День міста в музеях: з'явилася карта з маршрутами по виставках в честь 871-річчя Москви

Карти з маршрутами найцікавішими виставками московських музеїв розробив столичний Департамент культури спільно з агентством «Мосгортур» до Дня міста. Для городян підготували три пішохідні маршрути, що проходять по центру Москви. Шлях по кожному з них займе близько години (без урахування часу, проведеного в музеях).

«На честь 871-річчя столиці на культурних майданчиках міста пройде безліч безкоштовних заходів - виставок, екскурсій, концертів. Щоб москвичам було зручніше планувати прогулянку найцікавішими виставками, відкритим в музеях в День міста, ми підготували три пішохідні маршрути - "Поети і письменники", "Архітектурно-скульптурний" і "Художник, композитор і меценати". В залежності від своїх уподобань москвичі зможуть коректувати запропоновані маршрути і доповнювати їх », - розповів генеральний директор Мосгортура Василь Овчинников.

Маршрут «Поети і письменники» починається на вулиці Червона Пресня, у філії Державного музею В.В. Маяковського - «Квартирі на Великий Пресні». 8 сентября (початок о 12:00) тут відбудеться лекція, присвячена пам'ятника поетові на Тріумфальній площі. Гід також розповість про життя і творчість Маяковського і покаже архівні фотографії і документи з фондів музею.

Потім городян запрошують на пішохідну екскурсію «Одного разу на Патріарших», яку підготував Музей М.А. Булгакова. Гості відправляться на пошуки трамвая, під колеса якого, згідно з романом «Майстер і Маргарита», потрапив голова МАССОЛИТа Михайло Берліоз, пройдуть до ресторану «Грибоєдов», де поет Іван Бездомний з'явився в смугастих кальсонах і з іконою на грудях.

Наступна точка пішохідної прогулянки - Великий Гнездніковскій провулок. У ньому за сюжетом твору вперше зустрілися Майстер і Маргарита. Крім того, учасники прогулянки заглянуть в сад, де на адміністратора театру Вар'єте Варенуху вчинили замах, і в «нехорошу квартиру», в якій проживали Воланд і його супутники. У програму входить і відвідування основної експозиції музею. Екскурсія розпочнеться 8 вересня о 14:00 біля головного входу в сквер Театру імені Мосради.

Екскурсія розпочнеться 8 вересня о 14:00 біля головного входу в сквер Театру імені Мосради

Потім городяни зможуть відправитися в Будинок Гоголя на Нікітському бульварі, де о 17:00 почнуться екскурсії по постійній експозиції. Гості дізнаються цікаві факти з біографії письменника, побачать його особисті речі і рукописи. При бажанні учасники також можуть відвідати пішохідну екскурсію, організовану Будинком Гоголя. Вона розпочнеться 8 вересня в 16:00 біля входу в музей. Під час прогулянки можна буде побачити два пам'ятника письменнику і дізнатися про історію їх створення: перший створений до сторіччя з дня смерті Гоголя (1909 рік), другий - до сторіччя з дня його народження (1952 рік).

Під час прогулянки можна буде побачити два пам'ятника письменнику і дізнатися про історію їх створення: перший створений до сторіччя з дня смерті Гоголя (1909 рік), другий - до сторіччя з дня його народження (1952 рік)

Ще одна точка маршруту - Будинок-музей Марини Цвєтаєвої в Борисоглібському провулку. 8 вересня о 19:00 тут відбудеться спектакль-променад (формат постановки, в якій глядач стає учасником того, що відбувається на сцені). Гості відвідають будинок, а також подивляться репетицію вистави за п'єсою Цвєтаєвої. Час в дорозі по першому маршруту - одна година (без урахування часу, проведеного в музеях і на екскурсіях).

Маршрут «Архітектурно-скульптурний» простягнеться від Пречистенки до Гоголівського бульвару. На виставці «Свят блискучі тривоги» в Державному музеї А.С. Пушкіна можна буде дізнатися, як відзначали свята в Росії XIX століття. Відвідувачів тут чекають з 10:00 до 18:00.

