Де вчать на совість: кращі школи Харкова

  1. Прикріплений файл
  2. АВТОР:
  3. Орфографічна помилка в тексті:

29 вересня 2009, 18:32 Переглядів:

Український центр оцінювання якості освіти (УЦ) оприлюднив офіційні дані незалежного тестування 2009 року. І наша газета знову проводить власний аналіз його результатів, маючи на меті вивести рейтинги середніх навчальних закладів першої столиці - гімназій, ліцеїв, спеціалізованих і звичайних шкіл - за рівнем знань, показаних їх випускниками. Здається, таке дослідження буде корисно в першу чергу для майбутніх поколінь абітурієнтів та їх батьків, яким ще належить зробити свій вибір школи. А також для самих альма-матер, яким, незважаючи на певний спротив з їх боку, з введенням зовнішнього тестування доведеться працювати в умовах неформального змагання за рівнем підготовки випускників. Адже не секрет, що останній залежить не від технічного оснащення кабінетів, а від рівня викладацького складу. У чималому ступені спрацьовує і фактор концентрації вундеркіндів в класі, коли все тягнуться до верхньої планки, а не висміюють тих, хто працює над книжками.

ПРИНЦИПИ РЕЙТИНГУ. Наше дослідження проводилося по чотирьох основних предметів тестування, в яких брало участь найбільша кількість учасників і які були заявлені вузами як конкурсні на найпопулярніших спеціальностях, - української мови та літератури (ці предмети є обов'язковими для всіх), історії України (51% від зареєстрованих), математики (39%) та англійської мови (12%). Всього, за даними УЦ, на тестування-2009 зареєструвався 461 981 потенційний абітурієнт. Але, як відомо, кожен учасник міг пройти випробування по 2-5 предметів, і тому від різних шкіл в тестуванні по одній і тій же дисципліні брало участь різна кількість випускників - від 1-5 до 140-160 чоловік. Тому для об'єктивності ми виключили з вибірки ті школи, від яких хоча б по одному предмету з трьох основних (український, історія України, математика) було представлено менше десяти осіб. Також при рейтингуванні з англійської мови не враховувалися результати шкіл, від яких з цього предмету було менше 10 учнів.

Ми вивели відсоток тих, хто заробив від 173 до максимальних 200 балів, тобто відмінників, що мають реальні шанси вступу на рейтингові спеціальності топових університетів країни (відсоток учасників від кожної школи, які не набрали мінімально необхідні для участі в конкурсі будь-якого вузу 124 бали, був узятий з даних УЦ). На підставі цих цифр в кожному районі і по кожній дисципліні ми виділили трійки шкіл-передовиків і шкіл-аутсайдерів. І плюс до того, за даними всіх районів, ми вивели топ-десятки кращих харківських шкіл по кожному з чотирьох конкурсних предметів.

ДИВІТЬСЯ ДЕТАЛЬНІШЕ
ДИВІТЬСЯ ДЕТАЛЬНІШЕ

Відмінник БІЛЬШАЄ З УКРАЇНСЬКОЇ. Порівнюючи результати тестування-2009 з результатами минулого року, можна відзначити такі тенденції. Торішні лідери, тобто школи, в яких було найбільше дітей, які набрали високі бали, зберегли свої позиції, хоча окремі рокіровки все ж є. Наприклад, Харківський навчально-виховний комплекс №45 в минулому році був явним лідером по знанню української мови та літератури (51,72%), в цьому році результати - 51,18. В цьому році з цим предметом впоралися найкраще Харківський НВК №169 (59,65), Харківський приватний НВК "Авторська школа Бойка" (56,26) і Харківська гімназія №6 (54,89). А ось знання історії України трохи впали, якщо порівнювати з результатами минулого року. Так, наприклад, в Московському районі лідером за знаннями цього предмета в школі №123 100% учнів здали предмет на відмінно, та й результати в 125-й і 124-й школах були такі ж. В цьому році в ЗОШ № 123 з відмінними результатами - 0 учнів, в 125-й і зовсім здавали предмет менше десяти чоловік, а в № 124 - від 173 до 200 балів набрало тільки 25%. 100-відсотковий відмінний результат в цьому році не вдалося показати жодної школі міста.

