- Користь і шкода: чого в чорному чаї більше?
- Якщо правильно пити чай, можна:
- Рецепт бадьорого ранку і позитиву на весь день: чорний чай з молоком
- Рецепт стрункої фігури: чай з медом
- Противірусний рецепт: чай з лимоном
Чай - це звичний, але воістину незвичайний напій, без якого важко уявити хоча б одного сучасної людини. Ми п'ємо його, щоб пробудити життєву енергію з ранку і розслабитися на ніч. Він допомагає створити атмосферу, що сприяє спілкуванню в колі сім'ї або з друзями. Зіставляючи користь і шкоду чорного чаю, з огляду на його калорійність, розумієш, наскільки універсальним він є. Використовуючи той чи інший сорт чаю і рецепт його заварювання, можна вибрати свій власний варіант тонізуючого напою.
Рецепт бадьорості та оптимізму: чашка традиційного чаю
Низька калорійність, здатність підвищувати настрій, найкраще вгамовувати спрагу в спеку і зігрівати в холоди, - ось деякі переваги чорного чаю, цінуються споконвіку представниками багатьох культур.
У китайців, японців, англійців та інших народів є свій унікальний рецепт напою, складна церемонія, пов'язана з його заварюванням і вживанням.
Користь і шкода: чого в чорному чаї більше?
Дивно, але чай спочатку використовували як цілющого зілля. Певна користь і шкоду є у кожного ліки! Так і чай, який має різноманітність сортів і різноманіття смакових букетів, може чинити на організм і настрій людини як позитивне, так і негативний вплив.
Незважаючи на досить низьку калорійність, чорний чай багатий мікроелементами. У ньому виявили цілий комплекс вітамінів і життєво необхідних людині мінеральних речовин.
напій також містить кофеїн , Користь і шкода якого безупинно зіставляється вченими. Є в чаї і танін, натуральний антиоксидант, що перешкоджає накопиченню в організмі вільних радикалів.
Якщо правильно пити чай, можна:
- підвищити опірність організму;
- поліпшити стан кровоносних судин і серця, в помірних кількостях є профілактикою інфаркту, тромбозу, ішемічної хвороби серця;
- полегшити травлення;
- регулювати роботу ендокринної системи;
- стимулювати роботу мозку і інтелект, пара чашок чаю в день може запобігти інсульту;
- привести в порядок стан нігтів, шкіри, волосся;
- підвищити настрій;
- завдяки здатності чаю збільшувати вироблення організмом кортизолу, за допомогою чашки напою можна зняти стрес.
Щодо чорного чаю повинні бути справедливо згадані і користь, і шкоду. В даному випадку останнього набагато менше. Каменем спотикання стають все ті ж користь і шкода кофеїну. Як відомо, він викликає залежність. Кількість кофеїну можна регулювати фортецею чаю, використовуючи для його заварки той чи інший рецепт. Також, у великих кількостях надмірно міцний напій вимиває з організму важливий для нормальної роботи нервової системи магній.
Окремо потрібно відзначити калорійність напою. Цей параметр цікавить тих, хто прагне підтримувати себе у формі. Чай сміливо можна визнати самим дієтичним напоєм, так як його калорійність настільки символічна, від 1 до 5 ккал на 100 г напою, що її часто називають нульовою.
Рецепт бадьорого ранку і позитиву на весь день: чорний чай з молоком
Споконвічно англійська рецепт сьогодні популярний у всьому світі. Калорійність напою в даному випадку підвищується за рахунок енергетично багатого молока. Користь і шкода цього пиття вранці такі:
- чай покращує засвоюваність молока;
- завдяки чаю кальцій з молока засвоюється краще;
- подібне поєднання дає достатній заряд енергії;
- напій за цим рецептом смачний, його вважають за краще діти;
- багато цінителів тонізуючого напою вважають, що молоко псує естетику ранкового чаювання;
- молоко нейтралізує дію містяться в чаї антиоксидантів.
Рецепт стрункої фігури: чай з медом
Багато хто віддає перевагу пити чай підсолодженим. Цей напій і цукор стали практично нероздільними. Але тим, для кого важлива калорійність того, що вони п'ють або їдять, буде набагато корисніше використовувати мед замість «білої смерті» і хімічних її замінників, їх сумнівна користь і шкода, доведений дієтологами не пов'язана із. У чашці чорного чаю з медом до 30 ккал, з цукром - цілих 65!
До того ж мед корисний сам по собі, а з тонізуючим чаєм він поєднується просто ідеально.
Противірусний рецепт: чай з лимоном
Чай з лимоном - концентрат вітаміну С та інших корисних речовин, здатних підняти опірність організму. Такий рецепт рекомендується при застуді: часточку лимона товщиною в 0,5-1 см розтирають з чайною ложкою меду, додають середньої міцності заварку. П'ють гарячим невеликими ковтками. Але, перш ніж лікувати захворювання таким чином, необхідно вивчити користь і шкоду лимона, його не переносять деякі схильні до алергії люди. Невисока калорійність лимонного соку і його здатність знижувати апетит допоможуть схуднути тим, хто цього бажає.
Якщо вам сподобалася ця стаття, поділіться їй з вашими друзями в соц. мережах. На все добре, поки!
Користь і шкода: чого в чорному чаї більше?Користь і шкода: чого в чорному чаї більше?