Де і за скільки в Україні отримати освіту дистанційно

Дистанційне навчання ставати все більш затребуваним. & Nbsp;

Дистанційна (вона ж онлайн) форма навчання активно набирає обертів. За даними МОН, сьогодні в світі налічується більше шести мільйонів студентів, які навчаються дистанційно, а ще вісім років тому, в 2005 році, їх було вдвічі менше.

"Сегодня" з'ясувала, як йдуть справи з дистанційним навчанням в Україні, які вузи дають таку можливість і в які суми виллється таке утворення, яке, до речі,
в рази дешевше денного і навіть заочного.

Як вчинити

Найголовніше, що потрібно для дистанційного навчання, - наявність комп'ютера з доступом в інтернет. Сам процес навчання в різних вузах може виглядати по-різному, але суть однакова: студенту видаються необхідні матеріали, і він сам осягає таємниці науки. Лекційні матеріали та контрольні роботи учень зазвичай отримує від викладачів за допомогою електронної пошти, скайпу, ICQ, аудіо- та відеоконференцій, соціальних мереж, телефону. Тобто витрачатися на додаткове програмне забезпечення або досконало володіти комп'ютерними технологіями зовсім не потрібно.

Протягом навчального року студент сам вивчає матеріали, а при необхідності консультується з викладачами та методистами. Також до послуг студента - електронна бібліотека вузу. Оцінки викладачі відправляють студенту у вигляді листів або повідомлень або виставляють на його персональній електронній сторінці, яку відкривають під час вступу. Тобто дистанційне навчання зовсім не означає, що студенту видадуть підручники і забудуть про нього до отримання диплома - навчання постійно контролюють викладачі.

Незважаючи на дистанционность навчання, в вуз приїжджати все ж доведеться. Принаймні один раз на рік - для здачі сесії. Зазвичай для цього відводиться один день, тому особливих складнощів виникати не повинно. Тривалість же віддаленій навчання така ж, як і на стаціонарі або заочке, - 4,5 року для бакалавра, 1,5 року для магістра, 2-4 роки - для другої вищої освіти.

Щоб вступити на дистанційну форму навчання, необхідно пройти ті ж випробування, що і під час вступу на денне або заочне відділення. Для бакалавра - здати ЗНО, для магістра - надати додаток до диплому бакалавра, для другої освіти - пройти профсобеседованіе.

Після закінчення дистанційного навчання випускник отримує диплом державного зразка.

Де, за скільки і на кого

Провідні українські вузи на сьогоднішній день відносяться до дистанційного навчання без особливого ентузіазму: таку можливість пропонують всього 9 вузів, до того ж, не по всіх спеціальностях. Але зате навчання можна почати як відразу після школи (для отримання ступеня бакалавра), так і вже маючи освіту - для отримання ступеня спеціаліста, магістра або заради другого диплома. Сума, з якої необхідно розлучатися щорічно, коливається від 3000 до 7000 грн, що в два, а в деяких випадках навіть в чотири рази дешевше стаціонару і на 10-30% менше плати за навчання на заочному відділенні.

Вузи, які відмовилися від навчання на відстані, все ж використовують деякі його елементи. "У нашому вузі виступають за живе спілкування студента і викладача, - каже Сергій Квіт, ректор Національного університету" Києво-Могилянська академія ". - Однак ми використовуємо окремі форми дистанційного навчання на деяких факультетах. Зараз разом з Києво-Могилянським фондом Америки ми готуємо великий грантовий проект дистанційного безкоштовного навчання наших студентів у професорів провідних американських університетів".

754

Підходить не всім

Основна перевага дистанційного навчання - це зручний графік, який можна вибудувати індивідуально під себе. Хочеш - займайся вранці, хочеш - ввечері. Можна кожен день, можна раз в тиждень. Не потрібно їздити кудись і сидіти на парах. В цілому ж дистанційне навчання ідеально підходить для:

- людей, що живуть далеко від обраного вузу;

- бажаючих вчитися і працювати одночасно;

- людей з обмеженими фізичними можливостями.

КОМУ НЕ ПІДХОДИТЬ. Якщо людина не вміє планувати свій час і у нього немає достатньої сили волі, навряд чи йому підійде дистанційна освіта. Адже, незважаючи на віддаленість викладачів і сесію раз-два на рік, навчання не проходить безконтрольно. Доведеться виконувати обов'язкові контрольні роботи, тести та інші завдання, за які потрібно заробляти бали, як і на денному відділенні. Тому для отримання нормальної якості знань бажаючим вчитися дистанційно потрібно виробляти в собі високий рівень самоорганізації та посидючості.

Читайте також: Де і за скільки в Україні отримати другу вищу освіту

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram