Центральна міська бібліотека - Централізована міська бібліотечна система, г.Тюмень

  1. Повне найменування:
  2. Адреса:
  3. сайт:
  4. Режим роботи:
  5. Режим роботи з 1 червня по 31 серпня:
  6. Телефон:
  7. Телефон факс:
  8. проїзд:
  9. директор:
  10. КОРОТКА ІСТОРИЧНА ДОВІДКА:
  11. СТРУКТУРА:
  12. ОСНОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ДІЯЛЬНОСТІ НА 01.01.2019 Р.:
  13. ІНФОРМАЦІЙНІ РЕСУРСИ:
  14. КАДРИ:
  15. ОСНОВНІ НАПРЯМКИ РОБОТИ:
  16. краєзнавча діяльність
  17. Екологічна освіта та пропаганда здорового способу життя
  18. Реалізованого проекту:
  19. ДОДАТКОВІ ПОСЛУГИ:

Повне найменування:   Центральна міська бібліотека Муніципального автономного установи культури міста Тюмені «Централізована міська бібліотечна система»   Адреса:   625001, м Тюмень,   вул

Повне найменування:

Центральна міська бібліотека Муніципального автономного установи культури міста Тюмені «Централізована міська бібліотечна система»

Адреса:

625001, м Тюмень, вул. Луначарського, 51/3
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. У вас повинен бути включений JavaScript для перегляду.

Вхід в бібліотеку обладнаний пандусом з поручнями і кнопкою виклику

сайт:

http://www.citylib-tyumen.ru/

Режим роботи:

Вівторок - п'ятниця: з 10.00 до 19.00
Субота: з 10.00 до 18.00
Неділя: з 10.00 до 18.00
Вихідний день - понеділок
Санітарний день - останній четвер кожного місяця

Режим роботи з 1 червня по 31 серпня:

Понеділок - п'ятниця: з 10.00 до 19.00
Субота: з 10.00 до 18.00
Вихідний день - неділя
Санітарний день - останній четвер кожного місяця

Телефон:

+7 (3452) 22-13-69, 69-90-59

Телефон факс:

+7 (3452) 69-90-59

проїзд:

автобусами №№ 9,10,11,14,17,22,30,54,60

маршрутними таксі №№ 37,62,68,82

Зупинка - «вулиця Польова»

директор:

Молонок Світлана Єгорівна

КОРОТКА ІСТОРИЧНА ДОВІДКА:

Історія Центральної міської бібліотеки починається з 1-ого Затюменского відділення Центральної бібліотеки м Тюмені (нині Тюменська обласна наукова бібліотека імені Д. І. Менделєєва).

Документи Державного архіву Тюменської області свідчать, що в травні 1930 р Тюменської районно-центральною бібліотекою було відкрито Затюменское відділення на вул. Луначарського, 5. (ДАТО. Ф. 1885. Оп. 1. Д. 1. Л. 6 об.). Бібліотека отримала назву Затюменской, за місцем розташування: за річкою Тюменкой.

У 1935 році відділення виділено в самостійну бібліотеку (ДАТО. Ф. 86 .Оп. 2. Д. 6, л. 42.), завідуючої її була Белан - Гайко Олександра Іванівна (ГАТО.- Ф. 86. Оп. 2. Д . 10, л. 15).

У роки Великої Вітчизняної війни бібліотека займала дві сирі кімнатки в напівпідвальному приміщенні дитячого садка. Після війни бібліотека почала відроджуватися: поповнювався книжковий фонд, зростав приплив читачів. З протоколу №19 засідання виконкому Тюменського міської Ради депутатів трудящих від 21.06.49г .: «В бібліотеках зросла кількість читачів. Щоденна відвідуваність становить 350 осіб по кожній бібліотеці, по читальним кімнатах - 400 осіб, незважаючи на те, що приміщення Зарічній і Затюменской тісне, що не дозволяє в повній мірі розгорнути масову роботу з читачами ».

Двадцять два роки бібліотека тулилася в тісному приміщенні, і, нарешті, в квітні 1963 року отримала нову будівлю по вулиці Луначарського, 38 на першому поверсі житлового будинку. Детальніше про історію бібліотеки в період 1930-62гг. в статті А.В. Попченковой «Затюменская бібліотека. 1930-1962гг.