Потім учасникам пропонують вирушити в музей «Будинок Бурганова» в Великому Афанасієвський провулку, де представлені сюрреалістичні роботи скульптора. Для бажаючих прогулятися 8 вересня о 12:00 розпочнеться пішохідна екскурсія по околицях музею - Великому Афанасіївського, Гагарінському і Васильєвському переліком. Це території колишніх Іконописної слободи і Конюшенної слободи. У різний час тут жили яскраві представники культури і громадські діячі. У Будинку Бурганова підготували програму і для юних відвідувачів. Наприклад, о 13:00 діти зможуть взяти участь у квесті «Прогулянка по музею сюрреалізму», під час якого вони спробують відгадати загадки, присвячені цьому незвичайному напрямку в мистецтві XX століття.

Ще можна відправитися на екскурсію, організовану Музеєм-майстерні З.К. Церетелі на Великій Грузинській вулиці. Відвідувачі побачать зменшені моделі скульптур художника-монументаліста, дізнаються історію створення найвідоміших творінь майстра і цікаві факти з його біографії. Екскурсія розпочнеться 8 вересня в 17:00.

Наступний пункт призначення другого маршруту - виставка на честь 90-річчя Парку Горького в Московському музеї сучасного мистецтва на Гоголівській бульварі. Тут можна познайомитися з усіма важливими подіями в історії парку, побачити архівні фотографії, документи і кінохроніки. Виставка працює з 12:00 до 21:00. Час в дорозі по другому маршруту - близько півтори години.

Час в дорозі по другому маршруту - близько півтори години

Прогулянка по третьому маршруту з назвою «Художник, композитор і меценати» почнеться в Щетінінском провулку, в Музеї В.А. Тропініна і московських художників його часу. О 12:00 8 вересня тут відкриється виставка «Легенда № 1», присвячена колекціонерам картин. А Музей Москви підготував експозицію про московських меценатів і благодійників кінця XIX - початку XX століття - Алексєєвих, Бахрушин, Солдатенкова, Морозових, Рукавишникова, Солодовникова, Третьякових. На їхні кошти були побудовані багато відомих картинні галереї, театри, інститути і лікарні. Виставка працює з 10:00 до 20:00.

Виставка працює з 10:00 до 20:00

Завершити прогулянку по третьому маршруту можна в Меморіальному музеї А.Н. Скрябіна в Великому Ніколопесковском провулку. О 21:00 8 вересня тут розпочнеться фортепіанний концерт-перформанс, під час якого відвідувачі зможуть не лише почути музику композиторів Олів'є Мессіана, Олександра Скрябіна або Арнольда Шенберга, а й побачити проекційну сценографію (на стіни концертного залу будуть проектуватися візуальні ефекти в такт музиці) . Тривалість шляху складе близько години.

Тривалість шляху складе близько години

У дні святкування 871-річчя Москви, 8 і 9 вересня, жителі та гості столиці зможуть безкоштовно відвідати 80 музеїв і виставкових залів. Серед них Музей Москви, Дарвиновский музей, Музей космонавтики, Будинок-музей Марини Цвєтаєвої, музей-заповідник «Коломенське» і багато інших. Культурні майданчики працюватимуть за своїм звичайним графіком.

До Дня міста підготували велику святкову програму . Головні заходи традиційного московського фестивалю «Квітковий джем» чекають городян 8 і 9 вересня. День народження столиці відзначать в кожному районі. Більш ніж на двох тисячах майданчиків відбудеться 1150 безкоштовних майстер-класів з флористики, ботаніки, дизайну та кулінарії, 280 концертів і виступів артистів. Для любителів активного відпочинку встановлять три тисячі ігрових та спортивних атракціонів. В шале будуть пропонувати солодощі та десерти, ягоди і фрукти, сотні видів варення і сортів меду. Дачники та квітникарі знайдуть на ярмарках насіння і розсаду, гербарії і квіти в горщиках, прикраси для дому та сувеніри. А ще 9 вересня відбудеться конкурс аматорських квітників.

На честь 871-річчя столиці для городян також організують безкоштовні екскурсії, деякі з них підготували спеціально до Дня міста. 150 пізнавальних прогулянок пройдуть 8 і 9 вересня в рамках проекту «Москва екскурсійна». А ввечері 8 вересня з 30 міських майданчиків запустять святкові феєрверки . Дійство розпочнеться о 21:00 і триватиме п'ять хвилин. В цілому пускові установки дадуть кілька десятків тисяч залпів.

В цілому пускові установки дадуть кілька десятків тисяч залпів