- Анатомія Стародавнього Єгипту
- Античний «мова кілець»
- «Тонкі енергії» слов'ян
- Пояснюємо любов «на пальцях»
- Езотерики проти медиків - хто кого?
- Кільце кільцю ворожнечу
- З історії
- Притча про безіменному пальці
- Коли з'явилася традиція носіння обручок?
- Китайське пояснення для обручки.
- Перші обручки в світі: Стародавній Єгипет
- давньоримська символіка
- китайські традиції
- Чи носили кільця слов'яни?
- Сучасні обручки в різних країнах
- Прикмети про весільних кільцях
В одних країнах на правій руці, в інших - на лівій ... і все ж саме безіменний палець у закоханих прийнято «окільцьовують». Чому ж вибір падає саме на нього вже кілька тисяч років? Як за допомогою кілець заявити не тільки про шлюб, а й про своє інтимне статус? Чи немає шкоди від постійного носіння обручок, і що їх зовнішній вигляд може сказати про наміри дарувальника? - Зараз розберемося!
Анатомія Стародавнього Єгипту
Перші обручки, що з'явилися близько 5 000 років тому, не були золотими. Єгиптяни плели їх з тростини, що ріс по берегах Нілу - річки минулого, сьогодення і майбутнього. Такі кільця могли собі дозволити самі прості люди - землероби, пастухи, збирачі лотосів ...
Саме єгиптяни першими одягли обручки на безіменний палець. І все тому, що лікарі стародавньої цивілізації жваво цікавилися будовою людського тіла і виявили: тільки через цей палець (на лівій руці) проходить вена, яка веде прямо до серця. З іншого боку, безіменний палець практично не використовується для роботи, і тому надягнуте на нього кільце не заважало займатися повсякденними справами.
Античний «мова кілець»
Так званий «мову кілець» виник в Стародавній Греції і широко використовувався чоловіками до початку минулого століття, щоб повідомляти основну інформацію про своє особисте життя.
Безіменного пальця, по успадкованої єгипетської традиції, супроводжувала богиня любові, Афродіта. Природно, кільце на цьому пальці говорило про подружні узи або про наявність нареченої, коханої або коханого.
Кільце на вказівному пальці сигналізував, що його власник доглядає собі майбутню дружину.
Якщо кільцем прикрашався середній палець, чоловік підкреслював свої амурні успіхи і заявляв про те, що не проти завести коханку.
Мізинець, прикрашений кільцем, вказував на відсутність коханої, а й незацікавленість в пошуку партнера (в даний момент).
«Тонкі енергії» слов'ян
У давні язичницькі часи слов'яни поклонялися сонячному божеству - Ярилу, який так само був покровителем всього живого. З ним був пов'язаний безіменний палець, так що саме на ньому носили обручки. Щоб вони служили потужними сімейними оберегами, їх робили гладкими - за поданнями слов'ян візерунки руйнували магічні властивості . Чоловік дарував дружині Золоте кільце , Що несе в собі чоловічу, сонячну енергетику . Дружина дарувала чоловікові Срібне кільце , Передаючи йому тим самим частина місячної, жіночої енергетики . Так між подружжям встановлювалося рівновагу і «лад». Обручки вважалися тим дорогоцінний, чим більше поколінь в роду їх носило. Причому з цими символами подружньої єдності слов'яни не розлучалися ні вдень, ні вночі.
Є так само відомості про те, що в Стародавній Русі обручки носилося і на вказівному пальці, як сьогодні це прийнято у євреїв. Однак з впровадженням православних традицій за безіменним пальцем закріпилося остаточне лідерство.
Пояснюємо любов «на пальцях»
Кожен палець - символ певних членів сім'ї або роду. Великий палець - батьки, вказівний - брати і сестри, середній означає самого себе, безіменний - це чоловік / дружина, а мізинець - діти. Якщо скласти долоні «будиночком» і уперти один в одного подушечки пальців - крім підігнути середнього (як показано на фотографії), - можна прийти до вельми життєвому ув'язнення.