У 1971 році бібліотеці було присвоєно статус Центральної міської бібліотеки (ЦМЛ). У жовтні 1975 року в місті відбулася централізація всіх бібліотек Міністерства культури. У Централізовану міську бібліотечну систему стали входити: Центральна міська бібліотека і 14 бібліотек-філій.

Йшли роки ... Бібліотека змінювала своє місце розташування і в 1979 році оселилася за адресою: вул. Луначарського, 51. Тоді це була сама простора бібліотека Тюменської області (1000 кв. М.).

У 2000 році ЦМЛ відзначила своє 70-річчя і 25-річчя міської бібліотечної системи, що складається на той момент з 18 бібліотек-філій, розташованих у всіх мікрорайонах міста. До ювілейної дати було видано книгу Вікторії Дев'яткіної «Розумне ... Доброго ... Вічне ...».

У травні 2010 року виповнилося 80 років з дня заснування Центральної міської бібліотеки.

У 2010 році робота «Залишаючи свій слід в серцях і справах» Марті Кузьмівні Коптяева присвячується »... авторської групи (Н. Г. Висоцька, Т. А.Кусайко, Т. Г. Афанасьєва) стала переможцем конкурсу «Бібліотека в русі часу» на кращу дослідницьку роботу з історії бібліотек Муніципального автономного установи культури «Централізована міська бібліотечна система» м Тюмені в номінації «покликання- бібліотекар».

У 2015 році Центральній міській бібліотеці в травні виповнилося 85 років.

СТРУКТУРА:

КАТАЛОГИ І КАРТОТЕКИ БІБЛІОТЕКИ:

електронний каталог

(Створюється з 1996 року, відображає відомості про книгах, документах на машинозчитуваних носіях)

електронна картотека статей з краєзнавства (містить бібліографічні описи статей всіх надійшли в ЦГБС періодичних видань краєзнавчого характеру з 2007 роком)

електронна картотека статей всіх вступників до ЦГБС періодичних видань з 2006 року

електронна картотека назв творів художньої літератури

електронна картотека назв періодичних видань, наявних у фонді ЦГБС

електронна повнотекстова база документів універсального змісту

пошукова база «Консультант Плюс»: пошук і надання нормативно-правової інформації та коментарі по законодавству Росії і Тюменської області. Оновлюється щомісяця.

ОСНОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ДІЯЛЬНОСТІ НА 01.01.2019 Р.:

Центральна міська бібліотека - це: 9 533 читача різного віку; 150 095 книговидач; 212 034 відвідувань

ІНФОРМАЦІЙНІ РЕСУРСИ:

Універсальний книжковий фонд - 107 576 примірників; 829 електронних і 788 аудіовізуальних документів; 149 найменування газет і журналів «Наші газети і журнали»
Каталоги і картотеки в електронній формі

КАДРИ:

Інтелектуальний ресурс бібліотеки - її фахівці:

  • 60 бібліотечних працівників. 53 з них мають вищу та 5 - середню спеціальну освіту.
  • У бібліотеці працюють 13 молодих фахівців.
  • Читачів Центральної міської бібліотеки обслуговують 10 бібліотечних працівників. 9 з них мають вищу та 1 - середню спеціальну освіту.

ОСНОВНІ НАПРЯМКИ РОБОТИ:

Патріотичне, правове і морально-естетичне виховання

Відродження, збереження і розвиток національних традицій, формування у молодого покоління поваги до історії Вітчизни і готовності служіння йому - усьому цьому сприяють огляди, книжкові виставки, усні журнали, історико-пізнавальні години, проведені в бібліотеці до Днів незалежності Росії, державного прапора, народної єдності , пам'яті жертв політичних репресій. Відкрити читачеві світові шедеври літератури, музики, живопису, розбудити любов до прекрасного, фантазію і потреба творчого творення, сприяти розвитку культурної, освіченої особистості допомагають виставки-покази, ретро-виставки, виставки-дискусії, виставки - роздуми, бесіди-знайомства з цікавими і пізнавальними енциклопедіями і періодичними виданнями, новинками літератури, літературно-музичні композиції, літературні есе.

краєзнавча діяльність

Уважне і трепетне ставлення тюменців до уцілілому багатому минулому, розвиток у городян інтересу до сучасної історії міста - ці непрості завдання вирішуються на проведених в бібліотеці годиннику інформації, бесідах з читачами, вікторинах, міських краєзнавчому конкурсах.

Екологічна освіта та пропаганда здорового способу життя

Формуванню екологічної культури городян сприяють виставки - роздуми, годинник інформації, екологічні ігри до Всесвітнього Дня захисту навколишнього середовища, Міжнародному Дню птахів. Вони виховують у читачів почуття відповідальності за прийняті по відношенню до навколишнього середовища рішення. Годинники публіцистики, книжкові виставки, огляди піднімають наболілі проблеми нашого суспільства - зростання наркоманії, проституції, особливо серед підлітків. Як залишатися здоровим і студенту, і пенсіонеру розповідають виставки. Робота з соціально незахищеними категоріями користувачів. Пенсіонери і люди з обмеженими можливостями життєдіяльності - в центрі постійної уваги бібліотеки. Огляди, бесіди, книжкові виставки, де представлені книги, які допомагають відповісти на багато питань сьогоднішнього дня.
Наші заходи

Реалізованого проекту:

Мета проекту - формування у підростаючого покоління громадянськості, патріотизму, активної життєвої позиції, любові до Вітчизни, гордості за свою Батьківщину.

  • Проект «І знову ратної слави дата!»: До 75-річчя Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні (2018-2020 рр.)

Мета проекту - увічнення подвигу багатонаціонального народу у Великій Вітчизняній війні; протидія фальсифікації подій Великої Вітчизняної війни.

  • Проект «На життєвому роздоріжжі - допомога у виборі професійного шляху». 2019 рік

Мета проекту - професійне просвітництво молоді, розвиток їх інтересів і схильностей, максимально наближених до професійних.

  • Проект «Бібліоканікули» (червень - серпень 2019 г.)

Мета проекту - організація бібліотечного дозвілля дітей в літній період.

  • Проект «Бібліопродленка. Читаємо і творимо! »(Січень - травень 2019 г.)

Мета проекту - формування інтересу до читання, розвиток творчих здібностей у дітей.

  • Проект «Все плюси зрілого віку». 2019 рік

Соціальна адаптація людей похилого віку, залучення їх до активної громадської і творчої діяльності.
Всі проекти бібліотек Завантажити

ДОДАТКОВІ ПОСЛУГИ:

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ:

- 2 листопада в Центральній міській бібліотеці пройшла зустріч читачів з відомої шведської письменницею, автором десятка книг для дітей і підлітків - Катариною Кієрі .

- 3 жовтня в рамках V Міжнародного фестивалю дитячого та сімейного кіно «Нуль Плюс» пройшла творча зустріч з Тетяною Василівною Кобеляцький - художником-графіком, ілюстратором, постановником анімаційних фільмів кіностудії «Білорусьфільм», членом журі в номінації короткометражного анімаційного кіно.

- 29 вересня в рамках чергового засідання клубу «Сибирячка», присвяченого Дню літньої людини, пройшла церемонія вручення Особистою книжки волонтера семи учасницям.

- 9 червня пройшла зустріч з відомим кримським письменником Євгеном Васильовичем Белоусовим.

- 25 травня відбулася презентація нової книги Анатолія Костянтиновича Омельчука «Диригент дощу».

- 21 квітня відбулася презентація фестивалю «Том Сойєр Фест», в рамках Днів історичної та культурної спадщини.

- 20 квітень бібліотека підтримала Всеросійську акцію «Бібліоночь-2018».

- Переможцем Міського конкурсу літнього читання «Тюменське книжкове літо-2018» у віковій групі 13-14 років (2 місце) став читач бібліотеки Олександр Опока.

- Переможцем в VI міському краєзнавчому конкурсі «Пам'ятники Тюмені» в номінації «До витоків тюменського освіти» (історико-культурний ФотоКвест для городян від 15 років) стала читач ЦМЛ Семенова І.М. (1 місце), переможець в номінації «Навчальні заклади старої Тюмені» (вікова група від 10 до 14 років) став Федір Гурський (2 місце).

- Переможцем Міського конкурсу літнього читання «Книжное ЕКО-літо» у віковій групі 5 -7 років (2 місце) став читач ЦМЛ Іван Єлісєєв.

- 3 листопада в бібліотеці пройшла Міжнародна культурно-просвітницька акція «Великий етнографічний диктант».

- 8 квітня в бібліотеці пройшов «Тотальний діктант- 2017».

