Гучні і пам'ятні імена акторів часто виявляються запозиченими або просто вигаданими. Чим же їм не догодила власне, дане при народженні ім'я.
Традиції привласнювати собі вигадані імена - псевдоніми - існували, що називається, з давніх-давен. Найчастіше їх використовують люди творчих професій. З грецької мови слово «псевдонім» перекладається як «носить помилкове ім'я».
Багато хто вважає, що ім'я впливає на долю свого носія. Логічно припустити, що зміна імені швидше за все буде мати серйозні наслідки. Беручи собі артистичний псевдонім, актор-початківець, швидше за все, розраховує на те, що нове ім'я приверне удачу і покладе початок нового життя.
Але часто причини використання вигаданих імен куди більш прозаїчні.
1. Публіка скоріше запам'ятає унікальне, звучне і просте ім'я, тому актори замінюють свої занадто довгі, складні у вимові або неблагозвучні прізвища на більш ефектні. Наприклад, Мерилін Монро замість Норми Джин Бейкер або Марина Владі замість Марії-Луїзи Полякової-Байдарова.
2. Людина може вибрати «говорить» псевдонім, відповідний його діяльності. Наприклад, Фаня Фельдман вибрала псевдонімом прізвище чеховської героїні з «Вишневого саду» і стала Фаїною Раневської.
3. У певні історичні періоди приводом для взяття вигаданого імені стає бажання приховати свою національність. Так, в 50-і роки ХХ століття батьки Андрія Менакера домоглися зміни прізвища сина на МИРОНОВ. Рятуючись від нацистського «нового порядку», французька актриса Симона Анріетта Шарлотта Камінкер змушена була взяти «аусвайс» на ім'я Симона Синьйорі.
4. Буває, що представник «зоряної» династії бере чуже прізвище, боячись виявитися в тіні знаменитих родичів. Так вчинив і син відомого актора, режисера, театрального діяча Юрія Сергійовича Жихарева, який взяв псевдонім Сергій Юрський.
Для актора псевдонім стає не просто «робочим ім'ям», а другою натурою, витісняючи справжнє ім'я - автонім - яке залишається відомим лише вузькому колі рідних і старих друзів.
джерело