Чим ризикують любителі татуювань

  1. Неповнолітні не можуть зробити собі наколку без дозволу батьків. 16.11.2017 | Аргументи і факти...
  2. Алергія і ВІЛ
  3. Тату в 16 років
  4. Наш коментар:

Неповнолітні не можуть зробити собі наколку без дозволу батьків.

16.11.2017 | Аргументи і факти | Дарина Дубровских

Всупереч думці про татуювання як атрибуті субкультури, ще в далекі часи малюнками своє тіло прикрашали багато відомих особистостей. За словами майстрів татуювання, на сьогоднішній день татухи набивають люди, як правило, у віці від 18 до 35 років.

Як вибрати тату-салон, чим ризикують любителі малюнків на тілі і чому на татуировщиков можна подати в суд - в матеріалі «АиФ-Челябінськ».

Ліцензія на цю та на ту

«Стало модним набивати татуювання, щоб бути в тренді, не розуміючи, що це мистецтво, - розповідає майстер татуювань Михайло Багрин. - Крім того, зараз все заклали татуювальник, благо, якщо у людини це виходить, він вміє малювати і має відповідну освіту, але псевдомайстрів з кожним днем ​​стає все більше ».

У Челябінську близько ста тату-салонів пропонують свої послуги. Вибирати майстра варто виключно по його портфоліо, а не за порадами знайомих і написів «тату» на асфальті.

«Як правило, всі майстри викладають свої роботи в соціальних мережах, потрібно ретельно переглянути їх, - радять майстри тату. - І, якщо ви помітили, що роботи в портфоліо різного стилю, по-різному сфотографовані, немає ніяких відомих штрихів майстри, тоді варто задуматися, чи його це роботи ».

Важливо знати, що нанесення татуювань, відповідно до номенклатури медичних послуг, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 27.12.2011 №1664н, віднесено до медичних послуг. Це означає, що у тату-салону повинна бути відповідна ліцензія.

Алергія і ВІЛ

Татуювання не можна робити дітям, вагітним, хворим людям. Вважається, що найпоширеніші медичні наслідки тату - це алергічні реакції.

«За допомогою електроприладу під шкіру вводиться фарба, в якій містяться ртуть, хром, марганець, кобальт, гідроксид заліза, кадмій, органічні речовини і інші хімічні елементи, - розповідає лікар-дерматолог Ірина Зуєва. - Реакція на них може бути непередбачувана. Причому алергія може виникнути не відразу, а через якийсь час. Тому раджу звертатися до майстрів, які мають медичну освіту ».

Крім цього, через нестерильного нанесення виникає ймовірність занесення різних інфекцій аж до гепатитів, ВІЛ, туберкульозу та правця.

«У більшості сучасних студій всі норми стерильності дотримуються: інструменти обробляються, або використовуються одноразові, - розповідає майстер В'ячеслав Єльцин. - Найбільший ризик потрапляння будь-якої інфекції виникає через неправильне догляду за татуюванням. Тому варто строго виконувати ті інструкції, які дасть майстер. Головне - це не давати їй сохнути і частіше мити ».

Тату в 16 років

У всіх тату-салонах в один голос заявляють, що роблять татуювання неповнолітнім з 14 років виключно з дозволу батьків, за умови, що мама або тато приходять в студію зі своїм паспортом і паспортом дитини. Однак челябінка Ольга Ивонина розповіла, що її 16-річній доньці зробили татуювання в одному з елітних салонів міста без згоди батьків. Жінка має намір звернутися зі скаргою до суду.

Наш коментар:

Мелік Мелікян, ІНТЕЛЕКТ-С, спеціально для газети «Аргументи і факти»:

Спеціального складу злочину або адміністративного правопорушення, що передбачає відповідальність за нанесення татуювання, в тому числі і щодо неповнолітнього, чинне законодавство України не містить.


Спеціального складу злочину або адміністративного правопорушення, що передбачає відповідальність за нанесення татуювання, в тому числі і щодо неповнолітнього, чинне законодавство України не містить

Мелікян Мелік Борисович
юрист

юрист Групи правових компаній ІНТЕЛЕКТ-С Мелік Мелікян коментує дану ситуацію:

«Подати в суд можна, але шансів виграти цю справу мало. Взагалі, ця сфера не врегульована законом, є тільки непрямі норми. Неповнолітній у віці від 14 до 18 років вправі самостійно без згоди батьків зробити татуювання. Нанесення татуювання - добровільне право кожної людини, ніхто не може примусити людину до її носіння. Це зазначено в Женевській конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року. Тільки за примусове нанесення татуювання може бути передбачена кримінальна відповідальність - «Нанесення шкоди здоров'ю». Спеціального складу злочину або адміністративного правопорушення, що передбачає відповідальність за нанесення татуювання, в тому числі і щодо неповнолітнього, чинне законодавство України не містить. Також відповідно до статті 26 Цивільного кодексу РФ неповнолітній у віці від 14 до 18 років вправі самостійно без згоди батьків, усиновителів або піклувальників розпоряджатися своїми заробітками, стипендією та іншими доходами, здійснювати дрібні побутові угоди. У даній ситуації за заподіяння шкоди частково дієздатною особою з тату-салоном. Якщо сума угоди невелика, то має місце дрібна побутова угода, яка не вимагає схвалення батьками. А ось у разі відсутності ліцензії у салону батько має право звернутися зі скаргою в прокуратуру ».

Варто зазначити, що на сьогоднішній день татуювання можна звести за допомогою лазера. Але процес видалення дуже хворобливий і довгий.

«Татуювання видалити нелегко: не всі пігменти легко піддаються розпаду, - продовжує розповідати В'ячеслав. - Так, наприклад, пігменти синього, фіолетового спектру майже не піддаються виведенню. Така ж історія з пастою / гелем з кулькових ручок у любителів андеграунду. Крім того, для повного виведення може знадобитися мінімум три сеанси, з проміжками в місяць-півтора ».

Коментарі експертів Групи правових компаній ІНТЕЛЕКТ-С >>

комерційні суперечки, юридичні консультації, юридичне обслуговування

Схожі матеріали