- Співробітники Центральної міської бібліотеки активно працювали з пропаганди нового проекту: квест - гра «Край 72»

- Відділ обслуговування нагороджений:

- Подякою Тюменського Президентського кадетського училища МО РФ за спільну роботу.

- Подячним листом Тюменського державного університету за організацію майданчика для проведення Міжнародної освітньої акції «Тотальний диктант - 2017» в м Тюмені.

- Подячним листом школи №51 за проведення циклу заходів, спрямованих на залучення молодого покоління до літературної спадщини, вивчення рідного краю, за внесок в духовно-моральне і патріотичне виховання учнів школи.

- Подячним листом школи №26 за довгострокову і плідну співпрацю у формуванні інтересу до книги і читання серед дітей і підлітків.

- Подячним листом ГАПО ТО «Тюменський лісотехнічний технікум» за плідну співпрацю. З побажаннями успішного розвитку і досягнення нових вершин в підготовці і проведенні заходів по вихованню підростаючого покоління.

- Завідуюча відділом обслуговування Н.Г. Висоцька нагороджена Подячним листом Тюменського державного інституту культури за участь в організації та роботі VIII Міжнародного фестивалю документального кіно «кінзи».

- 22 квітень бібліотека брала участь у Всеросійській акції «Бібліоночь 2016» «Читай кіно!».

- 27 листопада взяли участь у закритті Днів культури народів Кавказу і Закавказзя в Палаці національних культур «Будівельник» м Тюмені.

- Завідуюча сектором обслуговування дорослих користувачів Савчук Л.Г. і її колектив нагороджено подякою ГАПО ТО «Західно-Сибірський державний коледж» «за плідну співпрацю».

- Співробітники сектора обслуговування дітей і підлітків і завідуюча сектором періодики та електронних ресурсів Кусайко Т.А. нагороджені Подячним листом Адміністрації школи №26 міста Тюмені «за активну співпрацю зі школою, гарне обслуговування і доброту до учнів».

- Завідуюча відділом обслуговування Висоцька Н.Г. і завідуюча сектором періодики та електронних ресурсів Кусайко Т.А. нагороджені Подякою Адміністрації школи № 22 міста Тюмені «за багаторічну співпрацю та активну участь в справі виховання підростаючого покоління, невгасимий вогонь щирої відданості своїй справі, професіоналізм та компетентність».

- Колектив бібліотеки нагороджений Подячним листом Ради ветеранів війни і праці Калінінського округу міста Тюмені «за організацію і проведення спільних заходів протягом 2016 року, а також за увагу, небайдужість, активну участь в житті ветеранського руху».

- Кусайко Т.А. нагороджена Подячним листом ГАУК ТО «ДНК» «Будівельник» «за співпрацю в організації та проведенні Днів культури народів Кавказу і Закавказзя в Тюменській області».

- Переможцями в міському творчому конкурсі «Чехов. Поза уроку »стали читачі Центральної міської бібліотеки (ЦМЛ) Панікарова Софія Євгенівна (1 місце) за оповідання« Відкритий замок або таємниця чорної королеви »в номінації« Майже за Чеховим »(конкурс короткого оповідання) (вікова група 10-13 років) і Софронов Артур (2 місце) в номінації «Чехов в мережевому форматі».
- Переможцем в Третьому міському конкурсі літературної творчості «Гришинський проталини» стала читачка ЦМЛ Панікарова Софія (3 місце) в номінації «вже не ховаючи крил за плечима ...» (вікова група 8-12 років).

- 24 квітня Центральна міська бібліотека підтримала Всеросійську акцію «Бібліоночь--2015», яка в цьому році проходила під девізом «Відкрий щоденник - злови час».

- XI краєзнавчий конкурс «Я знаю про Тюмені все» був присвячений 70-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні. У тестуванні взяли участь близько тисячі осіб. 120 з них крім тестів написали творчі роботи на військову тематику. Журі конкурсу обрало 25 найцікавіших, їх авторів нагородили дипломами та грошовими сертифікатами. Серед переможців були і наші читачі. У номінації «Фронтові листи» 1 місце зайняла Миронова Тетяна Леонідівна. У номінації «Безсмертний полк» одним з переможців став вихованець Президентського кадетського корпусу і наш читач Гурський Федір, який посів 3 місце.

