Чеське охорону здоров'я. Інваліди в вигоді, але не великий

Фото: Європейська комісія   В одній з наших попередніх передач ми розповідали про систему охорони здоров'я в Чехії, звернули увагу на те, що на загальне медичне страхування мають право всі іноземці, які мають регулярним договором з чеським роботодавцем Фото: Європейська комісія В одній з наших попередніх передач ми розповідали про систему охорони здоров'я в Чехії, звернули увагу на те, що на загальне медичне страхування мають право всі іноземці, які мають регулярним договором з чеським роботодавцем. Далі, на те, що при відсутності роботи і постійного місця проживання в Чехії доводиться оформляти комерційне медичне страхування. Ми зупинилися на тому, що ситуація ускладнюється в разі вродженої хвороби дитини-іноземця, оскільки в таких випадках комерційне страхування стає практично недосяжним. Також було сказано, що найбільш популярним виходом із цієї ситуації є звернення до чеської влади з проханням про надання важко хворій дитині постійного місця проживання в Чехії з гуманітарних міркувань. Останній з цих варіантів, знову ж таки, може привести як до позитивного, так негативної відповіді. У будь-якому випадку, при вирішенні даного питання розумно звернутися в празький Центр інтеграції іноземців, за словами директора якого Луції Дітріхової:

«Наша організація бере участь в переговорах з представниками медичних страхових компаній. Комерційне страхування надає кілька з них, але комплексне - тільки VZP, тобто, Загальна медична страхова компанія. Ми хочемо, щоб наші клієнти віддавали собі звіт в тому, що в момент, коли вони заплатять страховому агенту гроші, вони більше не зможуть отримати їх назад. Навіть в тому випадку, якщо медична допомога їм не знадобиться. При цьому в разі комплексного страхування вони повинні заплатити як мінімум за шість місяців вперед. Проблема полягає в тому, що страховка повинна відповідати часу, протягом якого іноземець проживає в Чехії ».

З питаннями можна звертатися і безпосередньо в міністерство охорони здоров'я Чехії, відправивши свій запит по електронній пошті.

Нині подивимося, до якої міри в системі чеського медичного страхування враховані інтереси інвалідів. Відповіді на питання Радіо Прага надав голова Національної ради чеських інвалідів Вацлав Краса.

«Що стосується ситуації інвалідів, то потрібно сказати, що особливих відмінностей тут не існує. Це означає, що будь-яка людина, яка ходить на роботу, зобов'язаний частину свого заробітку направити до фонду медичного страхування. Виняток становить та група людей, яка не може працювати за станом здоров'я. У такому випадку, за них в фонд медичного страхування гроші платить держава. Подібно до того, як це відбувається у пенсіонерів або дітей ».

Хто і як приймає рішення про надання ступеня інвалідності?

«Дане рішення приймається спеціальною комісією. Зазвичай вона складається з лікаря і представників відомства соціального забезпечення, яке надає пенсію по інвалідності. У разі визнання часткової або повної інвалідності, внески сплачує держава ».

Чи існують які-небудь пільги при наданні ліків інвалідам?

«Тут діють загальні правила. Тобто, пацієнт йде до лікаря, платить за свій візит 30 крон, тобто, трохи більше 1 євро. Далі, йому виписується рецепт, за таку ж суму грошей. Різниця полягає в тому, визнано чи такому пацієнту право, скажімо, на інвалідну коляску. Це рішення приймає лікар-фахівець. Найчастіше, невропатолог або ортопед. У такому випадку, якщо мова йде про звичайну інвалідному візку, доплачувати нічого не треба. Якщо ж пацієнт вибирає поліпшену модель, то необхідно інвестувати і зі своєї кишені. У разі деяких необхідних пренадлежностей, наприклад, пелюшок, і тут існує певний ліміт ».

Згідно з новими правилами, в рік доплата з боку будь-якого пацієнта не повинна перевищувати 5000 крон Згідно з новими правилами, в рік доплата з боку будь-якого пацієнта не повинна перевищувати 5000 крон?

«Так, але в список того, що мається на увазі під цією доплатою, многе не входить. Тому люди, які отримують лише пенсію по інвалідності, виявляються в надзвичайно складній фінансовій ситуації. Ми не згодні з тим, що громадяни, у яких і так мінімальні доходи, зобов'язані платити до фонду медичного страхування додаткові гроші ».

Деякі інваліди потребують послуг асистента. Наскільки держава допомагає їм з даної точки зору?

«У Чехії визнається 4 ступеня залежності пацієнта від оточуючих. При визнання першого ступеня для дорослих держава надає 2 тисячі крони на місяць. При другого ступеня - 4 тисячі крон, при третьої - 8 тисяч крон і, нарешті, при 4-го ступеня - 11 тисяч крон на місяць. Зрозуміло, що в багатьох випадках, особливою, у інвалідів з 4-м ступенем залежності від допомоги оточуючих, цієї суми може не вистачити ».

Які можливості для медичної реабілітації пацієнтів, наприклад, в разі людей, які втратили зір?

Фото: Європейська комісія   «Можливості навчитися орієнтуватися в просторі, а також пройти курсом соціальної адаптації у них є Фото: Європейська комісія «Можливості навчитися орієнтуватися в просторі, а також пройти курсом соціальної адаптації у них є. У Чехії існує Товариство незрячих інвалідів, яке має в своєму розпорядженні власними приміщеннями, де пацієнти набувають необхідні їм навички. Що стосується системи освіти незрячих, я не можу сказати, що в Чехії вона ідеальна, але і зовсім непогана. Ці люди ходять і в звичайні школи. Проте, звичайно, їм надаються спеціальні навчальні приналежності. В цілому, шлях до утворення у них не закрите ».

Проте, як би Ви в цілому охарактеризували економічну ситуацію інвалідів?

«Все залежить від того, працює людина чи ні. У другому випадку, звичайно, мова йде про дуже складну ситуацію, тому що у нас люди, які отримують пенсію по інвалідності, не визнаються громадянами у важкій економічній ситуації, навіть якщо їм доводиться купувати багато ліків. Одночасно, система встановлена ​​так, щоб вони не виявлялися і на самому дні. Але їм, зрозуміло, складніше, ніж іншим ».

У чому держава могла б поліпшити їх ситуацію?

«У будь-якій разі, мені здається, що є недоліки в системі освіти і працевлаштування інвалідів. Особливо в останній області система підтримки інвалідів не дуже надійна. Але це питання міністерства соціальних справ і уряду, тобто, питання всієї системи ».

Хто і як приймає рішення про надання ступеня інвалідності?
Чи існують які-небудь пільги при наданні ліків інвалідам?
Згідно з новими правилами, в рік доплата з боку будь-якого пацієнта не повинна перевищувати 5000 крон?
Наскільки держава допомагає їм з даної точки зору?
Які можливості для медичної реабілітації пацієнтів, наприклад, в разі людей, які втратили зір?
Проте, як би Ви в цілому охарактеризували економічну ситуацію інвалідів?
У чому держава могла б поліпшити їх ситуацію?