У 1967 році на Центральній студії документальних фільмів (ЦСДФ) вийшов документальний фільм "Цього ви не бачили". Фільм був створений до сороколетія освіти Центрального державного архіву кінофотодокументів СРСР (нині - РГАКФД ).
У фільм увійшли кадри: Центральний державний архів кінофотодокументів СРСР. Будівля, сховища, картотека. Співробітники архіву за роботою. Кінозйомки, що зберігаються в архіві. Коронація імператора Миколи II в 1896 році; святкування 300-річчя Будинку Романових в 1913 році. Російський дослідник Арктики Г. Сєдов відправляється в експедицію на Північний полюс на кораблі "Святий Фока" в 1912 році. Діячі російської науки, культури, мистецтва, зафіксовані на кіноплівці: Е. К. Ціолковський , І. В. Мічурін , І. П. Попов, І. Ю. Рєпін , Л. Н. Толстой , Ф. І. Шаляпін , А. М. Горький , В. В. Маяковський , Н.А. Островський , К. С. Станіславський , С. С. Прокоф 'єв , С. М. Ейзенштейн , В. І. Пудовкін , А. І. Хачатурян , Д. Д. Шостакович та інші. В. І. Ленін на Первомайському параді в м Москві в 1919 році. М. І. Калінін на мітингу з нагоди пуску Дніпрогес в 1932 році. 1930 рік: з конвеєра сходить перший радянський трактор. 1934 рік: стратонавти П. Ф. Федосеенко , А. Б. Васенко , І. Д. Усискін , Вперше піднялися на повітряній кулі на висоту 22 тисячі метрів. 1937 рік: радянські льотчики А. В. Бєляков , В. П. Чкалов , Г. Ф. Байдуков , Вперше вчинили безпосадочний переліт в Америку через Північний полюс . Кінохроніка Великої Вітчизняної війни; І. В. Сталін , Ф. Рузвельт і У. Черчілль на Ялтинської конференції 1944 року ; радянські солдати ставлять прапор над Рейхстагом. перший рейс атомного криголама "Ленін" в льодах. Льотчик-космонавт СРСР В. В. Терешкова з новонародженою дочкою виходить з лікарні. Літак-гігант "Антей" на аеродромі. Звучить голос Л. М. Толстого, записаний на фонограф. Фотоальбоми з фотознімками про Кримській війні 1854 - 1855 років , Російсько-японській війні 1904 - 1905 років .
ТВОРЦІ ФІЛЬМУ:
Режисер: Ф. Кисельов
Оператор: Е. Єфімов
Звукооператор: В. Георгіївська
ДОВІДКА
Російський державний архів кінофотодокументів утворений в 1926 році.
До 1918 року всі кінофотодокументи перебували в приватній власності кінофотопредпрінімателей. Відповідно до декретами радянської влади 1918-1919 років виробництво, облік і використання кінофотопродукціі були передані в руки держави.
Після завершення націоналізації кінофотопромисловості фотоальбоми і позитивні фотоматеріали дореволюційного часу і перших років радянської влади були зосереджені при IV-му відділі Державного архіву РРФСР (згодом перетвореному в Архів Жовтневої революції - АОР). Кінодокументи стали надходити трохи пізніше, і аж до 1926 року Архів Жовтневої революції отримував їх зі складів Скобелевского освітнього комітету, радянських кіноорганізацій - Совкіно, Пролеткіно, Наркомосу РРФСР, ленінградських історичного і обласного архівів, від приватних осіб. Для зберігання кінодокументів при Аоре з 1927 по 1928-ий рік було пристосоване спеціальне кінохраніліще. Однак зосередити кінофотодокументи в одному місці аж до 1927-го року не вдавалося. Певна кількість кінофотодокументів продовжувало залишатися в ряді наукових установ, музеїв та організацій. З огляду на цю обставину, було прийнято рішення про організацію самостійного фотокіноархіва і будівництві спеціального будинку-сховища, яке в 1928 році було введено в експлуатацію в м.Москві на території колишнього Лефортовський палацу. Отримані від кіноорганізацій кінодокументи близько десяти років залишалися нерозібраними.
У 1934 році Центральний фотокіноархів був об'єднаний з Центральним архівом звукових записів і став називатися Центральним фотофонокіноархівом (ЦФФКА). У 1953 році архів переїхав в іншу будівлю в підмосковне місто Красногорськ, де розташовується по теперішній час.
У 1967 році фоноотдел архіву був перетворений в самостійний архів - Центральний державний архів звукозаписів СРСР (ЦДАЗУ СРСР). З 1967 по 1992 роки кінофотоархів носив назву Центрального державного архіву кінофотодокументів СРСР (ЦГАКФД СРСР).
У 1992 році він отримав нинішню назву - Російський державний архів кінофотодокументів (РГАКФД) .Указом Президента Російської Федерації № 275 від 2 квітня 1997 року РГАКФД включений до Державного звід особливо цінних об'єктів культурної спадщини народів Російської Федерації.
______________________________________
Матеріал підготовлений на основі інформації відкритих джерел, а також сайту РГАКФД . Фото: # МузейЦСДФ.