- Впевненість в своїх силах
- Перший контракт Деміса Руссоса
- Сольна кар'єра Руссоса
- На вершині слави
- Випадок, що перевернув життя
Деміс Руссос, виконавець мелодійних композиції про кохання, відомий всьому світу як «грецький соловей». Популярність велелюбного співака прирівнюють до популярності самого Папи Римського. А що дивного? Адже він - Деміс Руссос.
Впевненість в своїх силах
Син грецьких батьків, Джорджа і Ольги, народився 15 червня 1946 року в Олександрії. Батько хлопчика був успішним грецьким архітектором, і сім'я Артеміос Вентуріс Русос в Єгипті не бідувала. З раннього дитинства він просто занурився в народну музику, яка була приправлена візантійськими і арабськими мотивами. Артеміос часто наспівував різні мелодії і, врешті-решт, вирішив приєднатися до хору грецької Візантійської Церкви. Так почалася його сольна кар'єра. За п'ять років, проведених в хорі, він вивчив музичну теорію, навчився грати на гітарі і трубі. Це було в роки Суецької кризи. Ще зовсім недавно процвітаюча сім'я змушена емігрувати до Греції.
Тоді сімнадцятирічний Деміс думав тільки про музику, і це доводило його мати до відчаю, адже вона сподівалася віддати юнака в кращу школу Афін. Але Деміс мало звертав уваги на материнські докори і настанови і, не довго роздумуючи, в 1963 році створив свою першу групу «Ідоли». До складу колективу входив його кузен Джо і ще троє знайомих хлопців. Руссос грав на гітарі і басі, крім цього працював на підспівуванні. Щоб заробити собі на життя, вони виступали в невеликому кабаре.
Одного разу соліст попросив його заспівати одну або дві пісні під час концерту, поки він відпочивав. Артеміос прийняв пропозицію, виконав класичну пісню «The House Of The Rising Sun» і хіт того часу Персі Следжа «When A Man Loves A Woman». Аудиторія була зачарована, і з тих пір щоночі його просили співати знову і знову.
Перший контракт Деміса Руссоса
З тих пір групи і виступи стали невід'ємною частиною його життя. Зустріч з Вангелісом Папазанасіо і Лукасом Сідерасом стала поворотним моментом в його музичній кар'єрі. Це було в 1966 році. Вангеліс написав пісню спеціально для голосу Деміса. Після цього він став співати в групі все більше і більше. Однак незабаром молоді музиканти Деміс, Лукас і Вангеліс зрозуміли, що кар'єру можна зробити тільки за межами Греції. І в 1968 році Деміс Руссос сформував нову групу We Five, де сам став солістом. Вони вирішили покинути Грецію, щоб «підкорити світ».
Лукас і Деміс сіли в поїзд і відправилися в Лондон. Вангеліс повинен був приєднатися до них кілька днів по тому. Але доля вирішила інакше. Коли вони прибули в Дувр без робочих контрактів, митники на англійській кордоні виявили в їхньому багажі фотографії та записи і швидко зрозуміли справжні наміри молодих людей.
Плани довелося міняти, причому в терміновому порядку. І вони вирішили їхати в Париж, де вже назрівали хвилювання через жорстоких зіткнень між поліцією і студентами. З кожним днем грошей ставало все менше і менше, і врятувати їх могла тільки реєстрація. Дізнавшись про те, що у французькій столиці проходить міжнародна музична конференція, організована фірмою «Фонограма», музиканти вирішуються зустрітися з її керівниками.
Був підписаний безжалісний контракт на цілих шість років. Але у них не було вибору, без контракту ніхто не погоджувався їх записувати. Вони працювали в підвалі на чотирьох квадратних метрах, і саме там народилася у Вангеліса пісня «Дощ і сльози» на вірші Бориса Бергмана.
Відбулася єдиний запис, та й та при досить дивних обставинах. Здавалося б, їх мрія, нарешті, здійснювалася. Але на наступний день студія закрилася через загального страйку. Деміс зі своїми приятелями не особливо засмутилися з цього приводу. Через кілька тижнів «Дощ і сльози» зайняли перше місце в хіт-параді. І пропозиції про виступи посипалися на групу як з рогу достатку.
Тижневий ангажемент в знаменитому концертному залі «Олімпія», потім все літо в клубах Півдня Франції. Популярність росла і разом з нею кількість проданих записів, чому сприяв фантастичний голос Деміса Руссоса. Відомий продюсер Лу Рейснер став їх Хресним Батьком і дав групі назву Aphrodite's Child.
