Читаємо між адресних рядків або Як дізнатися засновників юридичної особи

Один з читачів мого блогу поцікавився, звідки я, коли в 2012 році писав про неанонсовані ще тоді зонтичний бренд JaCarta , Дізнався, що ТОВ «СІС» (Сертифіковані інформаційні системи), якій SafeNet віддав дистрибуцію eToken , Є дочірньою компанією ТОВ «Алеро-Сервіс» та ЗАТ «Документальні Системи»?

Два роки тому цей факт став мені відомий просто в ході вдумливого використання пошукових систем і при невеликій частці везіння - сторінка з необхідною інформацією була виявлена ​​на сайті Globalstat , Але з тих пір інформація за посиланням змінилася і твердження, на якому в тому числі будувалися мої тодішні міркування, стало не таким очевидним.

Давайте подивимося, які є способи дізнатися засновників даного нас юридичної особи. Найдостовірніший - це, звичайно, офіційний запит виписки з ЕГРЮЛ (Єдиного Державного Реєстру Юридичних Осіб). На жаль, спосіб занадто довгий і незручний: потрібно візит до податкової (або на держпослуг вже реалізували?), А саме термінове надання відповіді можливо тільки на наступний день.

Незручність наявних інтерфейсів взаємодії з державними органами цілком природним чином призвело до появи таких ось сайтів як Globalstat, які торгують базою даних юридичних осіб в роздріб.

Питання достовірності наданої ними інформації, звичайно, під великим сумнівом, але ми ж і не в суд збираємося, а просто задовольняємо свою цікавість, ну, або займаємося конкурентною розвідкою - кому що ближче.

Численні сайти-посередники знайти в мережі нескладно, а працюють вони набагато оперативніше. Деякі навіть пропонують місячні підписки за невеликі суми, що зручно, якщо для вас такі запити - щоденна рутина.

Разом з тим, у обох способів (податкова або посередники) є важливий недолік - потрібно здійснювати оплату. Витратити кілька сотень рублів не шкода, але при оплаті ви втрачаєте анонімність, тобто ваш інтерес можна відстежити і використовувати, наприклад, при зустрічній конкурентної розвідки. Можна, звичайно, спробувати придумати схему з анонімізація оплати, але вона точно не прискорить процес отримання інформації.

З іншого боку, на сайтах цих самих посередників напевно є потрібна нам база, треба тільки правильно її пошукати. Відразу обмовлюся, що ніякої нелегальної конкурентної розвідки не буде - все строго в рамках закону. Що ж стосується моральної сторони питання, то як варіант можна оплатити все ж послуги, але витратити гроші на випадкові запити.

Отже, для початку аналізу була потрібна якась зачіпка і вона не відразу, але знайшлася. У пошуках джерела інформації про засновників юридичних осіб натрапив в одному з форумів на посилання, по якій були вказані засновники якоїсь фірми. Сторінка була з сайту ОГРН.ру , А фірма зараз конкретного значення не має. Для прикладу нехай це буде ТОВ Їжачок з Магнітогорська .

Якщо ви пройшли за попередньою посиланням, то побачили, що там не тільки вказано склад засновників, але і навіть наведено їх частки. «Те, що треба!» - подумалося мені. Адже на сайті передбачений пошук , Яким я тут же і скористався.

Як не дивно, на будь-який мій пошуковий запит видавалася інформація тільки із загальною інформацією про юридичну особу, але засновників не було. Як же так, чому у Їжачка все на місці, а у інших - ні? І тоді я пошукав ТОВ Їжачок (для визначеності по ІПН) і теж не побачив засновників .

Тепер все ясно - пошук видає сторінку з обмеженою інформацією, а повна доступна, мабуть, тільки за гроші з усіма наслідками, що випливають ризиками по деанонімізація вашого інтересу. Вірніше, доступна вона всім бажаючим, та ось тільки її адресу повідомляється лише сплатили. Що ж, саме час подивитися, що там відбувається в адресному рядку браузера, тим більше, що досвід по « Злому Gartner через адресний рядок " вже є.

Сторінка з обмеженою інформацією (відкривається при перегляді результатів пошуку) знаходиться тут:

http://www.ogrn.ru/info_egrul/search/5n49p166ns1

Сторінка з усіма даними (ця адреса прихований від стороннього користувача) тут:

http://ogrn.ru/info_egrul/company/1fa661c94a5

Вам не здається, що у адрес є щось спільне? Початок о кожному з них цілком «читаемо» і, в общем-то, питань не викликає, але ось ці дві послідовності ... Ні ідей, як 5n49p166ns1 перетворити в 1fa661c94a5?

Перше, що помітно - цифри в послідовності йдуть строго в зворотному порядку, та й букви стоять на тих же місцях, як якщо б послідовність просто перевернули, ось тільки букви інші: s замінено на f, n на a, p на c, а n знову на a.

Ба! Так це ж простий зсув на 13 символів!

Так це ж простий зсув на 13 символів

Власне, тепер зрозуміло як виглядає алгоритм пошуку засновників російської компанії:

  1. Шукаємо юридична особа за назвою, ІПН або свідоцтво про Державну.
  2. Дивимося на отриманий адресу.
  3. Перевертаємо послідовність символів з адресного рядка.
  4. Замінюємо букви в послідовності на відповідні, користуючись зрушенням.
  5. Перед послідовністю дописуємо http://ogrn.ru/info_egrul/company/
  6. Дізнаємося всю правду.

Спробуємо на прикладі Сертифікованих Інформаційних Систем. Найзручніше шукати по ІПН (7724631677), який можна дізнатися, наприклад, з ськана виданих ліцензій .

Малоінформативна сторінка відкривається за адресою http://www.ogrn.ru/info_egrul/search/88pn29898n2

Обробляємо послідовність: 88pn29898n2 -> 2n89892np88 -> 2a89892ac88, отримуємо потрібну адресу http://ogrn.ru/info_egrul/company/2a89892ac88 і насолоджуємося результатом.

Власне, цей пост є черговою ілюстрацією того, що при належній уважності можна дізнатися багато цікавого, просто вивчаючи адресний рядок браузера. Але в кінці, звичайно ж, не можу не поділитися більш простим способом отримання потрібної інформації про засновників юридичної особи з сайту ОГРН.ру.

Як це не дивно, сторінки з детальною інформацією про засновників не закриті від індексації пошуковими системами, і простий запит в Google дає шуканий результат набагато швидше: « 7724631677 site: http: //ogrn.ru/info_egrul/company »

Шукати, до речі, можна не тільки по ІПН і назвою, а й, скажімо, на прізвище (бажано з ім'ям і по батькові), щоб отримати уявлення про наявні у кого-то бізнесах. Такий ось нехитрий спосіб дізнатися, можливо, щось нове про що цікавить вас компанії. Не забувайте тільки, що немає ніякої гарантії достовірності одержуваної інформації, а володіння юридична і реальне цілком можуть відрізнятися.

Так, і, будь ласка, не зловживайте безпечністю власників ОГРН.ру - використовуйте описаний спосіб тільки для анонімізації своїх запитів і компенсуйте по можливості їх втрати від втрати вас як клієнта замовленням у них послуг хоча б на невелику суму.

Або на держпослуг вже реалізували?
Як же так, чому у Їжачка все на місці, а у інших - ні?