Чим відрізняється німецька вівчарка від східноєвропейської

  1. Історія виникнення породи
  2. Зовнішній вигляд
  3. темперамент
  4. висновки TheDifference.ru

Кажуть, собаки схожі на своїх господарів. Деякі з характером, а деякі і зовні. І якщо ви вибираєте собаку за цим принципом, то навряд чи вам захочеться, щоб вас порівнювали з якою-небудь дворнягою або нервової, нескінченно гавкає болонкою. Чи то справа вівчарки ... Один погляд на цих спокійних, виконаних почуттям власної гідності собак, і ви вже розумієте, що кращого друга і бажати не можна. Найпопулярніші серед вівчарок - німецька та східноєвропейська. Зовні їх легко переплутати, але все ж ми спробуємо розібратися у відмінностях цих двох порід.

Історія виникнення породи

Німецька вівчарка - молода порода, що з'явилася тільки в кінці дев'ятнадцятого століття. Ротмістр М. фон Штефаніц захопився ідеєю створення нової службової породи. І на одній з виставок він знайшов відповідну собаку, яка відповідала всім запитам - сильна, розумна, енергійна, стримана. Штефаніц присвятив виведенню ідеальної німецької вівчарки все життя, займався описом стандарту породи і всіляко рекламував своє дітище. І, незабаром, німецьку вівчарку стали розцінювати не стільки придатної для пасіння, а скоріше для служби.

З східно-європейської вівчаркою все трохи складніше. Багато хто вважає її різновидом німецьких вівчарок. Міжнародна кінологічна асоціація не прийняла цю породу як самостійну, хоча кінологи СРСР наполягали на її індивідуальності. Історія свідчить, що свій початок порода веде з 30-х років минулого століття, коли в СРСР були завезені німецькі вівчарки. Саме на базі цієї породи радянські кінологи вивели нову, яка отримала назву східноєвропейська вівчарка. Перший стандарт породи був затверджений в шістдесяті роки, тоді ж затвердилася назва «східноєвропейська вівчарка».

до змісту ↑

Зовнішній вигляд

Зовнішній вигляд німецької вівчарки справляє враження сильної собаки, яка завжди насторожі. Зростання собак не перевищує 65 сантиметрів, а вага близько 40 кілограм. Собаки цієї породи міцні і м'язисті, з клиноподібною головою і стоячими вухами. Очі у німецьких вівчарок темні, мигдалеподібні. Забарвлення - найчастіше з підпалинами, чорний або сірий. Шерсть густа, жорстка і пряма. Сама кидає в очі частина тіла, яка надають собаці специфічний, напружений вид - це спина, яка йде сильно під нахилом. Таке відчуття, що вона завжди готова кинутися в бій. Завдяки такій поставі, німецька вівчарка рухається стелеться риссю.

Завдяки такій поставі, німецька вівчарка рухається стелеться риссю

Німецька вівчарка

Східноєвропейська вівчарка трохи вище німецької. Максимальне зростання близько 75 сантиметрів, вага близько 50 кілограм. Спина не така похила, як у німецьких вівчарок, загривок незначно вище крижів. Ці собаки теж рухаються риссю, але завдяки дещо іншим будовою тіла, ці рухи розмашисті, з сильним поштовхом. Грудна клітка у цих собак дуже широка, набагато ширше, ніж у німецьких вівчарок.

Східноєвропейська вівчарка до змісту ↑

темперамент

Спочатку німецька вівчарка - пастух і сторож. А вже потім компаньйон і службова собака. Призначення, звичайно, вплинуло на темперамент. Ці собаки активні і кілька Холеричность. Їм потрібен рух, і якщо ви любите спорт, то легко знайдете спільну мову з німецькою вівчаркою. Ці собаки ідеальні для тривалих прогулянок. Відмінна риса цієї породи вміння довго «йти по сліду».

А ось для охорони будинку і майна краще вибирати східноєвропейську вівчарку. Собаки ці менш грайливі, можливо, це обумовлено селекцією. До того ж, вони більші. Суворість вдачі не позначається на ставленні до господаря. Ці собаки нескінченно віддані. А ось зі сторонніми, особливо проявляють агресію до господаря, ці собаки нещадні.

до змісту ↑

висновки TheDifference.ru

  1. Німецька вівчарка, як порода, з'явилася раніше східноєвропейської.
  2. Зовні східноєвропейські вівчарки крупніше німецьких, мають не таку похилу лінію спини, дещо інший забарвлення, у них більш широка грудна клітка.
  3. Німецькі вівчарки рухаються стелеться риссю, а східноєвропейські розмашисто риссю, з сильним поштовхом.
  4. За темпераментом німецькі вівчарки - холерики, східноєвропейські більш суворі і спокійні.
  5. Німецькі вівчарки більше підходять в якості компаньйона і службової собаки, а східноєвропейські - як сторожовий.