(Назад) (Завантажити роботу)
Функція "читання" служить для ознайомлення з роботою. Розмітка, таблиці і картинки документа можуть відображатися невірно або не в повному обсязі!
Банкрутство фізичних осіб
зміст
законодавство банкрутство реструктуризація борг
Вступ
Глава 1. Розвиток законодавства про неспроможність (банкрутство) фізичних осіб в законодавстві Росії
Глава 2 Банкрутство громадянина
.1 Особливості банкрутства індивідуальних підприємців
.2 Особливості банкрутства селянського (фермерського) господарства
Глава 3. Реструктуризація боргу і мирову угоду в попередженні банкрутства фізичної особи
висновок
Список використаної літератури
Введення Проблема неспроможності (банкрутства) боржника, який не виконує свої боргові зобов'язання як одна з найбільш актуальних проблем цивільного права має багатовікову історію: вона приваблювала і до сих пір привертає увагу багатьох цивілістів. Так як від правильного розуміння і застосування інституту неспроможності багато в чому залежить оздоровлення господарської сфери і активізація діяльності учасників цивільного обороту, і все це, безумовно, надає стабілізуючий вплив на економіку. Сьогодні банкрутство, як явище переходить зі сфери теорії в сферу практики і тому потребує не тільки в теоретичному вивченні, а й в практичному вдосконаленні.
Для древніх товариств і відповідних їм правових систем характерно, що неспроможний боржник (фізична особа) відповідав перед кредиторами не своїм майном, а в першу чергу особистими немайновими правами (його могли вбити, розділивши тіло між кредиторами, продати в рабство).
Таким чином, древньому конкурсному праву властиве превентивний вплив на торговельний оборот шляхом встановлення жорстких норм кримінального характеру. Однак такий підхід не міг запобігти нових банкрутств, причиною яких часто є об'єктивні обставини. Більш того, боржники, побоюючись кримінального покарання, продовжували комерційну діяльність (приховували стан неплатоспроможності) і тим самим ще більше погіршували становище своїх кредиторів.
Поступово з розвитком суспільства змінювалися форми відповідальності боржника, правила про банкрутство ставали все більш і більш гуманними по відношенню до невдачливого члену торгового суспільства. Це відбувалося шляхом збільшення правил цивільно - правового характеру, що передбачають у разі настання неспроможності в першу чергу майнову відповідальність боржника. А якщо в діяннях неспроможного боржника виявлялися ознаки шахрайства або обману, до нього застосовувалися кримінальні покарання.
У сучасний період економічна криза істотно змінив фінансове