Чорнобильська катастрофа - Порошенко, Гройсман та інші чиновники вшанували пам'ять жертв трагедії

  1. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  2. Орфографічна помилка в тексті:

26 квітня 2018, 9:33 Переглядів: 26 квітня 2018, 9:33 Переглядів:   ЧАЕС

ЧАЕС. Фото: AFP.

Перші особи держави з нагоди річниці страшної трагедії на Чорнобильській АЕС вшанували пам'ять ліквідаторів аварії.

Президент України Петро Порошенко вважає, що Чорнобильська зона повинна стати місцем нових прогресивних технологій .

"Україна і весь світ ніколи не забудуть жахлива подія 26 квітня 1986 року. Чорнобиль назавжди залишиться незагоєною раною на серці країни, на серцях мільйонів людей. І сьогодні ми повинні не тільки зробити все, щоб ця трагедія ніколи не повторилася, ми повинні винести урок з тих подій. Сучасна чорнобильська зона повинна стати місцем нових прогресивних технологій, територією змін ", - написав він у Facebook.

У свою чергу прем'єр-міністр Володимир Гройсман написав: "Чорнобильська аварія. Страшна катастрофа, яка зруйнувала мільйони життів. Трагедія для України і всього світу. Пам'ятаємо".

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій зазначив, що ця катастрофа назавжди вплинула не тільки на життя України і українців, а й на все людство.

"Ми в першу чергу згадуємо і вшановуємо подвиг героїв - ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Людей, які, не шкодуючи власного здоров'я і навіть життя, прийняли бій з радіаційним лихом, рятуючи світ від жахливих наслідків некерованою ядерної енергії та радіаційної забрудненості. Тисячі наших співвітчизників назавжди покинули свої будинки. Тисячі втратили своїх рідних. Тисячі героїв, які брали участь в ліквідації наслідків аварії, отримали хронічні захворювання ", - заявив глава ВР і додав, що держава робить все можливе, щоб помоч ь учасникам ліквідації наслідків аварії і всім постраждалим від неї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Секретар РНБО Олександр Турчинов нагадав, що ця аварія стала найбільшою атомною катастрофою планетарного масштабу.

"Так чи інакше, чорнобильська катастрофа вплинула на мільйони наших співвітчизників, привела до важких екологічних, соціально-економічних і медичних наслідків не тільки для України, але і для Європи в цілому. Її фатальне відлуння ми відчуваємо і донині. Пройшли десятиліття, але час не стер в пам'яті мільйонів людей подвиг військовослужбовців, пожежників, будівельників, енергетиків-атомників, інженерів-конструкторів, тисяч добровольців. Герої-ліквідатори, які добровільно пішли на смерть у мирний час, стали символом мужності і жертовності ості в ім'я збереження нинішнього і прийдешніх поколінь ", - нагадав чиновник.

Аварія на ЧАЕС сталася 26 квітня 1986 року в ході проектних випробувань. Співробітники станції відчували систему безпеки для вироблення електроенергії в аварійних умовах. Аварія вражала своїми масштабами: реактор зруйнований, а в атмосферу з розвалу потрапила величезна кількість радіоактивних речовин. Найбільше постраждала нинішня зона відчуження - райони, які прилягають до станції. Однак, місцевих жителів почали евакуювати тільки через 36 годин. Загальний викид радіоактивних матеріалів - 50 млн кюрі. Це еквівалентно 500 атомним бомбам, які скинули на Хіросіму.

Як повідомлялося, в зоні ЧАЕС тестують установку для очищення води від радіації . Об'єктом випробування вибрали воду з озера Азбучін - одного з найбільш забруднених природних водойм зони відчуження.

Також сайт "Сегодня" писав з нагоди річниці аварії про 32 факти про трагедію . Для очищення потрібні тисячі років, а гобелен про Зону висить в залі ООН в Нью-Йорку.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "" Найбільша атомна катастрофа в світі ": перші особи держави згадали про трагедію на ЧАЕС". інші Новини політики дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