У багатьох людей є старі гроші, тому їх часто цікавить питання, де можна продати монети? Не просто продати, щоб позбутися, а саме обміняти на гідну грошову суму. Довірити в надійні руки справжнього поціновувача. Варіантів досить, але займатися таким багатоетапним процесом, як продаж монет, вам доведеться самостійно.
Вся правда про скупку монет
Ви повинні знати, що такого поняття, як «скупка монет», не існує. Ні організація, ні приватний колекціонер НЕ заберуть вашу колекцію оптом, що і передбачає скуповування. Кожен «скупник», як висловлюються деякі, шукає «свій» екземпляр, необхідний саме в його зборах.
Йому не потрібні всі підряд монети, які ви запропонуєте. Предмет колекціонування настільки індивідуальний, що не буде викуплене партіями. Виняток складе хіба що жменю раритетних старовинних монет - можливо, їх купили б за будь-які гроші. Виняток становить також скупка монет конкретного року і номіналу банківською установою.
Коли вигідніше продавати монети
За спостереженнями колекціонерів, збільшення цін на монети та підвищення інтенсивності продажів відбувається восени, коли виходить щорічний каталог монет Фішера. Напередодні зимових свят, а також в літній сезон ціни на монети знижуються.
Навіть знаючи про ці тенденції, важко передбачити, коли з'явиться бажаючий купити вашу монету. Предмети колекціонування продаються своїми, нікому не відомими темпами.
шукаємо покупця
Перед тим як вирішити, де можна продати монети, проаналізуйте їх. У який історичний період відбувалася карбування? яке стан монети
? Яка вартість монети в каталозі? Обов'язково ознайомтеся з електронними каталогами і вивчіть характеристики, якими володіє ваша монета. Ви повинні бути підковані в історії її походження, особливо якщо у ваших руках раритетний екземпляр. Кожен колекціонер таїть надію, що зможе купити цінну монету не дуже дорого. І ваша необізнаність допоможе йому!
Отже, ходімо продавати вашу монету.
Багато хто не рекомендують нести монети на ринок, аргументуючи це хитрістю і нечесними намірами покупців. Насправді на товкучці ніхто не буде чіплятися до історії появи цієї монети у вас. У разі якщо ваша монета виявилася краденою, це важливий фактор. Тут не важлива ваша власна репутація. На ринку не має значення, скільки років ви колекціонуєте монети, і колекціонуєте ви їх взагалі. До того ж вам напевно заплатять більше, ніж в тому ж магазині або антикварній крамниці.
У Москві така штовханина утворилася навколо магазину «Нумизмат», розташованого на Таганці. Спробуйте сходити туди з недорогими монетами. Наприклад, з ювілейними монетами радянського карбування. Напевно їх захоче купити перекупник або початківець нумізмат. Для придбання першого досвіду в продажу монет стихійний ринок відмінно підійде. Але постарайтеся збувати особливо цінні монети в більш солідних місцях.
- В антикварній крамниці
Торговці антикваріатом зазвичай приймають старовинні монети , Вік яких перевалив за 50 років. Золоту або срібну монету в антикварному магазині гідно оцінять, але в угоді купівлі-продажу будуть свої нюанси.
Наприклад, приймаючи старовинну монету з перспективою перепродажу, переконуються у відсутності цієї монети в реєстрі загублених і вкрадених речей. Тому при співробітництві з антикварним магазином не обійтися без хорошої репутації і знань про походження монети, т. Е., Звідки вона у того чоловіка, якого ви її купили.
Особливою довірою в Москві користується «Антикварна лавка» в Калашном провулку. Вона розташована на вул. Великій Нікітській, але увійти можна з провулка. Можете також відвідати магазин «Лавка старовини» в 3-м Донському проїзді (ст. М. Ленінський проспект). Приймає монети «Магія старовини» (вул. Арбат, 54/2).
Якщо ви хочете здати старовинну монету в антикварний магазин, у вас є кілька варіантів її реалізації: магазин продає монету і віддає гроші вам, залишаючи собі комісійні в якості винагороди або викуповує її у вас, або продає на аукціонних торгах. Про аукціони ми поговоримо докладніше.
- Як продати монету на аукціоні
Продаж монети на аукціоні - досить складний процес, який вимагає скрупульозного підходу. Спочатку проводиться експертиза цінності монети, яка може зайняти один-три дні. Потім установа збирає комісію для проведення аукціону. А до цього потрібно дати оголошення про торги, зібрати якомога більше солідних і заможних учасників. Аукціонна відомість складається по протоколу, який ведеться під час торгів.
На аукціонах продаються тільки раритетні екземпляри, що мають культурну, історичну і духовну цінність і при цьому збереглися в хорошому стані. Радянські ювілейні монети навряд чи будуть продаватися з молотка.