Спробуйте роз'єднати великі пальці - це вам з легкістю вдасться, тому що батьки не можуть бути з нами вічно. Спробуйте розвести мізинці - і все вийде, адже діти виростають і залишають батьківське гніздо. Легко розійдуться і вказівні пальці , Тому що брати і сестри одного разу створюють свої власні сім'ї . Але ніякими зусиллями не можна роз'єднати безіменні пальці, одного разу складені разом. Тільки вони можуть показати, що таке любов і вірність - тому тільки вони і заслуговують бути прикрашеними обручками.
Езотерики проти медиків - хто кого?
Раніше над езотерикою тяжіла репутація «шарлатанства», однак часи змінюються, і наука не стоїть на місці. Сьогодні вже ніхто не сумнівається, що в організмі людини є не тільки фізичні тканини, але більш високий «енергетичний план». Енергія проходить за особливими енергетичним каналам , І, виявляється, на неї можна впливати цілком фізичним способом. Є думка, що обручку на безіменному пальці обмежує потік енергії, що веде до серця. «Обмінюючись» кільцями, закохані замикають канал любові партнера на самому собі, і тим самим закриває його серце для інших пристрастей.
Однак медики не в захваті від усього цього - адже на руках сконцентровано велика кількість нервових закінчень, на які впливають кільця. До того ж, сам матеріал, з якого вони зроблені, іноді може доставити власникам масу клопоту. Науці відомі випадки, коли безплідним жінкам достатньо було зняти обручку, щоб завагітніти. Або ж позбутися від проблем з нирками, печінкою, серцем, нервовою системою , А так само від мігрені. Тут все індивідуально, але при цьому лікарі згадують і про користь кілець із золота: виявляється, вони оберігають від артритів і артрозів (хоча б один-однісінький палець). Але, з іншого боку, ми так мало його використовуємо - може, він просто «зношується» менше за інших?
Кільце кільцю ворожнечу
Звичайно, в наш час трапляється всяке, але все ж ініціатором самого бажаного подарунка для жінки - обручки - найчастіше виступають чоловіки. При цьому не грає ролі бюджет покупки, а важливий сам дизайн прикраси. Саме він і розповість, з якими таємними сподіваннями чоловік придбав колечко ...
Тонке кільце шириною 2-5 мм - «класика жанру» і скоріше данина традиціям, ніж палке визнання в почуттях. Такий дизайн вказує на те, що партнер цілком задоволений відносинами, не схильний шукати «екстрим» на стороні і, швидше за все, розраховує постаріти разом з дружиною, в оточенні дітей і онуків. Це може перетворитися на рутину, але, по крайней мере, наміри у дарувальника хороші.
Широке або масивне кільце - вказує на бажання не просто «окільцювати» обраницю, але забезпечити її «якорем». Швидше за все, чоловік не впевнений в міцності відносин або відчуває, що жінка зацікавлена в ньому менше, ніж він в ній. Що ж, і таке буває.
Нарешті, химерне кільце з камінням, насічками, візерунками та іншими шедеврами говорить про незадоволеності дарувальника поточними стосунками - але сподівається зробити їх більш яскравими, палкими й жагучими. Є ризик, що, не отримавши бажаного, чоловік через якийсь час переключитися на більш цікаву «здобич».
Ну а як розуміти людину, яка носить кільце на безіменному пальці - але зовсім не обручки? І що можуть розповісти про характер власника кільця і персні на інших пальцях? - До цього ми повернемося найближчим часом.
Великий палець означає батьків.
Вказівний - братів і сестер.
Середній - тебе самого.
Безіменний - твого партнера (чоловіка / дружину).
Мізинець означає твоїх дітей.
Чому обручку одягається саме на безіменний палець?
Складіть разом ваші долоні, середні пальці при цьому повинні стикатися зовнішніми сторонами.
Потім інші 4 пари пальців просто сопрікасніте подушечками (великий до великого, вказівний до вказівного і так далі).
Гра починається, дотримуйтесь вказівок, але не забувайте, що з п'яти пар пальців одночасно можна відривати один від одного тільки два пальця.
Спробуйте відірвати один від одного подушечки великих пальців , Які означають батьків. Вийшло? Це сталося через те, що всі люди в своєму житті хворіють, а в її кінці - вмирають. Цей розрив символізує те, що наші батьки колись назавжди підуть від нас.
