Чому альфа-звук краще для релаксації, ніж будь-яка класична музика

  1. Ви ніколи не замислювалися, чому в методі Сільва ми використовуємо альфа-звук для релаксації, а не...
  2. Натисніть на пускову кнопку аудіоплеєра, щоб прослухати альфа-звук
  3. Скачайте запис альфа-звуку і слухайте її в будь-який зручний час
  4. А якщо ви хочете дізнатися більше про метод Сильва або докладніше вивчити техніки медитації по методу...

Ви ніколи не замислювалися, чому в методі Сільва ми використовуємо альфа-звук для релаксації, а не який-небудь інший розслабляючий звук, наприклад, музику?

Зараз можна знайти міріади вправ з медитації Зараз можна знайти міріади вправ з медитації. І що я помітила, більшість з них використовує спокійну і розслаблюючу музику в якості фонового супроводу. І на перший погляд, це цілком логічно, адже медитація використовується для релаксації.

Але є причина, чому розслаблююча музика не позбавить від стресу весь ваш мозок і не допоможе вам зануритися на альфа-рівень. (Підказка криється в особливостях правої і лівої півкуль мозку.)

Прочитайте статтю, наведену нижче, яку свого часу написав Хозе Сільва, засновник методу, і в якій він пояснює, чому ми використовуємо альфа-звук і як він сприяє роботі вашої свідомості і тіла.

Використання альфа-звуку для досягнення медитативного рівня

Автор - Хозе Сільва

У хвиль альфа-частоти немає звуку У хвиль альфа-частоти немає звуку. Альфа-частота - це 10 коливань в секунду, або 10 Гц, а діапазон слуху людини розташований в частотах від 20 Гц до 20 000 Гц. Так що альфа-частота знаходиться за межами людського слуху. Так як же зробити так, щоб альфа-частота стала звуком і для людського вуха?

Для того, щоб добитися такого ж результату, ми скористалися генератором звуку і створили безперервний звук частотою 600 Гц. Потім ми «перервали» цей звук з частотою 10 разів на секунду і записали новий звук. І це створює точно такий же ефект, як якби ваше вухо змогло насправді почути альфа-звук. Більш того, цей звук дуже схожий на те, як працює ваш мозок на медитативному рівні, якби цю роботу можна було висловити в звуці, в альфа-звуці. Результат був би ідентичним.

Наприклад, якби ми записали альфа-звук в мікровольтах, а потім висловили б його в вольтах і перетворили б його знову в звук. Якщо ми запишемо енергію в космосі, а це магнітне поле коливається з частотою 10 Гц, то в мікровольтах це виразиться як 2-3 мкВ. Потім цю енергію можна виразити в вольтах і ми отримаємо такий самий результат.

Виходить, що ми змогли скопіювати на нашому генераторі звуку то, як «звучить» енергія в космосі, або як «звучить» робота мозку на медитативному рівні. І тому ми назвали цей звук альфа-звуком, хоча, строго кажучи, у альфа-частоти немає звуку, в усякому разі не для людського вуха.

Ми шукали постійний звук для наших медитацій Ми шукали постійний звук для наших медитацій. Справа в тому, що наш мозок прив'язується до кожного імпульсу, який він чує. Скажімо, я вистрілив з пістолета і наш мозок отримав один потужний імпульс. Я вистрілив двічі - два імпульсу, вистрілив десять разів - наш мозок отримав десять імпульсів. Наш мозок реагує на звук. Так що наш генератор створив постійний звук, який поступово сповільнюється, і наш мозок дотримується цього звуку. Це найвірніший спосіб, щоб уповільнити роботу мозку.

Деякі люди вважають за краще медитувати під звуки спокійної музики, і це повинно вас розслабити. Але ж це фізичне розслаблення, воно зачіпає ліву півкулю вашого мозку, але не уповільнює роботу всього вашого мозку. Музика розслабляє вашу свідомість, але не мозок. Відчуваєте різницю? Ви спите, слухаючи музику, ви не засинаєте. Ми ж хочемо направити вас до сну, але не дозволити вам заснути. Це зовсім інша справа.

Є музика для лівої півкулі мозку, а є музика для правої півкулі. Музика для лівого пулушарія мозку стимулюється гучністю звуку. Музика ж для правої півкулі мозку стимулюється красою звуку, її може бути майже зовсім не чути, і тим не менше ви насолоджуєтеся нею безмежно. Музика ж для лівої півкулі мозку, навпаки, створює залежність від гучності звуку - вам хочеться більше і більше, голосніше і голосніше. Тому дискотеки такі жорстокі до наших барабанних перетинках - вони глушать нас так, що голосніше вже нікуди. Вони змушують весь ваш мозок вібрувати. І це музика для нашого лівої півкулі.

Більш того, музика грає з непостійною частотою. Ми ж не хочемо, щоб частота мозку змінювалася туди-сюди, слідуючи частоті музики. Ми хочемо, щоб під час медитації наш мозок слідував постійній частоті звуку, яка сповільнюється. Така частота звуку монотонна, вона сповільнюється. А музика - вона непостійна, її частота весь час змінюється. Як же в такому випадку нашому бідному мозку розібратися, куди йому рухатися? Ви нічого не досягнете під спокійну музику. Вам потрібен звук, якому вашому мозку буде легко слідувати.

Ваша,
Ірина Хлімоненко
і команда методу Сільва

NB! А в якості подарунка ми вирішили поділитися з вами записом «порожнього» альфа-звуку. Ви можете використовувати цей запис для самостійних медитацій. Сподіваємося, вам сподобається 🙂

Натисніть на пускову кнопку аудіоплеєра, щоб прослухати альфа-звук

Скачайте запис альфа-звуку і слухайте її в будь-який зручний час

Скачайте запис альфа-звуку і слухайте її в будь-який зручний час

А якщо ви хочете дізнатися більше про метод Сильва або докладніше вивчити техніки медитації по методу Сильва, натисніть на картинки внизу!

А якщо ви хочете дізнатися більше про метод Сильва або докладніше вивчити техніки медитації по методу Сильва, натисніть на картинки внизу

Так як же зробити так, щоб альфа-частота стала звуком і для людського вуха?
Відчуваєте різницю?
Як же в такому випадку нашому бідному мозку розібратися, куди йому рухатися?