У понеділок на Першому каналі розпочнеться показ нового багатосерійного фільму « чудотворець », Який розповість про ті часи, коли вся країна сходила з розуму по Чумаку і Кашпіровського.
Як відомо, ще до перебудови в СРСР існувала спеціальна лабораторія при Інституті інформаційних технологій, де вивчали екстрасенсорні здібності людей, намагаючись пояснити їх з наукової точки зору. Саме там і знайомляться головні герої картини - Микола Арбенин ( Філіп Янковський ) І Віктор Ставицький ( Федір Бондарчук ). Їх протистояння починається як боротьба двох чоловіків за серце жінки і з роками переростає в справжню битву екстрасенсів - тільки проходить вона не на екрані, а в реальному житті.
«Я перерив все, щоб було про екстрасенсів. Документальні фільми і на цю тему, і про людей, що володіють екстрасенсорними здібностями. «Чудеса», які здійснюють герої «Чудотворця», взяті з реальних виступів екстрасенсів, - розповідає режисер і сценарист Дмитро Константинов. - За великим рахунком моя історія не про екстрасенсів. Вона про дар людини та її ставлення до свого дару, як він його використовує: для особистого збагачення і піднесення над іншими або для допомоги людям. Спрямований цей дар на себе або на інших ».
Головну роль у фільмі виконує Федір Бондарчук. Він вирішив зніматися в «Чудотворця», так як його відразу зачепив лихий сценарій картини: драма з елементами детективу, містики і любовною лінією. При цьому Бондарчук наголошує, що не грає Кашпіровського, хоча у його героя дуже схожа манера одягатися: шкіряний піджак, лаковані черевики і чорна сорочка. Крім того, спеціально для ролі Бондарчуку довелося одягти перуку і збрити бороду, так як він хотів відійти від звичного для себе способу.
Федір Бондарчук: «З режисером Дмитром Константиновим познайомився ще на зйомках фільму« Я залишаюся », сценарій до якого він писав. Вже тоді мені сподобалася його скрупульозність, ретельність підходу до матеріалу - це переконує. А на «Чудотворця» таке ставлення до знімального процесу у всіх в групі. Вони все в змові: режисер, оператор, художник по костюмах, художник-постановник. Оператор, наприклад, поєднує суперсучасну техніку з камерами того часу. Непрофесіонали, напевно, і не побачать багатьох таких тонкощів, але підсвідомо вони будуть зчитуватися ».
На знімальному майданчику зіркове подружжя Оксана Фандера і Філіп Янковський вперше грали разом. Актриса зізнається, що їй було цікаво працювати з чоловіком: перед знімальним днем, коли їм стояли спільні сцени, напередодні ввечері вони завжди обговорювали, що і як будуть робити завтра.
Оксана Фандера визнається, що їй дуже пощастило з художниками по гриму і костюмів: «Вони навіть не очікували моєї готовності в цій ролі бути настільки закритою і сіркою. А мені здалося це логічним. Моя героїня Віра проходить певний шлях від любові уявній до любові реальною. І це дві різні людини. І ми вирішили з костюмерами вчинити так: поки вона знаходиться в самопочутті «любов від голови», вона закрита. Як тільки її внутрішня блискавка починає розстібатися, вона стає світлішою, відкритої ».
При підготовці до зйомок, що тривав три тижні, художники намагалися не вдаватися до костюмерній «Мосфільму», так як їм не хотілося повторюватися. Тому в пошуках речей тих часів їм довелося обійти всі вантажні магазини Москви і Петербурга. На допомогу також прийшли люди, які колекціонують взуття і сумки і тримають вдома цілі шоу-руми. В результаті зібрані речі вимірювали сумками: з одного місця вивезли 15 баулів, з іншого - чотири.
Полянська Уляна, художник по костюмах: «Для Оксани Фандери спочатку думали пошити костюми у дизайнерів, але потім разом з нею вирішили залишити цю ідею і шукати вінтажну одяг, яку вона дуже любить. В результаті костюм її героїні складається на 95 відсотків з винтажа того часу. Максимум, що робили, - коригування по фігурі ».
А ще художники по гриму домовилися з Оксаною Фандерою, що перед зйомками вона не буде користуватися сучасними засобами догляду за волоссям. Адже в той час було відчуття, що волосся більш пухнасті і об'ємні, саме тому, що не існувало ні кондиціонерів, ні розгладжують бальзамів і масел. Для достовірності образу волосся актриси накручували тільки на бігуді, а не на плойку, адже завиток в цьому випадку виходить зовсім інший.
Втім, великі складності при підготовці до зйомок викликали пошуки реквізиту. Адже режисер картини Дмитро Константинов домагався того, щоб всі предмети відповідали тому часу. Тому багато речей доводилося шукати через тих же колекціонерів і навіть в музеях. Фахівцям з підбору реквізиту в нагоді база «Мосфільму», де можна знайти безліч речей, пов'язаних з 40-ми і 70 - 90-ми роками. Саме там і взяли практично всі меблі для лабораторії НДІ.
Анонс серій на тиждень
Понеділок. 1-я серія. Ще до перебудови в СРСР існувала лабораторія при Інституті інформаційних технологій, де вивчали екстрасенсорні здібності людей, намагаючись пояснити їх з наукової точки зору. Саме тоді почалося протистояння Миколи Арбеніна і Віктора Ставицького. 1988 рік. Арбенин змушений торгувати на речовому ринку. А Ставицький - відомий цілитель, проводить сеанси перед великою аудиторією, його показують по телебаченню.
2-я серія. Арбенин в безвихідній ситуації: йому терміново потрібні гроші. Він приходить на телебачення і пропонує щось на зразок дуелі в кілька турів між ним і Ставицьким: знайти людину по фотографії, читання думок, телекінез ...
Вівторок. 3-тя серія. Ставицький змушений надати 10 хвилин на своєму шоу Арбеніна, але не готовий ділити з ним популярність. Ставицького і Арбеніна пов'язують не тільки суперництво і давні експерименти в лабораторії, але ще і Віра, в яку вони обидва закохані.
4-я серія. Арбенин готує власне шоу. Майже всі квитки розпродані заздалегідь. Арбенин розуміє, що їх скупили люди Ставицького, щоб зірвати шоу.
Середовище. 5-я серія. Відразу після шоу Арбеніна стає погано, лікар всерйоз стурбований його здоров'ям: була тимчасова зупинка серця, і необхідне серйозне обстеження. Але Арбенин наполягає на продовженні виступу.
6-я серія. Після шоу зростає популярність Арбеніна. До нього звертається майор з комітету держбезпеки з проханням врятувати заручників в літаку. Віра теж просить Миколу про допомогу. Але під час візиту до Арбеніна разом з сином Денисом вона поводиться дивно ...
На роль хлопчика з ДЦП, якому береться допомагати Арбенин, режисер вибрав Гліба Гришанова, який страждає на це захворювання. Кастинг-директор знайшла Гліба в школі-інтернаті для дітей з порушенням опорно-рухового апарату, при якій існують курси акторської майстерності.
Четвер. 7-я серія. У Арбеніна серйозні неприємності: його звинувачують у смерті хлопчика. Від Миколи йде його партнер. Віра з Денисом ховаються від Ставицького.
8-я серія. Арбенин хоче розібратися в історії зі смертю хлопчика. Зростає протистояння між ним і Ставицьким, причому не тільки в професійному, а й в особистому плані. У якийсь момент Арбенин розуміє, що його дар починає залишати його ...
Дивіться багатосерійний фільм «Чудотворець» 17 - 20 листопада о 21:35, повтор - 18-21 листопада о 12:20 на Першому каналі.