Сьогодні багато, претендують на отримання субсидії, та й ті, що вже її оформив, побоюються що їм може завадити прийнятий Закон про розкриття банківської таємниці. Чи так це насправді і в чому може бути небезпека? Чи реально впровадити дію такого закону на практиці?
Експерти кажуть, що перевірки того, чи доцільно нам оформили субсидію чи ні - будуть вибірковими. І в Фіскальної службі вже готуються до подібних перевірок.
Нагадаємо, що ще в наприкінці 2015 року депутати дозволили Міністерству фінансів подавати запити в банки і з'ясовувати, хто з одержувачів субсидій на ЖКГ має там рахунки? Мовляв, якщо з'ясують, що у одержувача субсидії є в банку депозит або вклад, то субсидії будуть позбавляти.
При цьому, хто саме буде перевіряти рахунки поки офіційно не пояснили. А джерела в Фіскальної службі вже говорять, що цю функцію можуть покласти саме на Фіскальну службу. «Тільки у нас є база, у кого і де є вклади. Адже люди, коли відкривають рахунки, надають ідентифікаційні коди, вся інформація надходить до податкової », - відзначили в Фіскальної службі.
Але на думку фахівців Фіскальної служби, для реалізації даного завдання недостатньо фахівців і техніки. «Швидше за все, перевірка буде вибірковою, показовою, десяток людей позбавлять, щоб показати, що працюють», - відзначили в даному відомстві «поза камерою».
При цьому офіційно в Фіскальної службі кажуть, що поки ніяких розпоряджень з цього питання не отримували. «Поки ніяких доручень нам не давали. Ми підкоряємося Мінфіну, якщо скажуть, значить, будемо готувати », - сказав нам директор інформаційно-комунікаційного департаменту Фіскальної служби Віктор Косарчук.
Банкіри теж кажуть, що поки до них з такими запитами не зверталися. «У таких випадках, якщо хочуть дізнатися, чи є рахунки, в банк подають персональний запит. Але поки нічого подібного не було. Але тотальну перевірку всіх одержувачів субсидій зробити навряд чи вийде. Швидше за все, будуть тільки вибіркові перевірки », - пояснив радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ.
Експерт-економіст Ігоря Давидюка вважає, що за допомогою змін в закон про банки Мінфін може створити комп'ютерну базу по рахунках українців. «Соцзабези не матимуть до неї доступ, але фіскали зможуть виявити всі незадекларовані доходи на поточних і депозитних рахунках і зажадати заплатити з них податок. Наприклад, в такій ситуації можуть виявитися офіційно безробітні, які отримують гонорари на картки. А ось чутки про те, що згідно із законом про банківську таємницю держава буде контролювати інформацію про покупку валюти, не мають підстав, оскільки там не надається ідентифікаційний код. А фінансові відомості «пробиваються» по ньому ».
На думку ж експерта-банкіра Олега Сисоєва, закон про розкриття банківської таємниці може привести до масового відтоку грошей з банків: «Злякавшись, що їх почнуть" трясти ", люди можуть спустошити свої рахунки і картки. Це може спровокувати колапс банківської системи. Втім, довіра до банків в Україні і так дуже низька ... ».
Якщо підвести підсумок, фахівці вважають, що побоюватися прийнятого закону про розкриття банківської таємниці на практиці при отриманні субсидії найближчим часом не варто. І рекомендують не зволікати з оформленням субсидій.
схоже
Чи так це насправді і в чому може бути небезпека?Чи реально впровадити дію такого закону на практиці?
Нагадаємо, що ще в наприкінці 2015 року депутати дозволили Міністерству фінансів подавати запити в банки і з'ясовувати, хто з одержувачів субсидій на ЖКГ має там рахунки?