Мені нерідко траплялися рецепти, в яких використовують патоку, глюкозу (глюкозний сироп). Ці інгредієнти не дають цукру кристалізуватися. Наприклад, при випічці хліба заміна цукру на глюкозу або патокою робить м'якуш пишніше, хліб не так швидко черствіє. З ними готують джеми, щоб під час зберігання вони не зацукровується. А ще з глюкозним сиропом готують абсолютно неймовірні глазурі для тортів і тістечок. https://vk.com/tort_recept Купити ці інгредієнти не так просто - в моєму місті в магазинах їх точно немає, а замовляти з інтернету потроху я поки не бачу сенсу. А тому я знайшла чудовий вихід - приготувати своєрідний замінник патоки і глюкозного сиропу - інвертний сироп.
Інвертний сироп абсолютно нейтральний до смаку. Він являє собою суміш глюкози і фруктози - продуктів розщеплення сахарози. Він виходить в'язким, як рідкий мед, і куди солодша за цукор (120% по відношенню до сахарози).
Принцип приготування інвертного сиропу полягає в тому, що цукор заливають гарячою водою, розмішують, доводять до кипіння, потім додають https://vk.com/tort_recept кислоту і варять 25-35 хвилин (я варю 20-25 хвилин). Після варіння в сироп вводять соду, щоб погасити залишки кислоти.
Довго час я ніяк не могла підлаштуватися під свою плиту, і тому то недоварюють сироп, то переварювала, що дуже сильно впливало на якість дзеркальної глазурі. Нарешті вивела для себе пропорції і час варіння, при якому сироп виходив найкраще: середньої в'язкості, світлого солом'яного кольору.
- Складові:
700 г цукру,
310 мл. гарячої води,
4 м кристалічної лимонної кислоти,
3 м харчової соди.
На фото в чайних ложках половина потрібної кількості лимонки і соди - раніше я варила по пропорції, вдвічі меншою, ніж зараз.
Власне, процес приготування дуже зрозумілий. Сироп варто варити в ємності з товстим дном і під кришкою, щоб мінімізувати випаровування води. Крім того, включіть найменший вогонь, на який здатна https://vk.com/tort_recept ваша плита. Кипіння має бути маленьким-маленьким. Занадто великий вогонь - і сироп почне темніти раніше, ніж потрібно.
Готовий сироп повинен бути світлого солом'яного кольору.
Знявши сироп з вогню, зовсім трохи охолодіть його - хвилини 4, а потім додайте соду, розведену в 5-10 мл води. У цей момент почнеться реакція нейтралізації і багато піни. Через хвилин 10-15 всі втихомириться.
Готовий сироп перелийте в скляну баночку з щільною кришкою і зберігайте при кімнатній температурі, а ще краще - в холодильнику.
Автор рецепта: Галина Артеменко.
джерело: zhizn-vkusnaja.com.ua