Як завжди, радують досягнення в математиці. Минулорічний лідер - фізико-математичний ліцей №27 - не здав свої позиції і в цьому році, результат навіть був поліпшений: в 2008-му "на відмінно" впоралися 88,57% дітей, в цьому році - 92,3%. В основній масі шкіл, які показали в 2008-му році відмінний результат, кількість дітей з 173-200 не перевищувало 66%, в цьому році ситуація покращилася: університетський ліцей - 77,77, школа ім. Ломоносова №46-74,4, гімназія №47-73,94, ліцей "Професіонал" - 73,9.

Двієчники підтягнулися. На тлі збільшення числа відмінників є і деяке збільшення числа двієчників з української та історії. Можливо, це сталося через загальне збільшення числа тестованих, так як по "Умов вступу 2009 г." кожен абітурієнт повинен був мати 2 сертифікати, а не 1, як в 2008-му. Зате підтяглося (на 5-6%) більшість шкіл, що лідирувала в минулому році по двієчниках, наприклад, в Орджонікідзевському районі. Трохи псує загальну картину новий тест з англійської, по якому в багатьох районах відсоток не набрали мінімальні 124 бали зашкалює за 15%, і навіть іноді за 30%. Правда, зробити висновок, наскільки добре чи погано володіють учні англійським, складно: в більшості випадків ризикнули протестуватися менше 10 осіб. З одного боку, викладачі кажуть, що тести з англійської занадто складні, але швидше за спрацьовує недостатній рівень підготовки.

ПРИВАТНІ. Приватні школи, як і в минулому році, написали тести краще звичайних шкіл, але все ж слабкіше, ніж державні ліцеї і гімназії. Характерно, що серед їхніх випускників майже немає двієчників. Та й по відмінникам є високі результати, з якими окремі школи навіть увійшли до трійки лідерів рейтингу району. Наприклад, "Авторська школа Бойка" (76,92% відмінників з історії та 58,62 з англійської), ліцей "Професіонал" (73,9% з математики, 40,73% з англійської та 36,37% з української мови та літературі). Однак більшість приватників все ж автоматично випало з нашого рейтингу з огляду на те, що на тестування прийшло надто мало їх вихованців (від 1 до 5 чоловік). Ймовірно, це пов'язано з тим, що в приватних школах багато випускників орієнтовані на навчання за кордоном.

РЕЗЮМЕ. Тестування-2009 пройшло вдаліше тестування-2008: вчителі вже набили руку на тестах і змогли краще підготувати своїх випускників. Як і в минулому році, найсильніші випускники - іменитих державних гімназій, ліцеїв та спеціалізованих шкіл. Як і раніше, свої глибокі знання харківські школярі демонструють в математиці. Власне, Харківська область - друга в Україні з лідерства в найвищих оцінках з цього предмету. Наприклад, максимальну оцінку 200 балів з двох предметів (фізика і математика) набрав учень фізико-математичного ліцею. Підкачала в цьому році "мова" і іноземні мови - 200 балів вдалося набрати лише одній людині, та й то з французької мови. За даними Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти, з тестами в цьому році найкраще впоралися в Дзержинському, Комінтернівському та Київському районах.

Дивіться РЕЙТИНГ ХАРКІВСЬКИХ ШКІЛ ПО РАЙОНАМ:

ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ

ОКТЯБРЬСКИЙ

МОСКОВСЬКИЙ

ЛЕНИНСКИЙ

КОМІНТЕРНОВСЬКИЙ

КИЇВСЬКИЙ

Фрунзенський

ДЗЕРЖИНСЬКИЙ

ЧЕРВОНОЗАВОДСЬКИЙ

Прикріплений файл:

Прикріплений файл


Прикріплений файл


Прикріплений файл


Прикріплений файл


Прикріплений файл


Прикріплений файл


Прикріплений файл


Прикріплений файл


Прикріплений файл


Прикріплений файл


Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Де вчать на совість: кращі школи Харкова". інші Новини Харкова дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Єрмоленко Оксана

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.