Тепер складіть подушечки великих пальців разом, а потім відірвіть один від одного подушечки вказівних пальців , Які символізує братів і сестер. Вийшло? Це сталося через те, що у них теж є (або будуть) свої сім'ї заради яких вони покинуть нас.
Тепер складіть подушечки вказівних пальців разом, а потім відірвіть один від одного подушечки мізинців, які означають ваших дітей. Вийшло? Рано чи пізно наші діти заведуть власні родини і підуть від нас.
Проте, складіть подушечки мізинців разом, і тепер спробуйте відірвати один від одного подушечки безіменних пальців , На які ми одягаємо обручки. Будете здивовані, але ці два пальця не можна розімкнути зовсім (не відриваючи один від одного інші пальці), тому що вони символізують чоловіка та дружину, і то що ви всю життя будете стикатися у всьому.
Справжня любов триватиме вічно ...
(За мотивами китайських повір'їв)
Обручку. Символ і традиції
Без обручок весілля навряд чи обійдеться - ну, хіба що, радикально налаштована пара може мріяти про весільних браслетах або ще щось екстравагантному ... Але найчастіше наречена мріє про те, як на безіменний пальчик її правої руки коханий надіне виблискуючі свідчення його любові і бажання бути разом з нею все життя - обручка.
Історія походження такого символу, як обручка, неясна. Можливо, в давнину воно було чимось на зразок талісмана, що приносить удачу. Кільце являє собою замкнуте коло , Тому означає нескінченну любов і відданість, яку закохані обіцяють один другу.В різних джерелах по різному описується історія виникнення традиції обручок. Деякі автори вважають, що ця традиція має своє коріння в Стародавньому Єгипті , Інші - в Стародавній Греціі.В далекій давнині обручами з запашної соломи кочівники пов'язували нареченій ноги, щоб та не втекла від нареченого. Згодом ненадійні солом'яні "кайдани" змінилися на шкіряні, потім - на кам'яні. В Стародавньому Римі вони були залізними, в XV столітті - алмазнимі.С тих часів життя людей сильно змінилася, але обручки, як неодмінний атрибут весільного торжества , Існують і сьогодні.
Тільки, якщо деякі народи могли дозволити собі зав'язувати на палець квітку в знак любові та вірності, то сучасні наречені і нареченої надягають на палець один одному кільця з золота. Хоча матеріал кілець може бути і іншим, головне - взаємне почуття , Яке воно символізує. Ще важливо, щоб обручки подобалися молодим: не слід забувати при купівлі обручки - воно на все життя!
Прикмети і забобони,
пов'язані з обручкою.
Обручки повинні бути неодмінно гладкими (класичними), а не химерними, з каменями, насічками - тоді і життя молодят буде гладкою.
Молодятам ні в якому разі не можна використовувати обручки, розпиляні або переплавлені з кілець своїх батьків.
Не можна вінчатися вдовиним кільцем. Овдовіла жінка (або чоловік) зберігає вінчальний кільце, але носить його вже не на правій, а на лівій руці.
Вдові не можна передавати свою обручку у спадок своїм дітям: це кільце може спричинити за собою повторення нещасливого життєвого шляху батьків.
Обручки розведених людей більше не повинні стати обручками. Такі кільця не носять навіть в якості звичайних прикрас, тим більше вони не повинні знову приймати участь у весільному ритуалі.
Одним з найбільш символічних подарунків для молодят є обручки, які передають у спадок, причому, чим вище ступінь успадкування, тим сильнішим охоронним потенціалом вони володіють.
Молодята можуть вінчатися кільцями батьків тільки за умови, що вони (батьки) вже відзначили срібне весілля . Особливо шанованими були кільця, які передавалися молодим від золотих ювілярів (дідусів і бабусь).
Що робити?
В слов'янської традиції прийнято, щоб обидва кільця (і собі, і нареченій) купував наречений.
Бажано купувати кільця в один і той же день, в одному і тому ж місці, що є хорошим прогнозом тривалого спільного проживання .
Якщо ви купили вінчальні кільця і повертаєтеся додому, то, не входячи в будинок, скажіть наступні слова: «На добре життя, на вірну сім'ю . Амінь ».
