День цивільної авіації Росії

  1. історія свята
  2. Розвиток цивільної авіації
  3. Що подарувати?

«Ви не зазнати радість птахів, що мчать в польоті, -
Адже ви в тюрмі своїх п'яти убогих почуттів живете ».

Може, цитата з твору Вільяма Блейка «Одруження Раю і Пекла» і вірна, та тільки піднятися високо над землею людям під силу, навіть не маючи власних крил. Літаки і вертольоти, колись які були дивом техніки, сьогодні перетворилися в звичайний вид транспорту, що здійснює маршрути по різних напрямах. Настільки значуща для нашої країни подія втілилося в датою 9 лютого - в цей день Росія вшановує всіх тих, хто має відношення до вітчизняної цивільної авіації і відзначає свято "День цивільної авіації Росії"


Зміст статті:


історія свята

На старті останнього зимового місяця, 9 лютого, щороку пілоти, стюардеси, механіки, що забезпечують роботу повітряних лайнерів, приймають поздоровлення в своє професійне свято - День цивільної авіації Росії.

Почалася історія цивільної авіації в далекому 1923 році, коли 9 лютого світло побачило постанову «Про покладання технічного нагляду за повітряними лініями на Головне управління повітряного флоту і про організацію Ради з цивільної авіації». Фактично було прийнято рішення про створення структури, яка забезпечує потреби звичайних людей в пасажиро- і вантажоперевезеннях.


Цивільний повітряний флот носив дуже цікаву назву, не просто характеризує призначення організації, але передавати безпосередньо рівень якості її діяльності: «Добролет». Спеціалізовані навчальні заклади, що готують пілотів, виникли набагато пізніше, тому відповідальність за втілення в життя нової задумки держави лягла на плечі військових штурманів і технічних працівників, які проходили по цій самій причині перекваліфікацію.

Першим літаком, яке освоїло небо в цивільних цілях, став «АНТ-1»: він прямував з нинішньої столиці в Нижній Новгород. До речі, пробний рейс був здійснений «повітряним кораблем» якраз-таки 9 лютого і здійснювався з цього моменту без перебоїв.

1932 рік став для цивільної авіації знаковим: структура придбала свій власний прапор, співробітники отримали можливість відрізнятися від персоналу інших державних організацій за допомогою носіння форми, цивільний повітряний флот змінив ім'я: з «Добролет» перетворився в «Аерофлот».


А в 1979 році за ініціативою керівництва Радянського Союзу би заснований День цивільної авіації. Спочатку і аж до кінця 80-х рр. він звучав як «День Аерофлоту» і відзначався в середині лютого. У наш час останній вважається окремим святом (День повітряного флоту в Росії) і має зовсім іншу дату, що припадає на другу половину серпня.

Розвиток цивільної авіації

Цивільна авіація виконує багато корисних обов'язків. Це не тільки перевезення пасажирів, а також різних вантажів в пункт призначення. Сюди входять ще пошуково-рятувальні операції, доставка гуманітарної допомоги, медичне обслуговування - в важкодоступних районах і інші суспільно-значущі справи.


Сучасні літаки оснащені всім необхідним, щоб пасажири відчували себе на борту комфортно і в цілковитій безпеці, а вантажі в цілості й схоронності виявилися в кінцевому пункті, - в тому числі новітнім комп'ютерним обладнанням, що полегшує управління судном. «Повітряні кораблі» Росії літають по всьому світу: напевно, немає такого місця, де б не побували «залізні птахи». А раніше будь-який більш-менш далекий політ сприймався соціумом як подвигу - зовсім як мати радіє кожному самостійному кроці і відкриття свого малюка.

У 1927 році літаки Аерофлоту зробили рейс на Японські острови, в столицю Країни висхідного сонця з головного міста нашої держави. Через 2 роки льотчики вже підкорювали Північноамериканський континент. І таких перемог було дуже багато, причому відбувалися вони як чоловіками, так і жінками-пілотами. П.Осипенко, М.Раскової, В.Грізодубова і ін. - справжні героїні, які зуміли приручити повітряну машину і довести суспільству, що в жіночих руках будь-, навіть найважче, невідповідний для ніжних панянок справа йде на лад.


У такий важливий свято 9 лютого - День цивільної авіації Росії - не можна не згадати імена славних пілотів А.Туполєва, К.Полікарпова, В.Чкалова, які зробили безперечний внесок у розвиток вітчизняної авіації.

Справжньою перевіркою на міцність для російських людей стала Велика Вітчизняна війна, для здійснювали польоти - в тому числі. Більшість цивільних літаків виявилися разом зі своїми господарями в гущі військових подій. Крім того, на початку збройних зіткнень була організована Магонія (Московська авіаційна група особливого призначення), творці якої переслідували важкі, але благородних мети. Чим же вона займалася? Здійснювала доставку підкріплення, зброї, продуктів харчування, ліків тощо., Тобто підтримувала життєздатність нашої армії.

Блокада Ленінграда - трагічний момент в російській історії. Магона і тут відзначилася: на додачу до різнобічного постачання вимушених в'язнів рідних пенатів, «повітряні кораблі» несли на крилах особливо стражденних, надаючи посильну медичну допомогу.

Закінчення війни стало поштовхом до відновлення роботи авіації в цивільному руслі, розвитку техніки, відкриття все більшої кількості повітряних доріг. Зокрема, в 50-і рр. з'явилися перші реактивні літаки.


Що подарувати?

Будь-яке свято передбачає не тільки теплі слова з позитивними побажаннями на адресу шанованим, але і вручення останньому пам'ятної штучки. Це може бути практичний предмет, жартівливий, символічний або дуже гарний сувенір. 9 лютого в центрі уваги знаходяться люди, без яких польоти цивільної авіаційної техніки були б не здійсненні, тому ваш подарунок на свято "День цивільної авіації Росії" повинен спонукати їх на подальшу роботу в колишньому напрямі, а також висловити вдячність за нелегку працю.


Пілотові в якості подарунка на свято 9 лютого обов'язково сподобається чарівна модель літака, красива картина, що зображає «повітряне судно». Безцінну пам'ять керуючому «залізної птахом» нададуть кишенькові годинники або настільний годинник з підсвічуванням. Стильний набір для мандрівника теж припаде до смаку вашому знайомому льотчику: портмоне дбайливо збереже готівку, записна книжка в компанії зі зручною кульковою ручкою стануть підмогою в роботі.

Ну, а книга про мистецтво льотної справи в подарунковому оформленні допоможе не забути жодну деталь відповідальної служби.

Стюардеса, перш за все жінка, а значить, подарунок на "День цивільної авіації Росії" для неї повинен носити романтичний характер, хоч і не позбавлений тематичних ноток. Кулон або сережки у вигляді метелика, бабки, бджоли, птахи призведе бортпровідницю в захоплення. Втім, пейзаж з акцентом на політ або туалетна вода зі свіжим ароматом також будуть доречні.

Сучасне життя неможливо уявити без цивільної авіації, весь світ буквально «пошматована» повітряними трасами. Нехай дана галузь є на благо росіян довгі роки!


Автор: Пономаренко Надія
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: свято 9 лютого , День цивільної авіації Росії

Чим же вона займалася?
Що подарувати?