Книга «Апостол». Поліцейські шукали раритет 1564 року видання майже 12 місяців
Після того як поліцейські розшукали викрадену в Києві рік тому старовинну книгу "Апостол" Івана Федорова (1564 року видання), глава МВС Арсен Аваков заявив, що найближчим часом, можливо, вийде знайти і інші розшукувані артефакти. "Сегодня" з'ясувала, які саме культурні цінності зараз знаходяться в розшуку.
ШАБЛЯ І АМУР. Як виявилося, в офіційному переліку розшукуваних цінностей - більше сотні позицій. Там є не тільки десятки ікон та картин. За даними поліції, ціна більшості раритетів, які оголошені в розшук, стартують від 50 тис. Грн за станом на той час, коли вони були викрадені.
Список того, що винесли злодії з музеїв і приватних колекцій, рясніє зброєю, старовинними книгами (в тому числі Бібліями), раритетними монетами. Чимало в списку і церковного начиння - від хрестів до молитовних чаш. Серед зброї в розшуку значиться навіть шабля Богдана Хмельницького! В орієнтуванні сказано, що крадіжка сталася 25 років тому, в червні 1992 року, з історичного музею в Київській області. Разом з шаблею були викрадені і дві булави, що представляють історичну цінність. Ще один раритет, який також в розшуку, - статуя Амура. Її пошуками 24 роки, з літа 1993-го, займаються правоохоронці Чернігівської області.
ТОПАЗ. Серед викрадених речей є і нестандартні. Наприклад, винно-вогненний, ідеально прозорий топаз вагою 39,2 кг! Ми розшукали вченого, який працював в Національному природничому музеї НАН України у Києві в той час, коли топаз вкрали. Сталося це 20 років тому - в січні 1997 року. "Тоді з профільних музеїв у кількох областях прокотилася хвиля крадіжок таких каменів. Наш топаз - безцінний. Його унікальність в тому, що в ньому всередині" народився "ще один камінь і його легко побачити! Це велика рідкість. Злодії, мабуть, ретельно готувалися, відключили заздалегідь сигналізацію. За даними слідства, наш топаз нібито знаходиться в чиїйсь банківському сейфі, але чи так це - сказати складно. Дуже сподіваємося, що його коли-небудь знайдуть ", - розповів нам глава відділення геології музею Володимир Гриценко . За найскромнішими оцінками, ціна топазу - понад 2 млн грн.
Багато книг і нагород
Частина раритетів "виловлюють" прикордонники, коли громадяни намагаються незаконно перевезти цінності через кордон. За оцінками експертів, кількість раритетів, які намагаються ввезти і вивезти, - приблизно однакове. За даними прикордонників, останнім часом вони все частіше виявляють незаконно перевозяться старовинні книги, нагороди і монети. А на початку року в Харкові прикордонники виявили раритетний автомобіль Buick в розшуку. Його пригнав з РФ житель Київської області.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Підписуйтесь на нашу розсилку