Aphrodite's Child
В цей час Деміс одружився на дівчині на ім'я Монік. Народилася донька Емілі і життя здавалося Деміс безхмарним. Але Вангеліс був незадоволений. Він хотів писати більш серйозну музику, яка могла б протистояти англійської та американському музичним ринків. Вангеліс хотів припинити поїздки і присвячувати весь час роботи в студії. Втіленням цього бажання став запис альбому «666». Це був критичний момент для колективу: після трьох місяців дорогої записи, запанікувала музична компанія. Розрив групи став неминучим після сварки Вангеліса і Лукаса. Вангеліс залишився один, але рік по тому він закінчив альбом, який згодом назвали шедевром класики.
Сольна кар'єра Руссоса
Деміс, як лідеру екс-групи, звукозаписна компанія надала шанс стати сольним артистом. Його перший сингл «We Shall Dance» вийшов разом з альбомом, який називався «On the Greek Side of My Mind», і відразу опинився в кращій п'ятірці європейських хіт-парадів від Італії до Іспанії, Франції, Голландії, Німеччини та Скандинавії.
Натхненний численними народними темами і використовуючи мелодії поп-музики, Деміс Руссос здійснив свою юнацьку мрію. Робота в студії тривала два місяці, і за цей період він записав свою першу LP. Він сам написав деякі мелодії і створив до них аранжування. Альбом, в якому поєдналися любов, життя і смерть називався «Вогонь і Лід». Він складався з 12 пісень, які були випущені в 1971 році.
Деміс Руссос на той час вже став досить відомим виконавцем не тільки у Франції, але і за її межами. Пісня «Ми будемо танцювати» стала головним європейським хітом літа 1971 року. Перешкод для міжнародної кар'єри не було. І наступний рік став роком подорожей. Йому аплодувала Іспанія, Італія, Нідерланди, Греція та Німеччина.
На вершині слави
У червні 1972 року він виконав пісню «Моя причина», яка протягом кількох тижнів трималася на першому рядку французьких чартів. А національне визнання прийшло з виступами в «Олімпії», де завжди були аншлаги. Критики називали його вокальний потенціал «фантастичним», а вихід на сцену сприймали як щось екстраординарне.
У наступному році з поїздки до Південної Америки він почав великий концертний тур. У Бразилії зібрав 150-тисячний стадіон. До таких висот (на тому ж стадіоні) піднімався тільки Френк Сінатра . За рік сольної кар'єри було продано два мільйони платівок Деміса Руссоса. Його ера тільки починалася ...
За три роки він дав 380 концертів в 18 країнах, брав участь в 120 телевізійних програмах, в 180 радіопередачах і трьох музичних фестивалях, записав три альбоми і продав майже 9 мільйонів платівок. Правда, в особистому житті не все складалося так гладко. На той час він одружився вдруге. У 1975 році у Деміса і його дружини Домінік з'явився на світ довгоочікуваний син Сірілл. Гордий батько бачив у ньому продовження роду Руссос.
Випадок, що перевернув життя
Здавалося, популярність Деміса досягла піку, як, втім, і його вага. У 1980 році він важив 147 кілограмів. У спробі схуднути Деміс перепробував не один десяток дієт, але зупинити зростання кілограмів не вдавалося. А все через пристрасть до делікатесів. Схуднення почалося після стресу, який він пережив після того, як літак, в якому він летів зі своєю другою дружиною, викрали терористи, і п'ять днів співак провів у полоні. Через десять місяців він втратив 50 кілограмів.
Вражений цією подією, великий співак зрозумів, як цінна і красива життя. Він з головою поринув у роботу, щоб за допомогою музики змінити світ на краще. І, можливо, йому це вдавалося до 25 січня 2015 року. В цей день великий співак Деміс Руссос помер в афінському госпіталі.
ФАКТИ
Спад популярності записів грецького співака контрастував з концертними виступами співака, де він вміло використовував свій незвичайний тенор. Віддаючи перевагу сценічному оформленню свого костюмованого шоу, Деміс Руссос заводив глядачів ще до того, як починав співати.
***
Деміс Руссос був тричі одружений. У нього є будинок в Нейї, але більшу частину року улюбленець публіки жив в Греції.
***
Деміс Руссос брав участь в записі саундтреків до фільмів «Вогненні колісниці» і «Той, що біжить по лезу».