Цікаві ідеї одеситів: "живий" манекен, робот-господиня і світиться дерево

Андрій Севрюков запропонував мейкерам об'єднатися

Цікаві ідеї одеситів: "живий" манекен, робот-господиня і світиться дерево Олена Васюкова https://cdn.segodnya.ua/img/article/10368/70_main_new.1499717488.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/ article / 10368 / 70_tn.1499717488.jpg 2017-07-11T06: 42: 14 + 03: 00 Одеса Одесити об'єдналися в неформальну співтовариство заради технологічних розробок

В Одесі активно розвивається рух мейкерів - людей, які цікавляться технікою і з набору матеріалів і технологій створюють новий корисний продукт. "Сегодня" познайомилася з спільнотою мейкерів Південної Пальміри і з'ясувала, які дива техніки вони вже розробили.

Як розповів нам засновник співтовариства Оdessa Makers Community Андрій Севрюков, люди з ідеями, знаннями і навичками, які можуть створювати цікаві, комплексні продукти, як правило, не організовані, у них немає власної команди. Саме тому він вирішив об'єднати всіх мейкерів міста.

Ідею Севрюкова підтримала команда Лабораторії мехатроніки і робототехніки Одеської національної академії харчових технологій (ОНАХТ). Хлопці позиціонують себе як дружнє об'єднання без будь-яких договірних відносин. "Ми не стали вести якісь протоколи, так як дуже часто спостерігали, як з-за подібних формальностей багато організацій припиняли свою діяльність", - поділився директор лабораторії Віктор Єгоров .

Мейкери збираються мінімум раз на місяць і обговорюють ідеї. Свого приміщення у розробників немає, тому задумані проекти вони втілюють в декількох міських майстерень і коворкінг: крім лабораторії ОНАХТ, це Hub Lab і кілька невеликих підприємств. До слова, лабораторія ОНАХТ, яка вважається однією з найбільш великих в Україні, також функціонує як технічне коворкінговое простір: третина з більш ніж 350 резидентів не має відношення до вузу. "До нас приходять навіть дорослі чоловіки, які давно закінчили інститути . Вдень вони працюють, а звільнившись, приходять до нас в лабораторію ", - пояснив Єгоров.

Зараз мейкери на базі лабораторії активно трудяться над проектом роботизованих манекенів. Як пояснив нам Єгоров, на вигляд це звичайний манекен, але він здатний рухатися. "Існує певна статистика, яка підтверджує, що рухається фігура за вітриною в два рази збільшує ймовірність того, що потенційний покупець увійде в цей магазин. На 15% зростає ймовірність покупки одягу", - переконаний Єгоров.

"Живий" манекен буде заманювати покупців в магазин. Фото: facebook.com

Ще про одну розробці для світу моди - окулярах з "нормализованной деревини" - розповідає Адрій Севрюков. За його словами, мейкери самостійно зварили з заліза вакуумний реактор, за допомогою якого дерево просочується полімерним композитом, перетворюючись у свого роду пластик. "Якщо використовувати додаткові технології, то можна додати матеріалу різні властивості. Наприклад, зробити дерево, яке буде світитися в темряві або ж стане прозорим", - говорить Севрюков.

Допомагають розробки мейкерів і в господарстві. У лабораторії вони створили робота, який здатний пропилососити і помити за вас підлогу. За словами директора лабораторії Віктора Єгорова, робот протягом двох годин їздить по кімнаті з твердим покриттям, проводячи спочатку сухе прибирання, а після - вологу.

Домашній помічник. Наведе порядок без участі людини. Фото: facebook.com

Крім того, інженери розробили систему-сервіс, що дозволяє зернопереробним заводам автоматично аналізувати на всіх стадіях якість виробництва продукції в режимі реального часу.

"До наших днів такий аналіз в режимі реального часу не проводився", - стверджує Єгоров, пояснюючи, що саме тому вся галузь зазнавала збитків. Також в лабораторії розробляють безпілотники.

Непосиди: СТАНЦІЯ ТЕХНІКІВ І СЕКРЕТИ ЛІТАКІВ

Учасники спільноти активно займаються з дітьми та проводять для них майстер-класи, в тому числі і за участю іноземних фахівців. У планах інженерів - реалізувати проект "Крила Одеси", в рамках якого хочуть відновити станцію юних техніків на вул. Троїцької. На базі станції мейкери навчатимуть допитливу дітвору створювати різні технічні вироби. Наші співрозмовники запевняють, що їх відкриті майстер-класи для дітвори - це перші кроки для реалізації задумки.

"Ми влаштували для дітей спеціальне заняття, під час якого вони своїми руками змогли зібрати літак з моторчиком. Коли його відпускаєш, він літає по колу", - пояснив Андрій Севрюков, зазначивши, що планує запросити для юних винахідників іноземних фахівців в області авіації, щоб ті дізналися, як працює літак. Севрюков запевняє, що майстер-класи будуть безкоштовними.

Заняття. Дітей вчать конструювати літак. Фото: facebook.com

Запустити свій Метеозонд

У День народження Одеси, 2 вересня, хлопці планують провести масштабний фестиваль робототехніки "Роботроник-2017", в програмі якого є вельми знакова подія . Лабораторія мехатроніки і робототехніки ОНАХТ запустить свій метеозонд - безпілотний літальний апарат для вивчення атмосфери, який підніметься на висоту 45 км, до самої стратосфери.

"Він буде збирати метеорологічні дані, а найголовніше - приземлиться в зону свого початкового старту, - анонсував директор лабораторії Віктор Єгоров, запевнивши, що раніше такі пристрою не приземлялися на стартовий майданчик, адже їх принцип дії відрізнявся. - До цього створювали кулі на великий тязі, всередині знаходився гелій, питома щільність якого менше повітря. Він злітав з-за того, що всередині тиск був стабільний, а зовні падало. Куля постійно розширювався і, досягнувши 40-45 км, вибухав, і ця коробка (та частина зон а, яка збирає і зберігає інформацію. - Авт.) на парашуті спускалася вниз ".

Раніше ящик з даними могли виявити навіть в сусідніх країнах. Одесити ж продумали, як плавно спустити пристрій в зону початкового старту. У лабораторії відзначають, що техніки витратять приблизно стільки ж коштів, скільки і творці інших метеозондов, але їх прилад збере в польоті значно більше інформації, ніж його попередники. "До того ж його не доведеться шукати", - говорить Єгоров.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку