- Еко-центр «Дім», Горкінско-Ометьевскій ліс
- Музей природної історії Татарстану, музей-заповідник «Казанський кремль»
- Астрономічна обсерваторія ім.В.П.Енгельгардта, Казанський (Приволзький) федеральний університет
- Резиденція креативних індустрій «Штаб»
- Будинок цікавої науки і техніки
(Місто Казань KZN.RU, 11 квітня). 12 квітня казанці можуть познайомитися з космосом ближче. До Дня космонавтики в місті підготовлено кілька тематичних заходів для дорослих та дітей.
Еко-центр «Дім», Горкінско-Ометьевскій ліс
Фото: Дирекція парків і скверів
Про історичній битві за космос 12 квітня розкажуть в еко-центрі Горкінско-Ометьевском лісу. Вірніше, покажуть - телевізійна художня передача з циклу «Таємниці століття» буде транслюватися на екрані в холі центру. Початок о 17.00.
Ціла низка заходів пройде тут через день, 14 квітня. О 14.00 розпочнеться науково-популярна лекція від автора YouTube-каналу «Космос просто» Андрія Кузнєцова. Він розповість про рельєф інших планет, покаже їх каньйони, кратери і навіть назве найвищу гору в Сонячній системі. О 15.00 в еко-центрі стартує сімейний майстер-клас зі створення «екологічної» ракети з гофрованого картону. Матеріали необхідно принести з собою. О 16.00 казанцям розкажуть про те, чи могла існувати життя на Марсі, за допомогою документального фільму «Марсіанські хроніки». Вхід на всі заходи вільний.
Музей природної історії Татарстану, музей-заповідник «Казанський кремль»
Фото: сайт музею-заповідника «Казанський кремль»
Майстер-клас зі створення «зірочок бажань» і екскурсію по інтерактивній експозиції підготував для казанців Музей природної історії Татарстану. 14 квітня о 11.00 хлопці зможуть здійснити уявну подорож у світ зірок, не виходячи з будинку: їм належить досліджувати Сонячну систему, познайомитися з планетами, доторкнутися до справжніх метеоритів, вивчити об'єкти в телескоп і навіть дізнатися свою вагу на інших планетах.
Ще один захід в стінах музею організовує лабораторія «Природно, наука!». 15 квітня запланована спеціальна програма під назвою «Космічна Одіссея». Казанцям розкажуть про знаменитих героїв-мандрівників, які підкорили не лише космос, а заодно покажуть захоплюючі космічні експерименти і продемонструють закони земного тяжіння, оптики, механіки, динаміки, електро-магнетизму. Наукове шоу призначене для дітей у віці від 5 років. Початок о 13.00. Вхід платний і включає крім заходу відвідування самого музею.
Астрономічна обсерваторія ім.В.П.Енгельгардта, Казанський (Приволзький) федеральний університет
Фото: pixabay.com
Відразу три безкоштовних екскурсії пройдуть в Астрономічної обсерваторії ім.В.П.Енгельгардта 12 квітня - о 15.00, 17.00 і 19.00. Її учасникам розкажуть про становлення Казанської астрономічної школи, особистості астронома і мецената Василя Енгельгардта, покажуть унікальні старовинні телескопи та інші астрономічні інструменти, а також пояснять принцип роботи армілярні сфери і сонячного годинника. Якщо не підведе погода, і небо буде ясним, після 20.00 казанці зможуть поспостерігати в телескоп за зірками. Крім того, кандидат фізико-математичних наук, доцент Алмаз Галеев виступить з лекцією «Астрономія космічної ери», на якій детально розповість про те, яких успіхів досягла астрономічна наука завдяки розвитку космонавтики.
Резиденція креативних індустрій «Штаб»
Фото: pixabay.com
Незвичайні розваги організовують в резиденції креативних індустрій «Штаб». З 16.00 12 квітня тут можна буде відправитися в 3D-тур по міжнародній космічній станції, досліджувати всесвіт на астросімуляторе, зробити оригінальні фото на тлі інших планет, запустити ракету і познайомитися з членами організації «Космічні розвідники». О 19.00 в лекторії почнуться виступи іменитих експертів: популяризатора науки Андрія Кузнєцова, члена президії Федерації космонавтики Росії, одного з першопрохідців вітчизняної космонавтики Уралу Закірова, автора науково-популярного проекту «Реальна астрономія» Віталія Каретникова і керівника Центру аерокосмічної освіти Ігоря Григор'єва. О 21.00 почнеться перегляд фільму «Подорож на край Всесвіту». Вхід вільний, але необхідна реєстрація.
Будинок цікавої науки і техніки
Фото: cайт Будинки цікавої науки і техніки
Шоу «Від Землі до Всесвіту» стане подарунком Будинки цікавої науки і техніки до Дня космонавтики. Тільки три дні: 12 квітня, 14 квітня і 15 квітня - тут будуть розповідати про просторах Всесвіту і показувати зоряне небо. Відвідувачів розсадять під куполом, на внутрішню поверхню якого буде проектуватися «живе» зоряне небо. Казанцям розкажуть про сузір'я, історії їх утворення і розташування на карті всесвіту. Вхід платний, потрібна попередня запис.
День космонавтики був заснований в Росії в честь першого польоту в космос, здійсненого Юрієм Гагаріним в 1961 році. З 1968 року в цей день, 12 квітня, відзначається Всесвітній день авіації і космонавтики.