Учасники: DARIYA & Jazz Masters
Дарія - учасниця багатьох знакових проектів. Зокрема, вона працювала в Нью-Йорку з легендарним американським барабанщиком Уіллардом Дайсоном і саксофоністом Троєм Робертсом. Їх спільний виступ в популярному «Zinс Bar» було високо оцінено професійним співтовариством. У 2014 р Дарія спільно з групою The Monades записала пісню Not Tonight на відомому американському лейблі Hero Records.
12 жовтня Dariya & Jazz Masters виступлять на сцені ЦДХ
- Перша зустріч з музикою (з джазом, вокалом). Які мелодії з дитинства справили найяскравіше враження? Чиї голоси запам'яталися?
У дитинстві я, як і багато дітей мого покоління, дивилася багато прекрасних радянських фільмів і мультфільмів, де музика була написана видатними радянськими композиторами. Тому смак до хорошого було зроблено щеплення, на щастя. Конкретні голосу згадати не можу, але музики навколо було багато, і мені хотілося її слухати, хотілося підспівувати. Мені було років 6 або 7, коли я показала мамі свої перші пісні, і вона, звичайно, була приємно здивована, тому що в них були вірші, мелодія.
- Хто в домі музиціював, як батьки, бабусі і дідусі відносяться до музики?
Як не дивно, музикантів крім мене в сім'ї немає. Проте, музика в будинку звучала завжди, причому досить різноманітна. Пам'ятаю, як мама часто грала на фортепіано, співала пісні з кінофільмів та різних популярних груп, щось завжди дуже красиве і гармонійне.
- Музичне (вокальне) освіту. Яким педагогам хочеться сказати спасибі за знання та вміння?
Вокальну освіту у мене відбувалося приватно, диплом я отримала зовсім в іншому, чи не музичному університеті. Першим педагогом по вокалу для мене стала Олександра Неверовская, прекрасна викладачка, легко навчальна з нуля, якийсь час викладає в ГМКЕДІ на Ординці. На неї я вийшла через хлопців, з якими ми в 2005 році записували саундтрек до «Полюванні на піранью», за що їм величезне спасибі - хто знає, як би склалося моє життя, якби вони тоді не сказали мені, що, якщо я і далі хочу займатися музикою, то треба навчитися співати правильно, і дали контакт Олександри. Я отзанімалась п'ять років, поставила дихання, навчилася брати ноти верхнього регістру.
Наступні п'ять років я займалася з Аделіною Григорян, тут вже спасибі джазовому гітаристу Михайлу Суджяну, в групі якого мені тоді дуже хотілося співати, але навички джазу не було зовсім. Аделіна навчила мене співати джаз, соул, користуватися обертонами ... Зараз я вже досить рідко до неї забігаю, в основному перед важливими концертами в тому випадку, якщо голос відчуває себе погано, і треба його «витягнути». Але взагалі, звичайно, правильніше продовжувати заняття, я це говорю всім, хто хоче вчитися співати. Тому що педагог по вокалу - це як спортивний тренер, з боку завжди видніше і більше чуємо, над чим працювати.
- Коли відбувся перший досвід "дорослих" виступів з вокальною програмою? Чому перевага була віддана саме джазу?
Перший досвід я, мабуть, вже й не згадаю ... Думаю, що «по-дорослому» це почалося з появою нашого проекту з Anatoly Ice в 2009 році. За сім років нашої співпраці і особливо за перші роки було багато виступів в клубах, на відкритих майданчиках ... Фанк тоді тільки-тільки повертався в моду. А потім я зрозуміла, що мені не вистачає живої команди, і тоді плюс до фанк-проекту знайшлися хлопці з групи Oran Juzz, з якими ми кілька років активно складали пісні в стилях фанк, рок і боса нова, знімали кліпи, виступали. Але, як це часто буває, з часом наші стилістичні переваги стали розходитися, і тоді я зібрала вже свою команду з тим репертуаром, який мені завжди хотілося спробувати співати. Це був джаз. На той час я вже досить щільно слухала Еллу, Сару Он , Дайану Вашингтон і, звичайно, Арета Франклін.
- Що приваблює в непростий кар'єрі джазової співачки?
Можливість самовираження і обміну енергією. Це в кар'єрі будь-співачки, не обов'язково джазової. Той момент, коли ти реалізуєш задумане, будь то цікава аранжування твоєї улюбленої пісні або твоя власна композиція, а потім виходиш з цим на сцену і бачиш посмішки, відчуваєш віддачу, - це і є щастя. Так, вони дуже короткі, ці миті. Концерт пролітає як 5 хвилин, запитайте у будь-якого артиста, який захоплений тим, що він творить. І цим миттєвостей передують довгі дні, тижні підготовки, думок, рішень ... Справжня робота, яка часом буває дуже нелегкою. Але потім ти виходиш під промінь софітів до мікрофона і віддаєшся повністю, розчиняєшся, віддаєш всього себе ... І ти щасливий ... Це варто того.
- Чи допомагає краса в професії? Або це швидше - додаткова складність? Наскільки для успіху виступу важлива гармонія і привабливість образу?
Для успіху виступу важливо все. І тут навіть не стільки краса, скільки продуманість самого образу, загальна концепція. Все повинно збігатися: і музичний жанр, і місце, і одяг всієї групи, і образ соліста, і відеоряд, якщо він є ... Я б не назвала красу додатковою складністю. Це все дуже суб'єктивно. Не можу сказати, допомагає мені це чи заважає, тому що ставлюся до музики як до своєї професії, а не як до хобі, і, відповідно, спілкуюся професійною мовою.
- Чи є в житті щось, що цікавить сьогодні крім музики? Кіно, книги, спорт ...
Так, я багато років щільно захоплююся фотографією. Знімаю і на плівку теж, брала участь в фото конкурсах ... Але це як раз швидше хобі, для душі. Причому мені більше подобається сам процес зйомки і сам факт того, щоб «зловити» гарний момент. В основному у мене це пейзажі, природа чи міська зйомка, архітектура. Дуже люблю геометрію в кадрі ... Але розбирати фотографії часу не вистачає, так і лежать архіви. Іноді викладаю знімок-другий на фото ресурси, але далеко не систематично.
Які мелодії з дитинства справили найяскравіше враження?Чиї голоси запам'яталися?
Хто в домі музиціював, як батьки, бабусі і дідусі відносяться до музики?
Яким педагогам хочеться сказати спасибі за знання та вміння?
Коли відбувся перший досвід "дорослих" виступів з вокальною програмою?
Чому перевага була віддана саме джазу?
Що приваблює в непростий кар'єрі джазової співачки?
Чи допомагає краса в професії?
Або це швидше - додаткова складність?
Наскільки для успіху виступу важлива гармонія і привабливість образу?