Не можна в день весілля одягати на руку кільця, крім обручки.
Не надягайте обручку на руку в рукавичці; спочатку необхідно зняти рукавичку, а потім надіти кільце.
Від чого берегтися?
Обручки міряти нікому не давати ні до, ні після весілля.
Після того як наречений надів нареченій обручку, ні їй, ні йому не можна брати порожню коробочку з-під кілець або тарілочку, на якій вона лежала. Коробочку краще узяти незаміжній подрузі або другу.
Якщо ви упустите обручку до того, як одягли на палець - це до розлуки. Якщо ж це все-таки відбулося, то через кільце протягують ниточку, яка повинна бути заздалегідь заготовлена свідками і яка збере на себе погані ознаки, а потім кільце надягають. Ниточку після закінчення реєстрації можна тільки спалити, сказавши при цьому "спали вогонь всі мої біди і печалі". Спалює ниточку той, хто впустив кільце.
Втрата обручки віщує серйозні проблеми з вашим здоров'ям, попереджає про розставання і розлучення.
Обручки вважаються символом вічної любові , Вірності і шлюбу. Мало хто знає, чому обручку носять на безіменному пальці. Є кілька версій виникнення цієї традиції.
З історії
Плутарх писав, що в Єгипті було прийнято носити обручки на безіменному пальці лівої руки тому, що вона ближче до серця. Цей палець пов'язували з серцем не просто так. Єгиптяни від відмінно знали анатомію людини, так як в той час існував звичай розкривати тіло людини після смерті. Як виявилося, саме від безіменного пальця на лівій руці проходив тонкий нерв до самого серця. Саме тому обручки почали носити на тому пальці, яке веде до серця.
У Росії обручку прийнято носити на безіменному пальці правої руки. Вважається, що за правим плечем стоїть ангел-хранитель, отже, надягаючи обручку на палець правої руки, молодята заручаються підтримкою вищих сил.
Є одна притча, яка пояснює носіння обручки на безіменному пальці.
Притча про безіменному пальці
Великий палець означає батьків. Вказівний - братів і сестер, середній - це ти сам, мізинець - твій діти, а безіменний - це твій чоловік / дружина.
Складіть разом долоні. Середні пальці зігніть і з'єднайте їх, а решта пальців обох рук повинні стикатися лише подушечками.
- Спробуйте відірвати один від одного великі пальці. Вийшло? Це говорить від тому, що рано чи пізно батьки нас покинуть.
- Далі спробуйте відірвати один від одного вказівні пальці. Вийшло? Це сталося через те, що у ваших братів і сестер будуть сім'ї, заради яких вони покинуть батьківський будинок.
- Тепер відірвіть подушечки мізинців. Вийшло? Це сталося через те, що рано чи пізно діти вас покинуть - заведуть свої сім'ї.
- А тепер розімкніть безіменні пальці. Ці пальці розділити або не можна, або дуже складно, не відриваючи один від одного решта пальців. А все тому, що безіменний палець символізує партнера, з яким ви завжди будете йти по життю, стикаючись у всьому.
Обручки - символ любові і шлюбу. Воно може стати оберегом вашої любові і сім'ї. Все залежить від того, який зміст ви в нього вкладає. Бажаємо успіху і не забувайте натискати на кнопки і
Обмін кільцями є однією з найбільш зворушливих і священних складових весільної церемонії . А Ви не замислювалися, чому ми носимо обручки саме на безіменному пальці? Причому, це відбувається в багатьох культурах. Практично у всіх країнах світу обручки одягають на безіменний палець. Виникає питання - чому? Є багато різних історичних і символічних теорій і пояснень. Але китайці дали красиву і дуже переконливу теорію, чому обручка має бути на безіменному пальці.
Коли з'явилася традиція носіння обручок?
Традиція носити обручки на безіменному пальці лівої чи правої руки можна простежити ще з часів стародавніх єгиптян, які вважали, що існує особлива вена, яка називається «vena amoris» або «вена любові», яка проходила від верхньої частини безіменного пальця прямо до серця. Обручка, одягнене на цей палець, символізувало любов даної пари і назавжди з'єднувала їх серця через «вену любові». Згідно з науковими даними, цей міф не відповідає дійсності. Хоча люди як і раніше продовжують в це вірити.
