Дагестанський державний технічний університет

Республіка Дагестан, м Махачкала, просп. Імама Шаміля, д. 70

(8722) 62-37-61

[email protected]

Дагестанський державний технічний університет - це великий освітній, науковий і культурний центр півдня Росії, вищий навчальний заклад інноваційного типу, що володіє високим інтелектуальним і науковим потенціалом. З моменту свого створення університет випустив більше 40 тисяч фахівців найбільш затребуваних інженерних професій, забезпечивши кадрами вищої кваліфікації багато галузей республіки і країни.

Сьогодні в структурі вузу 13 факультетів, 64 кафедри, 5 науково-дослідних інститутів, серед яких базові для регіону: НДІ «Термоелектричні прилади та пристрої» і НДІ «Мікроелектроніки і наннотехнологій», 22 спеціалізованих центру, в тому числі найбільший в ПКФО Центр сучасних інформаційних технологій, Міжнародний навчально-науковий центр ДДТУ і компанії Softline, що є офіційним представником корпорації Microsoft в Росії, навчально-науковий центр «Сучасні електронні елементи і технології», створений спільно з комп нями Analog Devices, Inc., цілий ряд інших інноваційно-технологічних структур, а також 3 філії в містах Каспійськ, Кизляр, Дербент і безліч профільних наукових і навчальних лабораторій.

Колектив вузу активно бере участь у виконанні досліджень з науково-технічним програмам і грантам. За ФЦП «Наукові та науково-педагогічні кадри інноваційної Росії» на 2009 - 2013 роки підтримано 14 проектів, з аналітичної відомчої цільової програми «Розвиток наукового потенціалу вищої школи» в вузі виконано 20 проектів. У вузі традиційно виконуються НДР в рамках грантів Президента РФ і РД за державної підтримки молодих російських учених, Російського фонду фундаментальних досліджень (РФФД).

Університет приділяє велику увагу забезпеченню активної взаємодії кафедр і випускників з роботодавцями. Щорічно проводяться осінні та весняні ярмарки випускників, на які запрошуються керівники підприємств та організацій республіки, випускники, кафедри і факультети. При цьому зацікавленим роботодавцям надається можливість прямого діалогу і укладення договорів на предмет працевлаштування кращих випускників. Одночасно відбуваються зустрічі представників підприємств і організацій з кафедрами, де обговорюються питання, які є проблемними для підприємств, визначаються шляхи і способи співпраці.

Читайте в новому номері «Акредитація в освіті»
№ 3 (111) 2019

Ринок праці не чекає. Жорсткі терміни і швидкі зміни - така «порядок денний» на найближчі п'ять-шість років. Для сфери ДПО - тим більше. «Місце, яке Росія буде займати в глобальному світопорядку до 2050 року, визначається тим, що буде відбуватися в 2018-2024 рр. в наших дитячих садах, школах, коледжах і університетах, в сфері безперервної освіти », - підкреслюють фахівці Центру стратегічних розробок і НДУ ВШЕ в спільній доповіді« Дванадцять рішень для нового утворення ». На думку учасників круглого столу, організованого видавництвом «Акредитація в освіті» за підтримки інформаційного агентства «Інтерфакс», реальні можливості для перетворень є. Питання в тому, «чи можемо ми в мінливому середовищі ефективно готувати людей, не тільки виконують певні функції, але і викликають довіру виробленими змінами» ...
Анонс журналу