Музейники запевняють, що запис на стрічку звучить м'якше і приємніше, в ній більше схожості з реальним голосом. Фото: Сьогодні
Де в Одесі можна подивитися на старовинні і сучасні програвачі Сегедський Родіон https://cdn.segodnya.ua/img/article/6984/49_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/6984/49_tn.jpg 2016-03-12T07: 53: 58 + 02: 00 Одеса Колекцію вже понад 40 років збирає звукорежисер Василь Пінчук
В Одеському музеї звуку всього дві кімнати і коридорчик. У невеликих залах нагромаджується ціла історія звуку від перших музичних патефонів ї години з зозулями до сучасних плеєрів, а також платівки, касети і диски. З динаміків транзисторів, радіол і шкатулок починає звучати історія. Колекцію вже понад 40 років збирає звукорежисер Василь Пінчук . "Музикою я захоплююся з дитинства, а зібрав таку колекцію завдяки тому, що за радянських часів діставати музичні записи було нелегко - це тільки збуджувало інтерес до пошуків", - розповідає музейник. Зараз одесит мріє про великому приміщенні для експозиції музичних інструментів, які туляться в підсобках, і проводить вечори "живий" музики, записаної десятки років назад на пластинках.
Улюблені хіти записували на рентгенах
Більшу частину музичної колекції складають всілякі платівки від найперших, ще односторонніх, до саморобних. Їх виготовляли меломани нема на вінілі або пластику, а на підручних матеріалах - рентгенівських знімках, листівках, обкладинках для книг або зошитів. Під таку саморобну пластинку доводилося підставляти аркуші паперу або картону, щоб вона була вище.
Електричний патефон і музичні години
У колекції музею є кілька десятків патефонів і грамофонів, що працюють на ручному механізмі, або електричних. Один з них вийшов у світ в числі перших. Його, як і більшість експонатів, довелося відремонтувати своїми силами співробітникам музею. Музичні годинник, які виконують довгу мелодію, після ремонту і декількох тижнів умовлянь, покинули свого колишнього власника, який погодився розлучитися з раритетом за $ 50.
Програвачі для пляжу і запис Висоцького
Наступними після грамофонів з пластинками стали котушкові і касетні магнітофони. Музейники з гордістю розповідають, що один з магнітофонів їм подарувала Одеська кіностудія. У ньому - котушки з магнітною стрічкою, на якій збереглася оригінальна запис голосу Володимира Висоцького. Можна спробувати і самому записати свій голос на стрічку, щоб відчути різницю в звуці і порівняти з сучасними цифровими носіями. Музейники запевняють, що запис на стрічку звучить м'якше і приємніше, в ній більше схожості з реальним голосом.
Є в музеї і кілька десятків мініатюрних програвачів, які в 1980-і роки були особливо популярними, їх часто брали з собою в похід або на пляж. Від звичайних вони відрізнялися компактними і зручними розмірами.
Патефон з літака часів війни
Один з патефонів музею подарувала літня одеситка. Жінка дізналася, що для повної колекції експозиції не вистачає всього одного патефона, і принесла свій, який зберігся у неї від батька-партизана. Підпільникам апаратуру скинули з літака військові. Правда, вони забули про пластинках, які доводилося потім добувати у німців.
Багатий обмінний фонд з рідкісною апаратурою
У невеликому коридорі біля входу в музей - куточок з обмінним фондом. Тут громадяться рідкісні магнітофони, патефони, програвачі, касети, мікрофони і диктофони. Вся техніка знаходиться в робочому стані. Колекціонери можуть щось підібрати для своїх колекцій і залишити щось для експозиції, проте музейники зізнаються, що частіше їм пропонують купити експонат.
Ексклюзив від Гітлера і подарунки з усього світу
В експозиції - експонати з усього світу. А один німецький програвач був створений на вимогу Гітлера під час Другої світової війни. Відрізняється він меншим числом дорогих деталей - ламп. Такий програвач міг дозволити собі будь-яка людина, щоб всі могли слухати новини Рейхстагу.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Підписуйтесь на нашу розсилку