Чи можна перездати ЄДІ, якщо не влаштовує результат в 2019 році?

  1. Перездача, яка відбувається в 2015 році
  2. Зміни в 2018-2019 році
  3. Хто допускається до повторного складання
  4. Підстава до Переекзаменування

Єдиний державний іспит, або по-іншому, ЄДІ, є ще одним з випробувань для школярів випускних класів, щоб отримати атестат, який свідчить про те, що пройдено весь шкільний матеріал Єдиний державний іспит, або по-іншому, ЄДІ, є ще одним з випробувань для школярів випускних класів, щоб отримати атестат, який свідчить про те, що пройдено весь шкільний матеріал. Адже саме від нього в майбутньому буде залежати доля школяра. Складання іспиту дозволяє отримати необхідну кількість балів, яку показує, наскільки добре він знає конкретний шкільний предмет, а також в майбутньому допомагає учневі вступити до ВНЗ.

За своєю суттю, Єдиний державний іспит - в міру складний іспит, і його можна здати з першого ходу, але створений ажіотаж, що відбувається в момент написання, розбурхує навчаються, і при хвилюванні не завжди вдається реалізувати вдало першу спробу. Випускник не набирає необхідну кількість балів. Що слід зробити в цьому випадку? Чи можна перездати ЄДІ?

Перездача, яка відбувається в 2015 році

Ще в 2015 році перездати ЄДІ дозволялося тільки по одному з основних предметів, до яких відносяться російський і математика, і з однією умовою, якщо по тесту вийшов незадовільний результат. У разі коли з якої-небудь причини учневі не вдалося здати його за двома головними предметів, то перездати вже можна у вересні-жовтні нинішнього року. Що стосується навчальної дисципліни, обраної учнем, то, отримавши негативний результат, перездача здійснюється лише на наступний рік.

Зміни в 2018-2019 році

Основними критеріями при перездачі ЄДІ в 2019 році є:

  1. Дозволяється перездати як основні, так і додаткові предмети (на вибір).
  2. Якщо учня не влаштовують отримані ним бали, він має право зробити перездачу, щоб підвищити прохідний бал.

Таким чином, згідно з прийнятим законодавством в 2017 році можна поліпшити отриманий результат, скориставшись перездачею, але тільки по одному предмету. Однак, не здавши по головним двох дисциплін, пройти повторно рекомендується в іншому році. Процес перездачі здійснюється 2 рази. У зв'язку з проведеними змінами, тепер учень вирішує сам, влаштовує його результат і отримані бали або стоїть змінити, подавши на повторну здачу іспиту.

Безумовно, переекзаменування строго контролюються, і при повторному її проведенні використовуються тільки нові екзаменаційні листки. Імовірність того, що будуть збіги, повністю виключена. У найближчому майбутньому планується дозволити перездавати будь-який з предметів, навіть той, що обраний учнем самостійно.

Якщо проведення його повторно не принесло бажаного результату, то за учасником заходу залишається право перескласти його знову, але вже восени (у вересні), в заздалегідь обумовлені дати. Тим самим він відкриває можливість вступити до ВНЗ вже в майбутньому році, оскільки результат його здачі можна вважати дійсним протягом 4 років.

У 2019 планується змінити прохідні бали в сторону їх збільшення. Тому змінюється мінімальний поріг. Найбільш серйозні зміни торкнуться написання твору. По-перше, воно буде проводитися в грудні, за допомогою оцінки спеціальної системи результатів. Якщо учень напише добре, то йому відкривається допуск для здачі наступних основних іспитів.

В іншому випадку він отримує незалік. Твір ніяк не впливає на час вступу, але воно є що дозволяє ланкою, щоб приступити до підготовки і здачі основних екзаменаційних предметів. При невдалій спробі переписати, можливо, це зробити вже в другому півріччі, в лютому або березні. Якщо спроба переписати твір не вдасться, то здавати Єдиний державний іспит випускник може лише в майбутньому році.

Тому надана можливість перездачі дозволяє оцінити об'єктивно отримані результати і зроблені помилки, виправивши це, щоб не повторювати в майбутньому.

Читайте також: Скільки балів можна отримати за твір з російської мови по ЄДІ

Хто допускається до повторного складання

Основними умовами, зарахованими до Переекзаменування, можна назвати наступні:

  • поважна причина випускника, через яку він не зміг з'явитися на іспит в строго встановлений час;
  • якщо він не може зробити до кінця екзаменаційний тест через особливо важливої ​​причини;
  • отримані результати ЄДІ були відхилені комісією.

Що не є підставою для повторного проведення:

  • відсутність на ньому без поважної причини;
  • в момент проведення були припинені факти, що суперечать правилам щодо проведення ЄДІ.

Коли учні не прийшли на ЗНО з додатковим предметам в їх основні дати за станом здоров'я, і ​​можуть підтвердити це офіційно оформленими документами, то в цьому випадку дозволено перездавати обов'язкові і основні дисципліни в рік закінчення школи.

Підстава до Переекзаменування

Поважні причини, по якій учень не зміг з'явитися на ЄДІ, завірені довідкою:

  • планова операція;
  • аварія;
  • смерть близького родича.

Незважаючи на те що уряд дуже часто змінює порядки перездачі, це не спрощує його. Адже в екзаменаційних листках більше додаються питання не тільки тестового характеру, а й звичайні, що вимагають від учнів повного і розгорнутої відповіді. Це часто впливає на кінцевий результат. Також плануються нововведення у вигляді усних відповідей, які будуть записуватися на відео.

Тому для успішної здачі іспитів з проходять балами не варто, занадто сильно хвилюватися і необхідно заздалегідь навчитися вирішувати будь-якої складності завдання, щоб на місці бути готовим до будь-яких випробувань.

Що слід зробити в цьому випадку?
Чи можна перездати ЄДІ?