Кінцева метафізична таємниця, якщо ми наважимося стверджувати це, складається, виявляється, в тому, що Всесвіт не знає кордонів. Ми переживаємо надзвичайне час в нашій історії. Містики давно висловлюють особливі погляди на природу кінцевого, або абсолютного, рівня реальності.
Такі погляди могли спантеличити вчених минулого, що стояли на позиціях ньютонівської фізики. Однак наука в століття квантової фізики, як виявляється, все більше схиляється до містичних поглядів на світ. Сучасні фізики показують нам світ, який знаходиться не в ладу зі свідченнями наших відчуттів. На питання чи є межі у всесвіті? Лауреат Нобелівської премії з фізики Ервін Шредінгер висловився досить просто: «Наш досвід говорить нам, що фізичний світ помітний, реальний і незалежний від нас. Квантова фізика заявляє, що це зовсім не так ».
Межі всесвіту всередині
Зовсім недавно була відкрита ще одна частинка; вона живе лише мільйонну частину від мільярдної частки секунди. Це основа Всесвіту. Знайомий нам світ явищ, який опинився світом форми і феноменів, покоїться на більш глибинному рівні, який представився б нам незвичним і незвичайним, якби наші почуття були здатні реєструвати всі сутності одночасно. У цьому, мабуть, і укладено вихідне протиріччя: «Квантова теорія руйнує деякі звичні, які диктуються здоровим глуздом, уявлення про природу дійсності. Стираючи відмінності між суб'єктом і об'єктом, причиною і наслідком, вона вводить строго цілісний елемент в наше світосприйняття. Питання лише в тому, як поєднати поділ між цими двома рівнями, мікроскопічним та макроскопічними; як, дотримуючись звичайного погляду на речі, що здаються споконвічно відокремленими в часі і в просторі, усвідомити, що під видимою поверхнею все взаємопов'язано в океані цілісності ».
Цілісність людини і всесвіту
Артур Дейкман робить висновок, що «Всесвіт, заново відкриту сучасною фізикою, відрізняє єдність, одночасність і людську свідомість як діяльний аспект цього світу». Це і є основа містичної парадигми. Хоча наука і згодна прийняти холізм, цілісність, вона продовжує відчувати себе незатишно від близької присутності містичного; багато пояснюється саме цим тонким протиріччям. Тільки ось чим можуть різнитися холістскіх філософія і містична, холістскіх світогляд і містичне? Хода холізму напевно продовжиться, все прискорюючи свій крок, адже Захід не перестають зачаровувати процеси в бульбашкової камері і прискорювачі часток. Результати в своїй сукупності будуть вельми значущими. Модель цілого, створювана нами, сформує той зразок, який ми спільно запропонуємо для індивіда. Суть сказаного полягає в тому, що ви є тим, чим ви бажаєте бути. Чи є у всесвіті кордону?
Кожна особистість унікальна, в кожному з нас закладено величезний потенціал до того, щоб реалізувати себе і свої можливості для здобуття всього бажаного. На власному досвіді, проживаючи його у всій повноті, а не з книжок чи методичних посібників, ви знаходите себе, розкриваєте всю силу і міць свого потенціалу і можливостей. Можна бути ніким, можна вписатися в рамки і параметри, задані соціумом, а можна створити себе заново, здобути повну незалежність і свободу від чужих думок, суджень і будь-яких зобов'язань. Вибір за вами. дізнатись детальніше .
Перегляди 443
На питання чи є межі у всесвіті?Тільки ось чим можуть різнитися холістскіх філософія і містична, холістскіх світогляд і містичне?
Чи є у всесвіті кордону?