Де продати монети на аукціоні в Москві? Є аукціонний дім «Рідкісні монети», який влаштовує торги на регулярній основі. Його можна знайти в Дмитрівському провулку, 9 (ст. М. Театральна). Продати антикваріат можна в аукціонних будинках «Імперія» та «Гелос». Вибір - за власником антикваріату.
- аукціони онлайн
Можна розмістити на аукціоні лот зі своєю монетою на інтернет-торгах. Для цього потрібно підготувати якомога більше якісних знімків монети і через форму зворотного зв'язку зв'язатися з адміністрацією сайту.
Аукціон з продажу монет онлайн
Основну масу відвідувачів складають, як правило, новачки, які не можуть запропонувати гідної ціни за рідкісний екземпляр. У цьому можна знайти перевага: на таких торгах добре продаються ювілейні монети , А також монети СРСР (тобто недорогі екземпляри).
Можете знайти в мережі і відвідати сайти аукціонів Violyty, wolmar.ru, hoh.org.ua. Антикварно-аукціонні будинки, перераховані вище, а також всім знайомі Авито, OLX, Ebay та ін. - це звичайні торгові майданчики, але для багатьох це основний інструмент для продажу антикваріату. Розміщуйте фотографії своїх монет і чекайте, поки з вами зв'яжуться покупці.
- Можливості нумізматичних форумів
Знайдіть в інтернеті великий нумізматичний форум. Бажано не один. Реєстрація. Дуже добре, тепер у вас є хоч якась експертиза цінності і потенційна торгова точка, а також однодумці!
Логотип форуму нумізматів
Далі, ви можете створити тему, виклавши фотографії своєї монети і попросивши допомоги в її оцінці. Будьте готові до різних відповідей, навіть до того, що у вас, можливо, підробка. Не поспішайте нікому вірити, але прийміть до відома. І знайте, що реальна вартість вашої монети вище, ніж підкажуть форумчани.
Завжди дивіться на рейтинг учасника. Чим він вищий, тим авторитетніше людина, і тим більше він розбирається в оцінці монет. Йому можна сміливо продавати монету. На форумах можливий і обмін монетами. Якщо у вас кілька ювілейних монет, а в іншого учасника їх немає, але є інші потрібні для вас екземпляри, ви можете отримати в свою колекцію нову монету і віддати зайву без матеріальних витрат.
- Нумізматичний клуб або співтовариство
Логотип нумізматичного клубу
Часто нумізмати одного регіону об'єднуються в співтовариства. Кількість учасників в таких організаціях не обмежена, але існують свої правила. Необов'язково вступати до лав спільноти нумізматів, щоб запропонувати купити монету. Найчастіше у таких спільнот є сайти, завдяки яким ви маєте можливість дистанційно оцінити свою знахідку, а також продати її.
Вступ до клубу може зажадати додаткових фінансових витрат. І будьте готові до того, що так просто вас туди не візьмуть. В нумізматичних клубах мають значення авторитет і статус колекціонера, чисельність і цінність його зборів. Новачків в клубах зазвичай не чекають з розпростертими обіймами, тому будьте готові до того, що ціну на вашу монету можуть незаслужено знизити. Є думка, що до новачків ставляться вкрай насторожено, але наскільки правдиво це думка, невідомо.
У будь-якому випадку в клубах і спільнотах нумізмати спілкуються, діляться інформацією про вартість монет, обговорюють аукціони, дають один одному поради, хваляться своїми зборами, домовляються про обмін монетами. У Москві багато таких клубів. Де відбуваються їх зльоти і збори, можна дізнатися на сайтах. Найбільш відомий з них - клуб «Нумизмат», який знаходиться на вул. Товариський (ст. М. Тверська, Чеховська, Пушкінська).
- Чи приймають в банку старовинні монети
Коли банк оголошує, що викупить монети певного року і номіналу, тоді поняття «скупка монет» може бути застосовано. Тому що банк масово скуповує монети, незалежно від їх стану, по «оптової», можна сказати, ціною. Так, у 2011 році єкатеринбурзький СКБ-банк заявив про скупку монет 2003 року випуску номіналом 1, 2 і 5 рублів, викарбуваних Санкт-Петербурзьким монетним двором. Вигідна пропозиція - віддати не дуже-то і потрібну 2-рублеву монету за 5000 рублів! Але банки нечасто влаштовують такі акції. Тому розглянемо інший варіант продажу монети в банк.
Якщо монета виготовлена з чистого золота або срібла, ми можете здати її в банк. Але візьмуть її за ціною брухту, неважливо, радянський чи це золотий червінець чи це царське золото ХVII століття. Тобто банк як фінансово-кредитна організація навряд чи зацікавиться історичною цінністю вашого примірника.
Ви, напевно, зрозуміли, що де б ви не продавали монети, головне - знати їх вартість і наполягати на тій сумі, яка вас влаштує. Це пов'язано з тим, що покупець завжди буде намагатися купити рідкісний екземпляр дешевше.
У який історичний період відбувалася карбування?Яка вартість монети в каталозі?
Де продати монети на аукціоні в Москві?