Одні з найпопулярніших фахівців на ринку праці - айтішники
Зовсім скоро у абітурієнтів розпочнеться гаряча пора - вступна кампанія. Кожному з них доведеться визначитися з майбутньою професією і з вузом. Звичайно ж, головне, "не схибити" і зробити правильний вибір, щоб отримати якісне і затребуване роботодавцями освіту.
Читайте також Рейтинг вузів "Компас": трійка перших - КПІ, "Шевченко" і КНЕУ
ПЕРСПЕКТИВИ. Нині одні з найпопулярніших фахівців на ринку праці - айтішники. Так, за даними порталу rabota.ua, до кінця 2010-го року кількість вакансій для них перевищила число резюме в 2,6 рази. І, схоже, що і через 5 років з пошуком роботи у IT-спеців не буде ніяких проблем. Мало того, що технології стрімко розвиваються, так ще і наші професіонали добре зарекомендували себе за кордоном. І туди витікає робоча сила, звільняючи місце під сонцем випускникам вузів. Більш того - IT-компанії досить лояльні по відношенню до молодих спеціалістів. Вони готові навчати студентів і випускників вузів, "ростити" для себе кадри. Більшість великих компаній, наприклад, створює програми стажування або проводить спеціалізовані тренінги, а потім відбирає найкращих до себе на роботу. Також фахівці в сфері IT можуть похвалитися високими зарплатами: за даними порталу HeadHunter, їх середня заробітна плата становить 7500-13600 грн.
НА КОГО ПОСТУПАТЬ І КУДИ? У багатьох вузів на профільних факультетах - близько 10 IT-спеціальностей. Які з них найбільш перспективними? "Звичайно ж, в першу чергу - це програмісти (Java, C ++, С #, .NET, PHP та ін.). Також дуже затребувані фахівці з управління та підтримки баз даних, операційних систем, платформ електронної пошти та спільної роботи, комунікаційних систем . Необхідні і фахівці в області інформаційної безпеки, - говорить керівник навчального центру i-Klass, тренер-консультант Ігор Паламарчук. - А популярність мобільних пристроїв збільшує попит на професіоналів з розробки програмного забезпечення для них ". Ще, за словами експертів, майбутнє за фахівцями в сфері інтернет-технологій: починаючи від розробників (програмістів або веб-дизайнерів) і закінчуючи профі з просування тих чи інших продуктів і проектів в мережі.
ВЗЯТИ по максимуму. Нагадаємо, щоб вступити на ту чи іншу IT-спеціальність, абітурієнтам потрібно здати три предмети на зовнішньому незалежному тестуванні (ЗНО): українську мову та літературу, математику, а також на вибір фізику або іноземна мова. Але вже на фінішній прямій вступної кампанії хлопцям варто гарненько подумати про те, куди саме віднести оригінали документів. Перед тим як зробити остаточний вибір, дізнайтеся якомога більше про тих освітні можливості, які пропонує вуз. Наприклад, розпитайте в приймальні комісії про міжнародні програми з зарубіжними альма-матер.
Так, студенти-айтішники КПІ можуть отримати подвійний диплом магістра таких іноземних вузів як Технічний ун-т Дрездена ( Німеччина ), Ун-т Індіанаполіс (Греція), Вища нац. гірська школа (Франція), Політехнічна школа (Франція). А у Львівській політехніці є програми подвійного диплому з Сілезької політехнікою ( Польща ), Технічним ун-том Ільменау (Німеччина) і Університетом прикладних наук Гіссен-Фрідберг.
Не завадить розпитати і знайомих айтішників, які вузи дають найкращу освіту. Ось що нам розповіла директор з рекрутингу IT-компанії GlobalLogic Анна Кисілевська: "Набираючи людей до себе на роботу, ми звертаємо увагу на авторитетність вузу в конкретному регіоні. У Львові - це, звичайно ж, Львівська політехніка та Національний ун-т ім. І . Франко, в Києві - "КПІ", "Шевченко", "Могилянка", НАУ, а в Харкові - Харківський політех, Харківський авіаційний інститут, а також Харківський нац. ун-т радіоелектроніки ".
Правда, за словами Анни, на вуз звертають увагу, як правило, при прийомі на роботу молодого фахівця. Якщо ж приходить досвідчений спец з технічною базою, то назва вузу вже не відіграє такої ролі. До слова, не варто обмежуватися тільки вузівської "корочкою". Щоб заслужити своє місце під сонцем у світі IT-бізнесу, не обійтися і без сертифікатів від великих IT-компаній. Щоб його отримати, треба скласти іспит в центрах тестування Prometric і Pearson VUE (www.prometric.com і www.vue.com). Вони мають відділення в різних країнах світу, в тому числі і в Україні. Вартість одного іспиту коливається в межах 80-300 $ (хоча в деяких випадках ціна може досягати і 500 $).
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
НА КОГО ПОСТУПАТЬ І КУДИ?Які з них найбільш перспективними?