- Історія виникнення порід Згідно з описами німці були виведені в кінці дев'ятнадцятого століття. ...
- Характер і дресирування
- Зовнішній вигляд і забарвлення
- Нинішнє становище представників цих порід
Історія виникнення порід
Згідно з описами німці були виведені в кінці дев'ятнадцятого століття. Сталася ця знаменна подія на території сучасної Скандинавії. Після їх виведення представники стали стрімко набирати популярність, особливо це стосується територій Німеччини.
Спочатку німців місцеві жителі використовували в пастуших цілях, а через певний час стали залучати до службово-розшуковій роботі. Протягом усіх наступних років ці собаки ніколи не розчаровували своїх власників. Зараз вони, по праву вважаються кращими псами в своїй справі.
східноєвропейська вівчарка або як її ще прийнято називати ВЕО, була виведена в двадцятому столітті. В першу чергу виводити цей вид стали внаслідок того що німці погано переносили деякі кліматичні умови, наприклад, такі як холод Крайньої Півночі і спеку східних районів, тоді ще Радянського Союзу. Саме це і спонукало селекціонерів до роботи над виведенням нового різновиду, яка б була витривалою і сильною.
Для виведення більш витривалого виду селекціонери почали схрещувати німецьких вівчарок з лайками і кавказсцев. Саме завдяки такій роботі і змішання була виведена нова порода, яка відрізнялася більш значними розмірами, зовнішніми даними і характеристиками, а також здатна виконувати розширене коло обов'язків.
Основні відмінності
Якщо порівнювати між собою німецьку і східноєвропейську породи, то відмінності однієї від іншої можна помітити відразу ж. Візуально можна визначити, що ВЕО значно важче і більшою порівняно з німецькими представниками. Така відмінність впливає, перш за все, на витривалість і швидкість тваринного, а також на працездатність.
Наприклад, якщо порівнювати вівчарок за даними характерістікм, то німецька вівчарка відрізняється від східноєвропейської і може дати фору при тривалій роботі по сліду, а от ВЕО навпаки вважається більш швидкої на тривалих дистанціях і високих швидкостях, ніж німецька.
Крім усього іншого німці вважаються більш гучними і рухливими. Також до відмінностей цих вихованців можна віднести те, що східноєвропейські пси порівняно пізно дозрівають.
Незважаючи на певні відмінності ці два різновиди користуються в даний час величезною популярністю, яка пояснюється, перш за все, тим, що обидві ці породи відрізняються від всіх інших прекрасним характером, універсальністю, розумом і здатністю до дресирування.
Характер і дресирування
Основні відмінності Вео і німецької вівчарки полягають не тільки в зовнішності, але і в особливостях характеру. У представників цих двох популярних видів абсолютно різний темперамент, а також сприйняття та ставлення до процесу дресирування.
Так як німці виводилися спеціально для пастуших цілей, то цим собакам прищеплювалися виключно відповідні звички. Ці пси відрізняються дуже гарною витривалістю, рухливістю, можливістю довго тримати слід і пробігати на досить великі відстані. Цуценята цього виду стануть ідеальними друзями будь-якому гіперактивному дитині або ж людині, яка займається енергійними видами спорту або веде активний спосіб життя.
Що стосується дресирування цих домашніх тварин, то німці прекрасно піддаються навчанню і сприймають процес як цікаву гру. Саме завдяки цьому багато представників породи досягають великих висот, навіть в самому складному і професійному навчанні.
Що стосується східно-європейського вигляду, то ці пси відрізняються витримкою і спокоєм. При цьому порівняно менш енергійні і врівноважені Вео прекрасно підходять для охорони і життя з людиною, ведучим помірний спосіб життя. В даний час саме Вео віддаються перевагу для служби в прикордонних військах, а також цих псів вибирають в якості поводирів, так як вони крім усього іншого ще й відрізняються стабільною психікою.
Якщо порівнювати яка вівчарка краще німецька або східноєвропейська по відношенню до людей, то в даному питанні різниця між ними зовсім непомітна. Обидві ці собаки є дуже доброзичливими абсолютно до всіх оточуючих їх людей. Також не доставить праці та дресирування Вео, але на відміну від німців вони сприймають процес виховання не як гру, а як справжню і відповідальну роботу. Тому займатися вихованням Вео може навіть недосвідчений заводчик.
Незважаючи на те, що ці два різновиди мають певні подібності, все ж для виступів на змаганнях віддається перевага саме німецьким. Це пояснюється, перш за все, тим, що східноєвропейці відрізняються більш флегматичним і спокійним характером.
Порівнюючи східноєвропейську і німецьку за характером, сказати точно хто з них краще, та чи інша досить проблематично, так як кожна людина підбирає собі вихованця виходячи зі своїх індивідуальних переваг.
Зовнішній вигляд і забарвлення
Якщо перед вами постав вибір, якої породи придбати вівчарку, то точно сказати, що краще зробити досить проблематично, так як східноєвропейські та німецькі представники мають певні особливості, які підійдуть кожній людині в кожній окремій ситуації суто індивідуально.
Що стосується зовнішніх відмінностей, то ці дві породи відрізняються спиною, наприклад, у німецької вівчарки вона має невеликий дугоподібний вигин, а у Вео вона абсолютно пряма.
Зверніть увагу! Суки східноєвропейських вівчарок відрізняються порівняно великими розмірами в порівнянні з псами, чого не можна зустріти більше ні в однієї породи собак.
Є відмінності у представників цих видів і під час бігу. Вони полягають в тому, що німець в цей час більше нагадує рись, а у Вео біг розмашистий. Що стосується забарвлення, то в цьому питанні відмінності не завжди видно, так як представники тієї та іншої різновиди можуть бути чорного або занурені забарвлення, тому щоб відрізнити їх все ж не слід покладатися на забарвлення.
Нинішнє становище представників цих порід
Як відрізнити цих вівчарок один від одного ми з вами вже з'ясували, тепер давайте розберемося яке положення, вони займають на світовій арені.
Що стосується німців, то вони в даний час набули широкого визнання світової громадськості і користуються величезною популярністю. Саме тому по країні існує безліч клубів і розплідників, які займаються розведенням саме цих тварин, тому придбати собі цуценя зовсім не важко.
представникам східноєвропейської породи пощастило значно менше, адже навіть незважаючи на популярність цих тварин, вони до сих пір не визнані міжнародною федерацією кінологів. Внаслідок цього заводчиків цього виду дуже мало, і знайти цуценя, який би відповідав всім стандартам досить проблематично.