Китайське пояснення для обручки.
На іншому кінці землі, в китайській культурі була розроблена дуже цікава теорія. На думку китайців, є дуже вагома причина , Чому безіменний палець обраний для обручки. Вони вважають, що кожен палець символізує різні відносини між Вами і Вашими близькими. Нижче Ви побачите опис кожного пальця і дізнаєтеся, що це означає.
- Ваш великий палець представляет собою Ваших батьків.
- Вказівній палець представляет Ваших братів и сестер
- Ваш середній палець представляет Вас.
- Ваш безіменній палець представляет Вашого партнера
- Мізінець представляет Ваших дітей.
З'єднайте руки так, щоб кінчики великих, вказівних, безіменних пальців і мізинців стикалися один з одним, а середні пальці зігніть і з'єднайте їх в місцях зчленування суглоба, як на фото:
Спробуйте відокремити свої великі пальці (батьки) - вони будуть від'єднуватися.
- Це тому, що Вам не судилося жити зі своїми батьками все життя.
Спробуйте відокремити вказівні пальці (брати і сестри) - Вони будуть від'єднуватися
- Тому що ваші брати і сестри будуть жити своїм окремим життям і мати свої сім'ї.
Спробуйте відокремити свої мізинці (діти) - вони будуть від'єднуватися
- Тому що ваші діти виростуть, одружуються і будуть жити своїм життям.
Тепер спробуйте розділити свої безіменні пальці, які представляють собою Вас і Вашого чоловіка (у).
- Ви будете здивовані, виявивши, що ви ніяк не зможете їх розділити, тому що ці пальці символізують Вашої відносини з чоловіком (дружиною), і ви повинні бути разом все своє життя, і в горі і в радості, у хворобі і в здоров'ї, поки смерть не розлучить Вас.
Складно уявити собі сучасну весілля без обміну кільцями. Це дуже зворушлива і романтична традиція, поширена в багатьох країнах. Коли вона зародилася і чому обручку носять на безіменному пальці, а не на якомусь іншому?
Перші обручки в світі: Стародавній Єгипет
Ще близько 5 тисяч років до н.е. древні єгиптяни приділяли велика увага власну зовнішність і красу. Представники цієї цивілізації виготовляли вишукані ювелірні прикраси . Дозволити собі носити їх могли тільки фараони і найбагатші громадяни держави. Відповідно до припущень деяких фахівців, прості люди теж хотіли мати якісь прикраси, і придумали виготовляти їх з доступних матеріалів . Кільця, сплетені з тростини досить швидко стали символом любові. Ними обмінювалися багато закохані пари. «Чому обручку носять на безіменному пальці?» - вже в той час у єгиптян був свій відповідь на дане питання . Жерці і лікарі досить добре вивчили тіло людини. Вони знали, що саме через проходить нервове закінчення, що йде прямо до серця. Не варто забувати і про практичну сторону питання. Другий палець практично не використовується під час роботи, і кільце на ньому не заважає в побуті.
давньоримська символіка
Одне з винаходів стародавніх греків - мова кілець для чоловіків. З незапам'ятних часів до початку минулого століття представники сильної статі в Греції за допомогою єдиного прикраси могли багато розповісти оточуючим про своє особисте життя. Кільце на безіменному пальці було знаком того, що дружина / наречена чи кохана жінка у цього чоловіка вже є. на вказівний ювелірні вироби надягали ті, хто знаходився в активному пошуку другої половини. носили чоловіки, які були вільними і не прагнули заводити нові стосунки. Середній палець прикрашали представники сильної статі, що не соромляться своєї популярності у жінок і завжди готові до нових знайомств з прекрасними дамами.
