Архистратига Михаїла вважають не тільки захисником немічних і знедолених, а й найсуворішим суддею: саме він надсилає в царство Господнє душі померлих і зважує на терезах їхні добрі і погані вчинки. Що прийнято робити в День святого Михайла, а чого не можна робити ні в якому разі - читай в нашому матеріалі.
Що потрібно робити в Михайлов день
За традицією, в Михайлов день потрібно відвідати святкову службу в храмі, а також поставити свічку біля ікони святого. У святковий день прийнято звертатися до архангелу Михаїлу за допомогою: існує думка, що він зцілює хвороби, захищає від бід і нечистої сили, а також оберігає в далекі подорожі.
Весь тиждень, що передує Різдвяному посту, прийнято ходити в гості самому і запрошувати в гості до себе. На святкові обіди або вечері потрібно обов'язково запросити того, з ким ти в сварці - в День святого Михайла прийнято прощати, забувати образи і миритися.
Крім того, якщо ти живеш в приватному будинку, не зайвим буде задобрити брата будинкового - дворового. Щоб він не покинув твоє подвір'я, поступившись місцем бід і нещасть, варто лише винести на вулицю тарілку з хлібом або іншими продуктами і залишити там на ніч.
Чого не можна робити в День святого Михайла
Всі справи, пов'язані з фізичним навантаженням, відклади на завтра: в Михайлов день не можна працювати, особливо - рубати сокирою і різати ножем. Робити будь-яку іншу роботу в корисливих цілях також забороняється. Крім того, сварки теж відклади на потім, а краще і зовсім забудь: в святковий день (як і в будь-який інший) не рекомендується лаятися, підвищувати голос на ближнього або ображати його.
Прикмети в Михайлов день
- Якщо на Михайла ніч ясна, то зима буде сніжна й красна.
- Іній - на великі сніги, а туман - на відлигу.
- Яка погода в День святого Михайла - така ж буде на Миколая.
- Синього кольору хмари ввечері - це до змін в погоді.
- Листя осені лягають вгору лицьовою стороною - зима буде холодною.