У номінації «На війні як на війні: Тюмень в роки Великої Вітчизняної» у віковій категорії 12 - 16 років 1 місце зайняв Іванов Віктор Дмитрович, у віковій категорії 25 і старше 1 місце зайняв Ахмедов Ровшан Мірзага огли. Заохочувальний приз - Пека Сергій Анатолійович. У «Книзі відгуків і пропозицій читального залу Центральної міської бібліотеки» переможець конкурсу Р.М. Ахмедов залишив подяку співробітникам за допомогу, надану йому при підготовці до конкурсу.

- 3 листопада бібліотека взяла участь в щорічній культурно - освітньої акції «Ніч мистецтв», девіз акції - «Мистецтво об'єднує».

- Завідуюча сектором читальних залів Кусайко Т.А. нагороджена Грамотою за активну життєву позицію, творчу роботу з ветеранами, в честь 70 - річчя Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні 1941 - 1945 р.р. від Калінінського районного Ради ветеранів війни, праці, Збройних сил і правоохоронних органів.

- Завідуюча відділом обслуговування Висоцька Н.Г. нагороджена Подякою Тюменського обласного громадського фонду імені Віктора Івановича Муравленко за роботу з хлопцями із загону мера бригади «Помічники бібліотекаря».

- Ведучий бібліотекар сектора обслуговування дорослих користувачів Кравченко Л.Б. нагороджена Подячним листом Тюменської міської Думи за багаторічну сумлінну працю та у зв'язку з 85 - річчям від дня утворення Центральної міської бібліотеки.

- Колектив бібліотеки нагороджений Подячним листом Адміністрації школи № 26 м Тюмені за багаторічну активну співпрацю та ефективну допомогу у вивченні шкільної програми.

- Колектив бібліотеки нагороджений Подякою Адміністрації школи № 38 м Тюмені за багаторічну співпрацю і ефективну допомогу у вивченні шкільної програми.

- У березні 2014 року Центральна міська бібліотека організувала збір книг в рамках акції «Книги - Криму».

- 25 квітень 2014 року бібліотека взяла участь у Всеросійській акції «Бібліоночь -2014» «Схрещені книг, часів скрещенье».

- У X ювілейному конкурсі «Я знаю про Тюмені все!» Взяло участь понад 14 тисяч тюменців, тридцять сім з яких отримали дипломи та призи переможців. Десять учасників конкурсу отримали заохочувальні призи. І ми підходимо і радіємо, що серед переможців і наші читачі: Канбекова Р.І.- заохочувальний призв номінації «Культура в особах»; Копитова Е.Р. (1 місце) і Лазаренко А. В. (3 місце) - переможці в номінації «Музейний квартал»; Лазаренко В. М. (1 місце), Канбекова Р. І. (2 місце), Ахметов Р.М. (3 місце) - переможці в тестовій номінації «Тюменська область на карті Росії» у віковій категорія 25 років і старше.

- Роман Петриченко, який працював в Центральній міській бібліотеці в рамках «Загону мера» отримав Почесне звання «Зірка Трудового літа» і відзначений Подячним листом Глави Адміністрації міста Тюмені.

- 15 жовтня з великим успіхом пройшла презентація книги Антоніни Юріївни Маркової «Долі потаємна нитка».

- Співробітники відділу обслуговування взяли участь в Четвертому міжвідомчій професійному конкурсі бібліотекарів Муніципального автономного установи культури міста Тюмені «Централізована міська бібліотечна система» і Тюменський міських муніципальних автономних загальноосвітніх установ, присвяченому 70 - річчю утворення Тюменської області. - Кравченко Л. Б., провідний бібліотекар сектора обслуговування дорослих користувачів , За мультимедійну книжкову виставку «Сказання про людей північних річок» отримала диплом переможця (1 місце) у номінації «Мультимедійна книжкова виставка для старшокласників, присвячена 70-річчю утворення Тюменської області»); Важеніна Н. С., бібліотекар сектора обслуговування дітей і підлітків отримала - за мультимедійну книжкову виставку «Казковий світ К.Я.Лагунова») диплом переможця (3 місце) в номінації «Мультимедійна книжкова виставка для дітей молодшого шкільного віку, присвячена 70-річчю утворення Тюменської області».

Додаткова інформація (архів 2003-2013 роки)

Дата зміни: 20 июня 2019 року