- Чи можна зробити обгін на з'їзді з моста, де передбачені дві або три смуги для руху?
- Для початку розберемося з термінами «обгін» і «випередження». Відповідно до нинішньої редакції Правил дорожнього руху обгін - це випередження одного або кількох транспортних засобів, пов'язане з виїздом на смугу зустрічного руху. А ось випередження - це рух транспортних засобів зі швидкістю, яка перевищує швидкість попутної машини, що рухається по суміжній смузі.
Тому читач, швидше за все, цікавився, чи можна випереджати ТЗ на з'їзді з моста. Нагадаємо, що згідно з п. 10.4 ПДР перед поворотом направо, наліво або розворотом водій повинен завчасно зайняти відповідне крайнє положення на проїзній частині, призначеній для руху в необхідному напрямку. Тобто, заїжджати на розв'язку (з'їзд з моста) дозволяється лише з крайнього правого ряду. Хоча допустимо повернути і з другого ряду, якщо виконати цей маневр з крайнього положення з яких-небудь причин неможливо - наприклад, ведеться ремонт проїжджої частини або на правій смузі стоїть несправний автомобіль (п. 10.6 ПДР).
А ось в'їхавши на розв'язку, можна продовжити рух по будь-якій з наявних смуг, оскільки випередження в даному випадку не заборонено.
Виїжджати з розв'язки дозволено не тільки в перший, але і в другій і третій ряди, якщо ви не створите перешкоду ТЗ, що рухався по головній, і обов'язково поступіться їм дорогу. В даному випадку ви здійснюєте поворот з дороги (розв'язки), де рух можливий лише в одному напрямку, і при виконанні такого маневру не обов'язково рухатися якомога ближче до правого краю проїзної частини (п. 10.5 ПДР).
- Даішник склав на мене адмінпротокол за те, що я розвернувся через подвійну осьову, і вилучив права, мотивувавши це тим, що я нібито створив аварійну ситуацію. У зв'язку з цим хотілося б дізнатися чітке трактування цього поняття.
- Суворої формулювання поняття «аварійна ситуація» немає. Є тільки непряме пояснення, яке дає ч. 4 статті 122 КпАП України. Створення аварійної обстановки (ситуації) - це порушення, перелічені в ч. 1, 2 або 3 Адміністративного кодексу (перевищення швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал світлофора, порушення правил обгону і маневрування, недотримання вимог дорожніх знаків, розмітки та ін.), Які змусили інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів до забезпечення особистої безпеки або безпеки інших громадян. Покарання за це порушення - штраф у розмірі від 34 до 68 гривень або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 6 до 12 місяців. При створенні аварійної ситуації працівник ДАІ, керуючись внутрішнім наказом, затримує водійське посвідчення згідно ст. 260 КпАП України.
В принципі, якщо своїми діями (розворотом через подвійну осьову лінію розмітки) ви не змусили інших учасників дорожнього руху вживати заходів до забезпечення особистої безпеки, то працівник ДАІ повинен був залучити вас до відповідальності згідно ч. 2 статті 122 КпАП за недотримання вимог дорожньої розмітки. В даному випадку передбачений штраф в розмірі від 3,4 до 8,5 грн. Посвідчення водія при цьому порушенні не затримується.
Але якщо при розвороті через осьову були створені перешкоди іншим учасникам дорожнього руху, співробітник Державтоінспекції висунув вам правомірне звинувачення. В даному випадку до протоколу обов'язково долучаються докази провини водія, якими можуть послужити пояснення учасників дорожнього руху, які змушені вжити відповідних заходів безпеки, або пояснення свідків правопорушення. Відомості про останні також вносяться в протокол. Якщо свідків порушення немає, довести створення аварійної ситуації буде складно.
У будь-якому випадку рішення про порушення ч. 1 - 4 ст. 122 КпАП України має право приймати суд, який і визначить, з якої саме частини статті водієві доведеться нести відповідальність.
Росія
За порушення правил дорожнього руху - запис в щоденник
З кінця серпня до середини вересня поточного року в Росії проводиться акція «Увага, діти!». Цей захід спрямований на профілактику дитячого дорожньо-транспортного травматизму, сплеск якого традиційно відзначається на початку навчального року.
ДАІ Бєлгородської області вирішило запозичити позитивний досвід київської Державтоінспекції. Тепер в щоденники бєлгородських школярів, які порушили Правила дорожнього руху, працівники ДАІ будуть вклеювати спеціальний талон з попередженням їх батькам. В щоденники київських школярів вкладається схожий інформаційний вкладиш (див. Фото).
Даішників усувають від проведення ТО
Уряд Москви видав постанову № 752 від 17.08. 2004 року «Про подальший розвиток і підвищення якості технічного обслуговування і ремонту автомототранспортних засобів і самохідної техніки в м Москві». Ним передбачено залучити до проведення перевірок технічного стану ТЗ автотранспортні підприємства і автосервіси. Здійснювати ТО тепер зможуть тільки техцентри, оснащені спеціалізованим діагностичним обладнанням. Таким чином, Державтоінспекція фактично відсторонюється від даного заходу. Мета його - знизити навантаження на московську автоінспекцію.
Планується, що експеримент триватиме до початку наступного літа. Якщо його визнають вдалим, подібна організація державного техогляду автотранспорту буде практикуватися і в подальшому.
Але ДАІ не збирається здавати позиції - ГУ ДАІ МВС Росії виступило з офіційною заявою про те, що сам техогляд будуть проводити співробітники УДІБДР ГУВС Москви, а перевірку технічного стану транспортного засобу - співробітники ГУП «Московська міська служба технічного контролю».
Підготував Юлій Максимчук
Фото автора та Сергія Кузьмича
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.