluetooth за допомогою апаратних компонентів і програмного забезпечення дозволила під'єднання до джерел до акустичної системи без проводів, а наявність в такому пристрої акумулятора дозволило відійти від розетки.

Сьогодні маленька портативна бездротова колонка здатна вирішити безліч завдань мандрівника:

  • слухати улюблену музику з телефону (вбудована бібліотека або стрімінговий сервіс );
  • озвучувати фільми, які можна відтворювати на ноутбуці;
  • виступати в ролі спикерфона для здійснення дзвінків;
  • бути частиною голосового помічника зі штучним інтелектом і інші.

На ринку представлені тисячі різних портативних колонок, що відрізняються розмірами, потужністю і функціями, але умовно їх можна розділити на 3 категорії:

  • маленькі «пищалки»;
  • колонки середнього розміру з натяком на бас;
  • велика і потужна колонка з акумулятором.

Перша здатна звучати трохи краще телефону, друга - універсальний солдат і здатна вирішити будь-яке завдання, третя - можна використовувати вдома як повноцінну акустику і влаштувати дискотеку на пляжі.

Я розповім про представника другої категорії - бездротову колонку Huawei SoundStone .

Стильна та універсальна бездротова колонка

Стильна та універсальна бездротова колонка

Дана модель колонки від Huawei має назву CM51 SoundStone і випускається в двох кольорах - сірому і червоному, натякаючи на гендерну приналежність. Габарити пристрою можна вважати компактними: вага - 190 грам, розміри - 100 x 100 x 42 мм. Форма колонки у вигляді плескатої сфери робить її дуже зручною і для транспортування, і для використання, а шнурок дозволяє зафіксувати на зап'ясті, одязі або засобі пересування, наприклад, машині або велосипеді.

Технічні характеристики не особливо вражають:

  • потужність - 3.5 Вт,
  • мінімальна частота - 90 Гц,
  • максимальна частота - 20000 Гц,
  • версія Bluetooth - 4.1 (до 10 метрів),
  • Ємність акумулятора - 700 мА * ч,
  • Тривалість автономної роботи - 8.5 год.

Зате пристрій може похвалитися захистом від бризок і пилу IPX5, а також вбудованим чутливим мікрофоном cVc ™ 6.0 для голосового зв'язку hands-free. Не можна не відзначити дуже приємні матеріали - тканинну захист динаміка і софт-тач пластик корпусу.

У колонки мінімалістичні органи управління, розташовані на бічній грані - кнопки включення, створення пари, відтворення і гучності. Під герметичною кришкою гніздо зарядки micro USB, а ось стандартний лінійний роз'єм 3,5 "відсутній, для кого-то це буде мінусом.

Якщо в екстер'єрі все досить стандартно, то всередині ховається великий NdFeB магніт, з'єднаний з чутливою гумовою діафрагмою. Такий союз має низький рівень гармонійних спотворень і навіть якусь подобу баса.

Практичне застосування

Дискотеку з такою колонкою влаштувати неможливо, так само, як і озвучити приміщення більше 15 квадратних метрів. А ось замінити вбудовану в телефон або ноутбук акустику вона може чудово.

Невеликий розмір і вага, а також зручна форма дозволяє закинути її у валізу або рюкзак збираючись на пляж, дачу, подорож. Зарядки вистачить щоб подивитися пару-трійку фільмів і періодично слухати музику. Типовий домашній сценарій - підключити до планшета, щоб дивитися ролики на YouTube, а також відповідати на телефонні дзвінки.

У ціновій категорії у цій колонки багато конкурентів, деякі з них мають більшу потужність, у інших більш насиченим бас, але в цілому, з завданням звукового супроводу, Huawei SoundStone справляється на тверду четвірку, а симпатичний дизайн створює приємне естетичне враження.

Рекомендую мати портативну колонку в валізі будь-якого мандрівника, буде цей пристрій SoundStone або гаджет іншого бренду. А таких матеріалах додамо в набір відео-реєстратор, портативної проектор та інші гаджети, які стануть в нагоді вам в подорожах.