китайські традиції
Китайці мали власне пояснення, чому обручку носять на безіменному пальці. Спробуйте з'єднати власні руки таким чином, щоб мізинці, вказівні, безіменні і великі пальці з'єднувалися подушечками. Середні ж слід зімкнути так, щоб вони стикалися фалангами. Постарайтеся розводити в сторони пальці попарно. Розвести вказівні у вас не вийде. Саме з цієї причини китайці вірять в те, що ця пара пальців символізує другі половинки для кожного з нас. Мізинці - діти, середній - ти сам, вказівні - брати і сестри, а великі пальці - батьки. Всі ці люди, незважаючи на свою близькість, можуть покинути нас. І тільки чоловік або дружина повинні бути поруч все життя.
Чи носили кільця слов'яни?
В язичницьких традиціях Стародавній Русі також знайшлося місце заручним прикрас . Наші предки обмінювалися обручками. Вони обов'язково були гладкими, без візерунків і вставок. Вважалося, що орнамент може залучити негативну енергетику . Що цікаво, чоловік дарував своїй обраниці золоте кільце, передаючи тим самим їй трохи власної енергії. А жінка підносила чоловікові срібне - ділячись з ним місячної жіночою енергією . Слов'яни носили обручку На безіменний воно перемістилося тільки з приходом християнства. Наші предки вважали, що хороша традиція - передавати кільця у спадок. Чим більш давніми кільцями обмінялися в день весілля молоді, тим міцніше буде їх союз.
Сучасні обручки в різних країнах
В католицьких і протестантських традиціях обручки прийнято носити на лівій руці. Це пояснюється близькістю даної кінцівки до серця. Сьогодні саме так свої прикраси носять багато пар в Бразилії, Канаді, Австралії, Мексиці, Іспанії, Англії, Франції, Японії, Америці і Туреччини. Правий безіменний палець для обручки використовують православні християни. Пояснення цієї традиції просте - цією рукою прийнято хреститися. Поширено вірування, що за правим плечем стоїть ангел-хранитель. Сьогодні на правій руці обручки носять в Росії, Грузії, Греції, Польщі, Ізраїлю, Норвегії, Індії, Австрії. В сучасному світі є країни, де обмін обручками не є традицією в принципі. Мова йде , Перш за все, про мусульманських державах . У Корані говориться, що золото шкодить духовному розвитку . Справжній мусульманин ніколи не стане носити обручку. У той же час дарувати золото нареченій або дружині можна. Але в цьому випадку будь-яке кільце стане тільки красивим прикрасою , Без якогось глибокого сенсу.
Прикмети про весільних кільцях
Більшість сучасних молодят купують або замовляють у ювелірів нові кільця напередодні весілля. Обручки на пальці має сидіти добре, але при цьому бути трохи вільним, так як протягом дня руки можуть набрякати. Передаватися у спадок можуть кільця батьків дітям. Однак ця традиція також має безліч обмежень. Передати свої кільця дітям можуть тільки подружні пари , Які прожили в шлюбі понад 25 років. Важливо, щоб на момент вручення прикрас наступному поколінню обоє були живі і задоволені своїм шлюбом. Пам'ятайте про те, що надягати обручку вдови або вдівця не можна, це дуже погана прикмета . Весільні прикраси надягають на голу руку, носити їх поверх рукавички не можна. Бажано ніколи не знімати обручку, і тим більше не давати його в руки стороннім.
Поширена прикмета, що якщо така прикраса одягне стороння людина, він забере щастя сімейної пари . Після розлучення або смерті чоловіка / дружини кільце слід зняти. Таку сімейну реліквію можна заховати і зберігати, або ж носити на лівій руці. Тепер ви знаєте, чому обручку носять на безіменному пальці правої руки. Одягати його чи ні в день власного весілля - особистий вибір кожної пари. Багато наших сучасників відмовляються від носіння обручок, вважаючи цю традицію застарілою.
Чому ж вибір падає саме на нього вже кілька тисяч років?
Як за допомогою кілець заявити не тільки про шлюб, а й про своє інтимне статус?
Езотерики проти медиків - хто кого?
Але, з іншого боку, ми так мало його використовуємо - може, він просто «зношується» менше за інших?
Ну а як розуміти людину, яка носить кільце на безіменному пальці - але зовсім не обручки?
І що можуть розповісти про характер власника кільця і персні на інших пальцях?
Чому обручку одягається саме на безіменний палець?
Вийшло?
Вийшло?
Вийшло?