Чому все ненавидять «Студію Артемія Лебедєва» - хронологія

  1. «ДжонФедор» 31-го жовтня на сайті дизайнерської «Студії Артемія Лебедєва» з'явився логотип Гомельської...
  2. ромб
  3. Plus

«ДжонФедор»

31-го жовтня на сайті дизайнерської «Студії Артемія Лебедєва» з'явився логотип Гомельської бургерной «ДжонФедор». Досить нерозумно пояснювати, як він виглядає: дивіться Пікчу нижче. У брендінгу, якщо вірити опису на сайті, творці відштовхувалися «від незвичайного контрасту: Джон і Федір, американські бургери і Білорусія». Цей логотип у «Студії Артемія Лебедєва» замовили по програмі «експрес-дизайну» за 100 000 рублів. як пояснив співзасновник «ДжонФедора» Кирило Помалейко білоруському виданню tut.by, замовлення він оплатив 11 вересня.

Через 5 днів засновник студії Артемій Лебедєв прийшов до «вДудю», назвавши логотип «ДжонФедора» одним з кращих студії (два інших - Великий театр і «Яндекс»). З ним не погодився представник замовника: як зазначив Помалейко у відгуку на логотип, той міг би «потрапити в топ-10 найгірших логотипів року». В повному тексті думки підприємець заявив, що «логотип не сподобався НІКОМУ (саме так, КАПСЛОКУ - прим. автора) з тих людей, яким ми його показали». «Нейтрально на нього реагують тільки коти і собаки. - Додав бізнесмен. - Є підозри, що деяким собакам він все ж сподобався ».

- Є підозри, що деяким собакам він все ж сподобався »

Публічний «наїзд» замовника на «Студію Артемія Лебедєва» передбачувано спровокував масовий бугурт, в фундаменті заснований на тезі «це не може стільки коштувати». У коментарях на vc.ru один з користувачів повідомив : «За сотку від Лебедєва можна отримати той же, що у третьосортного дизайнера за 5 тисяч. Не потрібно бути дизайнером, що б зрозуміти, що логотип повне гавніще ». інший погодився : «Логотип жахливий: літери убогі, кольору, ніби" Макдональдс "зробив ребрендинг».

Сам Артемій Лебедєв відповів критикам в блозі. «Власнику варіант не сподобався, а я вважаю, що це ******** [відмінний] логотип. За ним майбутнє, інші хлопці через пару років всмокчуться. А то, що вони сьогодні не всмоктують, - ну буває. Якщо дизайн не обговорюють, навіщо його взагалі робили? », - написав дизайнер. Як мінімум в останньому пункті Лебедєв мав рацію - за даними «вордстата» Яндекса словосполучення «ДжонФедор» в грудні 2017 го шукали в 40 разів частіше, ніж в попередньому місяці - до щітшторма.

ТюмГУ

26-го грудня «Студія Артемія Лебедєва» презентувала логотип Тюменського державного університету. Скільки коштувала робота, достеменно невідомо: ні замовник, ні виконавець фінансову сторону не розкривали. На сайті «Мій портал ру» говорили про числах близько одного мільйона рублів.

Найбільш імовірною здається сума в 969 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян : це єдина держзакупівля від імені ТюмГУ, пов'язана зі створенням фірмового стилю. Відповідний лот розмістили 29-го грудня 2017 го - через 7 днів після того, як університет повідомив про «необхідність зміни способу». виконавцем вибрали тюменського індивідуального підприємця: видання Inc в розслідуванні про «Студії Артемія Лебедєва» говорило про «десятках юридичних осіб».

У брендбуці, відправленим в ТюмГУ «Студією Артемія Лебедєва» разом з логотипом, йдеться, що «знак дуже динамічний, лаконічний і вкрай ефективний». В інтернеті з цим не погодилися: паблік університету запустив конкурс на кращий мем з логотипом; приз - брендований парасольку. В відправлених роботах зустрічаються слова «отстой» і «біль» і прохання «повернути човен» - минулий логотип ТюмГУ.

ромб

10-го січня 2018 го «Студія Артемія Лебедєва» показала знак для компанії «Ексклюзивна логістика». Це фіолетовий ромб - його виготовили за програмою «експрес-дизайну». У процесі роботи було відкинуто понад 50 ескізів - дизайнерами компанії пропонувалися в тому числі ідеї з китом на причепі, пригніченим роялем мурахою, трубами, метеликами і неможливими фігурами. У якийсь момент арт-директор - особисто Артемій Лебедєв на цьому проекті - намалював фіолетовий ромб і заявив, що «логотип повинен бути таким». Малювальників студії залишилося поставити напис.

Дивно (немає), але в інтернеті логотип обосралі. Один з коментаторів на vc.ru «так зрозумів, [що] поточна стратегія" Студії Артемія Лебедєва "- згенерувати тонни говіння логотипів і в результаті видати блювоту, яка була намальована за 10 хвилин». Інакший припустив , Що «мета може бути така: робити максимально ****** [огидні] логотипи за 100 000 рублів». Втім, відразу кілька прокоментували припустили, що «Студія Артемія Лебедєва» продала не так малюнок, скільки шум навколо. «Домовилися з клієнтом про хайп, який куди важливіше графічної відтворення, - ось і все. Комплексно рішення виглядає геніально », - написав підтримав цю точку зору.

Plus

Керівник (поки) незапустівшегося сервісу знайомств Plus Кирило Артеменко звинуватив «Студію Артемія Лебедєва» в плагіаті. Компанія Артеменко, написав він у своєму блозі, замовила логотип за програмою «експрес-дизайну» ще в 2017-му. У період з 26 по 30 жовтня вони оплатили рахунок, попросили «оригінальний і впізнаваний графічний образ» і повернулися «до своєї роботи в передчутті результату».

Через 2 місяці «Студія Артемія Лебедєва» відправила Артеменко результат. Це, якщо вірити прикріпленою зображенні, напис «PLUS» блакитними англійськими літерами з формують плюсик чорними лініями від «L». «Ми були готові до багато чого, але не до такого вкрай слабкій і примітивного виконання. Виконання логотипу було хитким, нестійким і сумнівним », - прокоментував Артеменко враження компанії від логотипу.

Крім того, Артеменко звинуватив «Студію Артемія Лебедєва» в плагіаті. Він вважав, що запропонований варіант занадто схожий на лого компанії «Plus Creative». Це правда: обидва знака використовують один і той же хід з «плюсик з L». Як і ще 2 результата з першої десятки видачі «картинок» Google за запитом «plus logo».

натискати:

Все про очікувану криптовалюта від Telegram. Нормальною мовою, без складнощів.

дайджест свіженьких мемасов. Про Уганду теж є.

Як би два попередніх матеріалу в одному - дізігнери з Каліфорнії зробили гру про кріптокотіков.

Якщо дизайн не обговорюють, навіщо його взагалі робили?